Elit ​bőr 12 csillagozás

VAN, ​HOGY A DOLGOK JÓVAL ÖSSZETETTEBBEK, MINT AZT GONDOLNÁD
Mit tennél, ha a szüleidet a szemed láttára gyilkolnák meg? Ha a húgoddal egy nálad alig pár évvel idősebb férfi fogadna örökbe? Mit tennél, ha az egész világod romba dőlne, és még azt is elveszítenéd, ami egész életedben éltetett? Mi történne akkor, ha teljesen váratlanul elit bőrbe kellene bújnod?
A tizenhat éves Christian Edwardson szülei elvesztése után a jómódú Isaac Williamshez kerül, ám ezt cseppet sem veszi jó néven. Úgy érzi, egy senki akar neki parancsolgatni. Mikor végre kezdene megbékélni a helyzettel, hirtelen azon kapja magát, hogy többé már azt sem tudja, kiben bízhat. Rá kell jönnie, semmi nem az, aminek látszik.
Vajon az egész eddigi élete csupán egy jól megrendezett színjáték volt? Miért pont a fiatal férfi fogadta őket magához? Hogyan talált rájuk? Talán a szüleit is okkal ölték meg?
Francesca H. Nielk harmadikként megjelenő regényében bemutatja, hogyan tud egy fiatal… (tovább)

Urbis, Szentendre, 2017

Erzsébet_Etel_Hlavicza>!
Francesca H. Nielk: Elit bőr

Kedve Francesca H. Nielk!

Ismet egy csodalatos konyvet vehettem a kezembe, amit nagy izgalommat vartam.

Izgatottsagom beigazolodot„ megint egy olyan nagyszeru konyvet olvashattam, amiben egy szomoru, borzalmas esemeny utan, segitseggel, es onakarattal, sok fajdalom (ami fizikai es lelki) turesevel, majd lekuzdesevel, a testveri szeretet (ami szinte rajongasba ment at) az osztonos feltes, masnak jot akarni (-en nem szamitok-) onfelaldozonak lenni a rejtely megoldasa miatt, s amikor minden megvilagosodik, megbekelni a multtal es jelennel.

Koszonom, hogy olvashatam ezt a konyvet is, es minden konyve olvasasa utan vannak konzekvenciak, amit le lehet vonni…..pl.;semmi sincs ok nelkul….

Koszonom, tovabbi sok sikert kivanok, mindenkinek jo szivvel ajanlom a Konyveit, mert lehet tanulni belole, (mert itt nem az szamit, hogy mennyi eves az irono, minden ugy van leirva, hogy az felreerthetetlen, egyertelmu).

Nagyon varom a kovetkezo konyvet.
Tuisztelettel; Hlavicza Erzsebet Etel

roganedina>!
Francesca H. Nielk: Elit bőr

Szépen felépített történet volt, de maradt bennem egy kis hiányérzet. A történet érdekes volt, a szereplők azonban nem lettek teljesen kidolgozva. Sőt! Elképzelni sem tudtam őket, mert leírást sem nagyon kaptunk róluk. Mindegy, annyira nem zavart, csak furcsa volt. Összességében tetszett, de nem olvasnám újra, kicsit fájt, mert azért mégiscsak a szülők elvesztése eléggé átitatja az egész könyvet…

Francesca H. Nielk: Elit bőr

Nagyon tetszett, mert egy remek könyv a testvéri szeretetről. Engem nagyon meglepett a végén lévő fordulat, bár mindig volt egy sejtésem, hogy nem véletlenül kerültek oda a gyerekek. Példaértékű, hogy Chris mit meg nem tesz a húgáért, még saját fájdalmát és félelmeit is képes átlépni. Az Írónő könyveihez hűen ez is mindig fordulatos, lelkileg mélyreható és megérinti a szívét lelkét az embernek. Minden embernek egyszer kéne egy ilyen könyvet elolvasni, én csak ajánlani tudom.

Whitesz>!
Francesca H. Nielk: Elit bőr

Meglepően jó könyv, minden sorát élveztem. Az elején egészen más fajta történetet sejtettem, de kellemesen csalódtam. Nagyon örülök, hogy véletlenül a kezembe akadt ez a könyv. A testvéri szeretet pedig lényűgözően felépített volt benne én szívből ajánlom mindenkinek.

Németh_Annamária>!
Francesca H. Nielk: Elit bőr

Nehéz ilyet mondani egy ilyen könyvre, de mégis az írónőnek ez egy kissé könnyedebb könyve, mint amilyen a Daniel vagy a Megsebzett volt. Minden sorát élveztem, remekül gördülékenyen ír. Az ember szinte falja a szavakat, amik egymást követik. Ez minden könyvénél így volt eddig. A történetben nagyon tetszett ahogy a fiú a húgát oltalmazza. Egy ilyen fiatal kislánynak a szülei elvesztése nagyon megviselő, és Chris a saját fájdalma ellenére is szívvel lélekkel bánt a testvérével.

MolyoloKukac>!
Francesca H. Nielk: Elit bőr

Ismét nem csalódtam az írónőben. Kezdem úgy érezni, hogy rossz könyvet nem tud írni. Persze ismét olyan témába vágta a fejszéjét, ami nem hétköznapi, de ezért szeretem igazán. Kezdem azzal, hogy igazából ezt a regényt „a könnyebb olvasmány”-nak szántam, nos ez nem jött össze, de nem bánom.
Haragszom az írónőre, mert ismét olyan könyvét sikerült olvasnom, amit nem tudtam letenni, sokszor még hajnalok hajnalán is olvastam, szinte végkimerülésig. S ha lett volna rá napközben erőm, szerintem egy hétvége alatt kiolvastam volna. Nagyon tetszett ismét, köszönöm az élményt.

