Napsütötte ​szakácskönyv 10 csillagozás

Receptek az olasz konyhánkból
Frances Mayes – Edward Mayes: Napsütötte szakácskönyv

Frances Mayes férjével, Eddel ebben a könyvben több mint 150 receptet osztanak meg az olvasóval, mindazokat, amiket ők maguk is sokszor megfőztek, és amelyek legfőbb tulajdonsága a jó minőségű hozzávaló. Azonban ez a könyv nem pusztán receptek gyűjteménye. Rengeteg közös élményt idéz.

Tericum, Budapest, 2012

RandomSky>!
Frances Mayes – Edward Mayes: Napsütötte szakácskönyv

Frances Mayes eddigi könyvei is tele voltak receptekkel, de az ember nem kérdez olyat, hogy akkor meg mi szükség külön szakácskönyvre, miután kézbe vette ezt a szépséget. Eleve jó legalább fényképen látni azokat a csodás toszkán ételeket, az emberekről és tájakról készült felvételek is gyönyörűek (mi egyebek lehetnének), így önmagában a könyv végiglapozása is kellemes élmény. A receptek zöme, híven a toszkán hagyományokhoz, egyszerű, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy itt is könnyű őket elkészíteni, de a különlegesebb hozzávalók zöme némi utánajárással (és nem szerény anyagi ráfordítással) Magyarországon is beszerezhető.
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2012-06…

meseanyu P>!
Frances Mayes – Edward Mayes: Napsütötte szakácskönyv

Nagyon alapos, átfogó gyűjteménye az olasz ételeknek, és a legtöbb recept nem is bonyolult. Én képileg kicsit többet vártam, a fotók nem voltak annyira hangulatosak, egyediek, mint lehettek volna.

adriana23>!
Frances Mayes – Edward Mayes: Napsütötte szakácskönyv

Imádom az írónő könyveit, imádom Toszkánát és imádom az olasz kajákat. Nagyon jó könyv, szép képekkel és jó receptekkel :)

RandomSky>!

Senkit nem ismerek ezen a vidéken, akinek egy vacsora elkészítése fáradság lenne. A főzés olyan természetes tevékenység, mint az esti zuhanyozás.

Kapcsolódó szócikkek: főzés