Rosszcsont ​Peti és a zombivámpír (Rosszcsont Peti 20.) 18 csillagozás

Francesca Simon: Rosszcsont Peti és a zombivámpír

Rosszcsont Peti élete minden, csak nem unalmas! A sorozat legújabb kötetében például megírja minden idők legcsodásabb meséjét Szörnyű Szőrmók királyról, párviadalt vív az álnok séffel, aki zöldségeket akar csempészni az iskolai menüsorba, csellel megszerzi öccse, Rendes Ricsi zsebpénzét és az éjszakai múzeumlátogatáson leleplezi a félelmetes zombivámpírt!

Animus, Budapest, 2012
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633240618 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár · Illusztrálta: Tony Ross

kitti_th P>!
Francesca Simon: Rosszcsont Peti és a zombivámpír

Amikor először olvastam Rosszcsont Petit még érdekesnek tűnt, de ezek a sztorik olyan befejezetlenek és semmilyenek. Mindegyiknek van egy alapsztorija, de amúgy sehova sem halad a történet. Ráadásul kicsit unalmas állandóan azt olvasni, Peti meg Ricsi hogyan veszekednek a nagy semmin.

Attila_Saw>!
Francesca Simon: Rosszcsont Peti és a zombivámpír

Ez is olyan kis Rosszcsont Petis féle könyv volt, amilyet vártam.
Össze lehetett hasonlítani Peti és Ricsi fantáziálását, ahogy kitalálnak egy történetet. Értettem mit szeretett volna ebből kihozni az Író, bár szerintem attól még, hogy valaki rendes és jó, attól még nem kéne ennyire túlzott szivárványosnak lennie a fejében rejlő dolgoknak. Peti hozta formáját, ahogy szokta, őszerinte mindig az lesz a jó, amikor mások kiakadnak tőle.
A Nyamnya Kajcsis résznél egyet értettem Petivel, gázos neve van ennek az ürgének. Először megijedtem ettől a történettől, mert már olvastam olyat, ami Peti zöldségfóbiájáról szól. Végül annyira nem kellett volna rettegnem, mert nem nagyon merült bele abba amitől tartottam. Az epizód végén viszont jót mosolyogtam.
Olvashattam arról: Peti hogyan használja ki a játszani vágyó öccsét. Szerintem nagyon ötletes volt Petitől a dolog, bár gonosz is, de akkor is jól kifundálta. S a végén még így is jól járt.
A zombivámpír részénél néha irritált, az a kislány, aki feleségül akart menni Petihez, annyira feleslegesnek, sablonosnak stb-nek találtam azt a karaktert, hogy már szétvetett az ideg. Nagyon tetszett a legvége, azon tök jót lehetett nevetni.

Lahara IP>!
Francesca Simon: Rosszcsont Peti és a zombivámpír

Az illusztrációk nagyon jók, az, hogy Horrid Henry Rosszcsont Petinek lett fordítva, engem kicsit zavar, de hát ez van. Amúgy elég jó karakter, kicsit sarkított az egész, és irigykedem, én sosem mentem az iskolával éjjeli múzeumlátogatásra.

Kávé_könyv_katedra>!
Francesca Simon: Rosszcsont Peti és a zombivámpír

Jópofa, sokat nevettünk rajta a fiúkkal, de néhol nekem zavaros volt.

Rosszcsont Peti sorozat · Összehasonlítás