56. legjobb klasszikus könyv a molyok értékelése alapján
67. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

A ​padlásszoba kis hercegnője 608 csillagozás

Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

A romantikus regény hőse Sara, egy kedves, szeretetreméltó és dús fantáziával megáldott kislány, aki egy angol leánynevelőintézetben tanul. Édesanyja után váratlanul elveszíti édesapját is, s az addigi jómódból belecsöppen a teljes szegénységbe: ahol addig a tanulók dísze volt, ott szolgasorba kerül, kegyelemkenyéren élhet tovább. A kislányt belső gazdagsága, a mások iránti szerető részvéte, valamint különleges képzelőereje segíti át a megaláztatások hosszú során: Hercegnőnek hiszi magát, s úgy gondolja, hogy egy hercegnőnek béketűrőnek, jószívűnek kell lennie, s így is él. Új barátokra tesz szert, és csodás eseményeket él át, melyek később életének gyökeres megváltoztatását eredményezik.

Az amerikai írónő neve nem ismeretlen hazánkban. Sok műve – pl. A titkos kert – több kiadásban jelent meg, műveiből filmek, színdarabok készültek, amelyek sok generációnak szereztek már nemes szórakozást.

Az 1989-es kiadás a mű régebbi, rövidebb változata alapján készült.
A többi kiadás a szerző által utóbb átírt, hosszabb változatot tartalmazza.

Eredeti megjelenés éve: 1905

Sara Crewe · Miss Minchin

London

Pati28>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

”Ha elég erősen képzeljük el, amit akarunk, az majdnem valósággá válik.”

Csodálatos történet a szeretetről, a bátorságról, barátságokról, és a képzelet erejéről.

A kis Sara története igazán megindító és szeretetteljes egyszerre.
Kis korától kezdve Miss Minchin nevelőintézetében tanul, ahol különös jellemével hamar barátokra lel.
Ám a sors sokáig nem hagyja, hogy boldogsága felhőtlen maradjon, nehéz megpróbáltatások elé állítja őt.
Sok mindent kell elviselnie, megtűrnie, de szerencsére jósága, valamint fantáziavilága megingathatatlan.
Sara, viselkedésével igazán belopta magát a szívembe, hisz még akkor is önzetlen és jólelkű maradt, amikor neki is a legnagyobb szüksége lett volna pár kedves szóra, egy szerető ölelésre.
Némely részeket picit meg is könnyeztem, hisz mindig az a legfontosabb, hogy merjünk álmodni, mert az álmok valóra válhatnak.

Kiss_Julianna>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Ez egy csodálatos könyv! Szívszorító, mégis csodálatos! Sokszor könnyeztem olvasás közben. Az intézetben, először kiemelt helyen állva, később kitaszítottként, cselédként, nem veszette el a kedvességét, méltóságát. A képzelőereje segíti át a nehéz napokon. Nem csak őt, hanem a sorstársát is. Míg végül megtörténi a csoda!!
Az írónő kitűnően szövi a mesét.

Cs_N_Kinga P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Talán kis bajban vagyok. Az ilyen történeteket általában éltetem és kedvencelem, bármilyen giccsparádéba hajlik is, vagy akármennyire is szirupos a történet. Mégis valami itt nekem nem volt, aminek lennie kellett volna, vagy a hangulatom…. nem tudom. Mindenesetre a négy és fél csillag se rossz! A kislány egy eszmény/példakép is lehetne bármelyikőnknek hiszen bármi történik, ő feláll továbbmegy, küzd és harcol, hatalmas fantáziával és tudásszomjjal. Segít a másikon is, még akkor is ha neki sincs szinte semmije se…. Szóval tényleg magamat sem értem. De miért is kerül ilyen helyzetbe majd ki belőle, hogy ezekre egyáltalán szüksége van? Olvassátok el mert megéri!

Jagika P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Ó, hát ez valami csodás történet! Igaz, hogy naiv és rózsaszínű és a való életben nem alakulnak mindig ilyen jól a dolgok, de ez a jóságba és a szeretetbe vetett rendületlen hit elismerésre méltó. Erőt ad a küzdelmes időszakban, utat mutat a reménytelen helyzetekben is. Sara egyénisége, viselkedése példa lehet a kis olvasóknak: a szépre és a jóra tanít…

RTMariann P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Egy aranyos kis történet Sararól, aki mesés életét élt édesapja társaságában. Sajnos idejekorán elveszítette, ettől a perctől kezdve pedig az ő sorsa is rosszra fordult. Sok kétségbeesett, éhezéssel teli, dolgos nap után újra rámosolygott a szerencse és ismét mesévé vált az élete. Ennek hála tudott segíteni elesett embereken, akiket a útja során megismert. Bármilyen mostoha is volt az élete, a képzelőereje mindig ásegítette a nehézségeken és sosem felejtett el „hercegnőnek” lenni.

