Találkozunk ​a piazzán 14 csillagozás

Frances Mayes: Találkozunk a piazzán Frances Mayes: Találkozunk a piazzán

Az írónő újabb itáliai utazásokra indul, hogy elhozza a legszebb hegyi és tengerparti városok hangulatát, konyháját, kultúráját. A Dolomitoktól egészen Szicíliáig járja be Itáliát, számol be élményeiről. A könyvet számos olvasmányos recept is tarkítja.

Tericum, 2019
408 oldal · ISBN: 9789634380696 · Fordította: Tamás Dénes
Tericum, 2019
408 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634380580 · Fordította: Tamás Dénes

Kitabu_hu P>!

Végre, végre, végre!♥
Nagyon vártam ezt a kötetet, imádom Frances Mayest, a Napsütötte Toszkána az egyik örök kedvencem!
De!☝️Aki ahhoz hasonló könyvre vágyik, annak nem biztos hogy ez is elnyeri a tetszését. A Toszkána kifejezetten regényes, párbeszédes, elbeszélő jellegű.
Ez egy útikönyv Mayes csodálatos, utánozhatatlan stílusában megírva.
Ahogy ő maga is írta az előszavában, ezt tetszőlegesen is fel lehet ütni, ha egy-egy adott város vagy falu nevezetességeire, éttermeire, kihagyhatatlan látványosságaira vagyunk kíváncsiak.
Elmondhatatlanul hangulatos, fantasztikus leírásokkal és receptekkel tarkítva.
Nekem nagyon tetszett ez is, kategóriájában egy kiemelkedő, egyedi könyv.
Mayes és Olaszország rajongóinak kihagyhatatlan!♥

RandomSky>!
Frances Mayes: Találkozunk a piazzán

A Napsütötte Toszkána hatalmas sikerét követően több hasonló könyvet is írt Frances Mayes, s már a másodikban is elkalandoztak férjével, Eddel Olaszország más tájaira. Olyannyira, hogy átfutva az új kötet tartalomjegyzékét, az az érzése támad az embernek, hogy ez itt a „resztli”, a maradék. Legalábbis az Itáliát kevéssé ismerők számára a legtöbb település neve nem lesz ismerős. De kell-e mondanom, hogy a 408 oldalas könyv telis-tele van olyan helyekkel, ahova akár már ebben a minutumban boldogan elrepülne, ha ugyan nem egyenest oda is költözne bárki, akit valaha is megérintett a mediterrán légkör és életstílus?
Bővebben: http://ekultura.hu/2020/02/18/frances-mayes-talalkozunk…

Zita_Csunderlik>!
Frances Mayes: Találkozunk a piazzán

A könyv egyik kedvenc országomba kalauzol meglehetősen rendhagyó módon, engem azonnal utazásra csábít. Rengeteg helyen jártam már Olaszországban, ez a könyv mégis azzal a ténnyel szembesít, hogy mennyi mindent nem láttam még, és a kedvet is méghozza, hogy azonnal útra keljek, és végigjárjam az összes eldugott falvacskát. Jó tippeket ad látnivalókra, éttermekre, és ételekre, amiket legszívesebben most azonnal végig is kóstolnék, hiába, elfogult vagyok az olasz konyhával. Ha egy nemzet konyháját ki kéne választanom, amin életem végéig élnem kell, az olasz lenne az (vagy esetleg a görög). A későbbiekben ha Olaszországba utazok, útikönyvként fogom használni, fellapozva a megfelelő fejezeteket, de már most, első olvasásra számtalan látnivaló, étterem és szállás került fel neki köszönhetően az egyre bővülő bakancslistámra :-).

l2njpx>!
Frances Mayes: Találkozunk a piazzán

Szuper, de azt hiszem, inkább majd úti könyvnek használom. Hátha.

Lucy_Saint>!
Frances Mayes: Találkozunk a piazzán

Mayes jól ír mint mindig, bár húzza mint a rétestészta,de kedvem támad tőle utazni.

SEA13>!
Frances Mayes: Találkozunk a piazzán

Mindig mikor kinyitottam rámsütött a nap. Lehetett este, vagy akár borús az idő. Nagyon hálás vagyok, hogy elolvashattam ezekben a nehéz időkben sokszor mutatta meg, hogy olaszországban is a felhők felett mindig süt a nap. Remélem eljutok majd én is a könyvbéli helyek egyikére.

lauranne>!

A poggyász csak teher. A legjobb tanács: utazz kevés csomaggal!

15. oldal (Tericum, 2019)

zsófcsa>!

– Tudod, mi a fantasztikus? Hogy amikor találsz valami különlegeset, az a szeretteidre emlékeztet.

lauranne>!

Harminc hónaposan vagy annál idősebben a parmezán olyanná válik, mint egy meditatív bor: az ember leülhet vele egyedül egy sarokban.

161. oldal (Tericum, 2019)

Kapcsolódó szócikkek: parmezán
lauranne>!

Olaszország 40 százaléka hegység, ezért szinte bárhol jár az ember, biztosan belebotlik egy Monte ebbe vagy Monte abba.
Tegnap este megkérdeztük Alessiót Montepescaliról. Tudtuk, hogy a beceneve „a Maremma balkonja”, és hogy a falairól ellátni Korzikáig.
Bella – mondta –, és az egészet zavartalanul élvezhetik.
– Hogyhogy?
– Úgy, hogy összesen kilencen lakják, eggyel kevesebben, mint tavaly. – Valaki meghalt azóta. Montepescali más volt a hatvanas években. Emberek laktak ott. Most mindennap ugyanannak a kilenc embernek kell buongiornóval köszönni.

201. oldal (Tericum, 2019)

lauranne>!

Szeretem ezt a történetet, és remélem, igaz: a második világháborúban
egy amerikai pilóta parancsot kapott, hogy bombázza le Sansepolcrót.
Repülés közben eszébe jutott, hogy a rajztanára egyszer előadást tartott
egy nagyszerű festményről, ami Sansepolcróban függ, egy múzeumban.
A pilóta máshol dobta le a bombáit. Ezért lehetünk hálásak a jó bölcsészettudományi képzésért.

213. oldal (Tericum, 2019)