Páfrányka>!

– Lehet, nehéz lesz, néha kegyetlen, de ide figyelj, mi itt leszünk egymásnak – ragadta meg gyengéden a húga állát, és biztatóan rámosolygott.
– Honnan tudod?
– Mi az, hogy honnan tudom? – nézett rá a butuska kérdést meghallva. – Egyszerűen biztos vagyok benne, mert így kell lennie.
– De anyu is azt mondta, hogy mindig vigyázni fog rám, amíg még élek, de erre…
– Vigyáz is, Alyssa – vágta rá határozottan. – De hisz’ tudod. Odafentről – mutatott az ég felé.
– De az akkor sem ugyanaz – nézett le szomorúan az ölére. – És amúgy is, miért vagy olyan biztos benne, amikor te sem látod őket?
– Tudod, miért vagyok benne olyan biztos? – emelte meg a kislány állát, hogy a szemébe nézzen. – Mert anyu nekem elárulta. Mielőtt elment, megígérte… és tudod, mit mondott még nekem?
– Mit? – kérdezte letörten.
– Hogy mostantól én vigyázok rád… – suttogta belemerülten. – És tudod, hogy ez mit jelent?
– Mit?
– Hogy bármi jön, én megvédelek, és, bár ő most már nincs itt, figyel, és ha úgy érzi, hogy segítségre van szükséged, azt jelzi nekem, hogy tudjam, és így én helyette is megvédhetlek majd – mondta végtelen gyengédséggel.

Páfrányka>!

– Abban a pillanatban, hogy reggel felveszem azt a csúnyácska uniformomat – mutatott az ágy végében heverő ruhakötegre – ők nem ismernek meg. Azt hiszik, egy vagyok közülük, de azt csak te meg én tudjuk, hogy ez nem így van. Tudod, ők ezt nem veszik észre, mert butusok – mutatott a fejéhez. – És mert mivel ugyanúgy öltözök fel, mint ahogy ők vannak felöltözve, ez nekik teljesen természetes.
– De hiszen a szamarak nem is hordanak ruhákat – komolyodott el a kislány.
– Dehogyis nem, Alyssa – szisszent rá játékos komolysággal. – A gazdag szamarak mind ruhát hordanak, mert azt hiszik, attól majd olyan emberekké válhatnak, mint amilyenek mi vagyunk. Csak az a bökkenő, hogy hatalmasat tévednek. Sosem lesznek olyan értelmesek – bólogatott helyeslően.

Páfrányka>!

– Mától kezdve Isaac lesz a törvényes gyámotok – jelentette ki Dr. Hills könnyedén.
– Mi van? – nyílt tágra a fiú szeme hitetlenül. – Ez itt?! – mutatott kérdőre vonóan a fiatal férfira, majdhogynem tátott szájjal, elvégre ez még viccnek is rossz lett volna.
– Igen – helyeselt a doktor könnyedén. – Nagyon jó és boldog életet tud nektek megadni, és nem utolsó sorban, remek anyagi hátteret biztosít majd.
– Hát ez röhej – tette le Chris maga mellé a húgát, aztán felállt. – Komolyan azt hiszi, hogy én ebbe belemegyek? Hogy egy húszéves parancsolgasson… nekem?! – mutatott saját magára ingerülten. – Egy szart… – vonta meg a vállát flegmán. – Ez itt még annyit sem tud az életről, mint én! – köpte ki a szavakat indulatosan, és valamilyen szinten felháborodva.

Páfrányka>!

– Nem, itt szeretnék maradni – rázta meg Alyssa a fejét, kizökkentve a bátyját a merengéséből.
– Rendben – egyezett bele Chris elcsendesedve. – De ugye tudod, hogy bármi van, én itt vagyok nem messze, és hozzám bármikor jöhetsz?
– Igen, tudom, de jól érzem magam itt – biztosította a kislány az aggodalmaskodó bátyját.
– Akkor jó – mosolyodott el fáradtan, majd felállt, és felkapta a kislányt, aki erre hangos nevetésben tört ki. – Gyere, késő van már – jelentette ki ezt már jóval vidámabban, majd váratlanul az ágyhoz szaladt vele. Ráfektette a húgát, aztán teljes erejével csikizni kezdte.
– Ne, Chris… Chris! – tiltakozott Alyssa hevesen, miközben szinte levegővétel nélkül kacagott. – Chris!
– Na jó – hagyta abba a fiú pár pillanat múlva, aztán megpuszilta a húga homlokát, és gondoskodóan betakarta. – Légy jó… – simogatta meg kedvesen, majd már fordult is, hogy elmenjen, de a húga hangja megállította:
– Chris…
– Hm? – fordult hátra.
– Szeretlek – mondta Alyssa szégyenlősen, Chris pedig tiszta szívéből elmosolyodott, és egy pillanatra ismét melegség öntötte el a szívét. Mintha egy másodpercre minden eddigi baja szertefoszlott volna. Hosszú idő után újra boldog volt. Még ha csak egy kis időre is, de ez rengeteget jelentett neki.