Játék ​a tűzzel (Az Édesvölgyi Suli szerelmes ikrei 3.) 18 csillagozás

Francine Pascal: Játék a tűzzel

Vigyázat, Édesvölgyi suli! Jessica ismét a hadiösvényre lépett! Alig élvezte ki legutóbbi társadalmi sikerét, máris arra készül, hogy kivesse hálóját a gazdag és csinos Bruce Patmanre, aki a középiskola legkörülrajongottabb aranyifja. Vagy inkább Bruce vetette ki a hálóját Jessicára? Elizabeth, Jessica ikertestvére, nagy változásokat észlel Jessicán. Egy idő óta Jessica csapot-papot otthagyva, mindenhová követi Bruce-t, csakhogy vele tölthesse az idejét. Elizabeth nem kedveli a fiút, mert erőszakos, öntelt és senkire nincs tekintettel. Jessica általában kordában tudja tartani a fiúkat, de most attól tart Elizabeth, hogy Jessica túlságosan messzire megy.

Eredeti cím: Playing with Fire

Eredeti megjelenés éve: 1983

Planétás / TexT, Budapest, 1990
118 oldal · ISBN: 9638045140 · Fordította: Jávor Andrea

ancsee P>!
Francine Pascal: Játék a tűzzel

Nem emlékszem már a pontos sztorira, kiváltott érzésekre és valószínűleg nem is sorrendben olvastam a részeket, de általános iskola felső tagozatos voltam, amikor elém kerültek és faltam őket. :)

Szandika_>!
Francine Pascal: Játék a tűzzel

Jessica álma végre teljesült! Ő és Bruce Patman egy pár! Azonban a dolgok nem mindig alakulnak úgy ahogy terveztük. A könyv tényleg kiválóan bemutatja azt, mennyire elveszíthetjük egyéniségünket, mennyire a másik „szolgájává” válhatunk. A Droidokat az iskolai rock zenekart is jobban megismerjük ebben a részben, akik szintén megkérdőjelezik azt, hogy mit szeretnének elérni, sikert vagy öröm zenélést? :).

oscuridad>!
Francine Pascal: Játék a tűzzel

A szokásos könnyedd Édesvölgyis sztori.
Ebben a részben kivállóan leírták, hogy milyen valakibe belebolondulni, majd a bábjának lenni. Tipikus rajongás, egy egyoldali „szerelem”… Jess pedig szokás szerint pofára esett.

Dia20646 P>!
Francine Pascal: Játék a tűzzel

Ebben a kötetbenJessica ismét ment a saját feje után. Nemnagyon érdekelte mások véleménye, jótanácsa, csak Bruce után loholt, akár magát megalázva is. A végén persze lehull a lepel és felnyílik a szeme.
Liz teljesen más karakter, ő sokkal szimpatikusabb szereplő. A kötet utolsó lapjain már a sorozat következő részének fő cselekményére is utalásokat kapunk.
Szóval jöjjön a 4.rész!

Az Édesvölgyi Suli szerelmes ikrei sorozat · Összehasonlítás