El ​otthonról (Az Édesvölgyi Suli szerelmes ikrei 38.) 6 csillagozás

Francine Pascal: El otthonról

Elizabeth Wakefield mindig arról ábrándozott, hogy egyszer ellátogat Svájc csodálatos hegyei közé. Így aztán nem csoda, hogy lázba jön, amikor lehetősége adódik arra, hogy bekerüljön az egyik előkelő svájci intézetbe. Bármennyire is szereti Sweet Valleyt, Elizabeth szent meggyőződése, hogy a hófödte hegyek nagyszerű ihletet jelentenének írói talentumának. A gondolatra, hogy elveszíthetné ikertestvérét, Jessica pánikba esik. Hogy is tudna élni legeslegjobb barátnője nélkül? Ki is dolgoz egy tervet, hogy megakadályozza nővére elutazását. Vajon sikerül-e itthon tartania Elizabethet – vagy éppen ellenkezőleg: örökre elüldözi Sweet Valleyből?

Eredeti cím: Leaving Home

Eredeti megjelenés éve: 1987

Maecenas / Planétás / TexT, Budapest, 1994
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638045612 · Fordította: Jávor Andrea

Szandika_>!
Francine Pascal: El otthonról

Ha Elisabeth valamit a fejébe vesz, akkor senki el nem tántorítja! A mesebeli Svájc hófödte hegyei és az írói vénáját segítő drága és nagynevű bentlakásos iskola forog a szeme előtt, azonban be kell bizonyítania egy bizottság előtt, hogy méltó az ösztöndíjra. De akkor Elisabeth miért érzi úgy magát mintha minden összekuszálódna, s mintha senki sem támogatná a döntésében. Senki nem örül neki, hogy egy évre elakar utazni, sem a szülei, testvérei, barátai. Még szerelme Jeffree is furcsa és hallgatag lesz. Winston pedig nyer a lottón, de furcsa módon nem tud örülni a nyereményének. Vajon mi lesz ebből, ha kiváncsi vagy olvasd el. Nekem nagyon tetszett ez a rész!

Az Édesvölgyi Suli szerelmes ikrei sorozat · Összehasonlítás