BertaPalikSzilvi P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Azzal kezdeném,hogy ez az új kiadás egyszerűen meseszép,mint ahogy a Manó Könyvek legtöbb mostanában megjelent könyve.
Sara,aki a történet kezdetén csupán 7 éves, gazdag édesapjával érkezik Londonba.
Egy bentlakásos iskolába kerül,ahol úgy bánnak vele,mint egy hercegnővel,ám ez pár évvel később, édesapja halálakor megváltozik.
Már nem lakosztályban, hanem a padlásszobában kell élnie.
Sara azonban megmarad annak a csupaszív kislánynak aki mindig is volt.
Ugyanolyan szeretettel teli,jólelkű és kedves.
A könyv nagyon jól visszaadja a kor hangulatát,szinte ott érezzük magunkat Londonban.
Csodás történet a képzelet és mesék erejéről, melyek segítségünkre lehetnek a legnehezebb időkben is.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Ez a történet legalább olyan jó volt, mint az előző, amit olvastam a szerzőtől, nagyon tetszett.
Szívszorító mese volt, szegénységről, gazdagságról, az árvák sorsáról.
A kis főszereplőt nagyon a szívembe zártam és örültem, hogy sanyarúvá változott sorsa ellenére volt segítsége és kis barátja és nem veszítette el meleg szívét.
Az ebből készült filmet láttam valamikor gyerekkoromban, de már nem nagyon emlékeztem rá és örültem, hogy felelevíthettem ezeket az emlékeket.

PTJulia P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

A történet, amit ezerszer láttam filmen kamaszkoromban. A történet amit nem lehet nem szeretni. Annyi a jóság és annyi a szívfacsarodás benne. S persze, hogy a végén minden jóra fordul, ami még jóra fordulhat.

kratas P>!
Frances Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

Tündéri mese, igen, egy kicsit túl sok, de azért nagyon jól esett ez a jóság és boldog vég.

KleineKatze>!

Ó, de bájos és kedves.
A titkos kert gyerekkorom egyik kedvenc meseregénye, nemrég újra is olvastam, és felelevenítettem, miért is szerettem annyira. Burnett-től azonban azon kívül eddig a percig mást nem olvastam. Most felnőtt fejjel vettem kezembe A padlásszoba kis hercegnőjét.

Mintha A titkos kert ellenpárja lenne ez a történet. India, árva kislány, egy idős úr… De mégis teljesen más, még a történet hangulata is.
Kicsit mintha Montgomery Anne könyvei, illetve a Hamupipőke elevenednének meg a lapokon. De mégsem hasonlítható hozzájuk, hiszen az alaptörténet távol áll tőlük.
Sara, a történet főhőse nem volt mindig a kis szegény, árvalány. Édesapja, aki egyedül nevelte, tenyerén hordozta az ő kis hercegnőjét. A legtöbben ezek után önző, akaratos gyerekekké válnak a könyvekben. De nem Sara, aki szerető, alázatos, törődő és önmagához is igaz maradt a legsötétebb órákban is. Kitartása példamutató.
Gyönyörű történet a szeretetről, a barátságról és a kitartásról és a képzelet erejéről. Igazi klasszikus, amiből nem lehet kinőni, és sosincs késő elolvasni.

Bellatrissa>!

Ha hirtelen riasztották fel álmaiból vagy egy könyv olvasásából, nehezére esett uralkodnia magán. Aki szeret olvasni, jól ismeri ezt az érzést. Az ember alig állja meg, hogy ne kiabáljon és ne váljon kiállhatatlanná.

bleknajt>!

Ha mindig lett volna olvasnivalója, nem érezte volna magát egyedül.

Judzsin>!

Nincs nagyobb erő a haragnál, kivéve azt az erőt, amivel elfojtjuk.

Kapcsolódó szócikkek: elfojtás · erő · harag
Jagika P>!

– Te talán örülnél, ha ennyi könyvet kellene elolvasnod?
– A világon ennek örülnék a legjobban – felelte Sara.

Kapcsolódó szócikkek: könyv · olvasás
Pati28>!

Ha elég erősen képzeljük el, amit akarunk, az majdnem valósággá válik.

Kapcsolódó szócikkek: képzelet · valóság
Bloody_Bunny>!

Akárhogy s mint – mondta magában – , egyvalami nem változik. Ha rongyos vagyok is, legbelül csak megmaradok hercegnőnek. Könnyű lenne a hercegnőt játszanom, ha selyembe-bársonyba öltözhetnék. Sokkal nagyobb dolog úgy maradni meg hercegnőnek, hogy ezt senki nem tudja.
Amikor minden összejön, és minden olyan borzasztó, összeharapom a fogam és azt gondolom: Igenis hercegnő vagyok, mégpedig tündérhercegnő, és aki tündér, annak semmi sem árthat és semmi se fáj.

Kapcsolódó szócikkek: Sara Crewe
Bogas>!

Rongyokban járok – gondolta magában, de rongyaimban is hercegnő vagyok. Könnyű hercegnőnek lenni arany- és ezüstruhában.

padamak>!

Nincs nagyobb erő a haragnál, kivéve azt az erőt, amivel elfojtjuk. Okos dolog, ha ellenségeinknek nem válaszolunk.

p15

BeerSeeGirl P>!

Megeshet, hogy az ember keze üres, de a szíve sosem az, annak mindig van mit adnia: jó, meleg, kedves dolgokat, segítséget, vigaszt, derűt, nevetést – és olykor a vidám, kedves nevetés a legjobb ellenszere minden bajnak.

Róka >!

– Olyan, mint egy mese – zokogta. – Mint egy mese, arról a gyönyörű hercegnőről, akit világgá kergetnek.

Kapcsolódó szócikkek: Sara Crewe

Ezt a könyvet itt említik