A ​Little Princess (Oxford Bookworms) 44 csillagozás

Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms) Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Sara Crewe is a very rich little girl. She first comes to England when she is seven, and her father takes her to Miss Minchin's school in London. Then he goes back to his work in India. Sara is very sad at first, but she soon makes friends at school.

But on her eleventh birthday, something terrible happens, and now Sara has no family, no home, and not penny in the world…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Oxford Bookworms Library angol

Oxford University Press, Oxford, 2000
56 oldal · ISBN: 9780194229449

kávésbögre P>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Örülök, hogy ráakadtam erre a könyvre: Sara nagyon szerethető figura, a története egyszerre szép és szomorú. A végén a fordulat nagyon jó, nem erre számítottam :)

Lilla>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Nagyon aranyos a történet, magyarul már olvastam. Kedvenc is lett belőle. :)
Örültem neki, hogy értettem!! ^^ A sikerélmény meg volt, ez a lényeg. :D
Egy kis ideig más könyvek olvasása miatt hanyagoltam, és utána feltűnően nem tudtam, mi is történt, ezért az a rész egy kicsit zavaros volt, de a végér összeállt a kép.:D

Nagyon jó, hogy a hátulján van 'Activity' rész, bár én nem tartom fontosnak a kitöltését, gyakorlásnak jó, vagy, hogy évek múlva fölelevenítsd a történetet. Biztos, hogy fogok még ettől az Oxford Bookworms-tól olvasni, könnyű a nyelvezete, és a képek is remekek. De majd egy kicsit nehezebb például 3-as szinttel kezdem majd. :)

Aki szeretne gyakorolni egy kicsit, vagy kihívás elé állítani magát (attól függ milyen szinten állsz), vagy, aki csak egy aranyos történetet szeretne olvasni angol nyelven annak nagyon ajánlom! ^^

petrichor>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Első angol nyelvű könyvem. Barátnőm adta kölcsön, hogy próbáljam meg elolvasni, egész könnyű (ő már egy ideje tanul angolul, és csak most kezdtem az iskolában). Nem hittem neki, de aztán alig kellett megnéznem szavakat a szótárban.
A történet nagyon aranyos volt, Sara nagyon bátor lány volt végig. Tetszett:)

KrisztiForever>!

Imádtam. ♥
Szívmelengető történet, de egyben nagyon fájdalmas is. Képtelenség szívfájdalom nélkül olvasni ezt a könyvet. Bárcsak több ilyen ember lenne mint ez a kislány, akit sajnos nem kímélt az élet, mégis sokkal több jutott neki a pénznél, egy gyönyörű szív és egy csodálatos lélek. Ezért kérdezném én, lehet nála bárki is gazdagabb? ♥

Oláh_Zita P>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a sorozatra.
Bár szókincs ügyében messze alulértékeltem magam – khm.., mily meglepő…- de a kifjezések beivódására nem tudok ennél jobb módot. A feladatok is elgondolkodtatóak, párat a következő körre hagytam, mert biztos el fogom még olvasni.
No és végül, de nem utolsósorban a történet még mindig gyönyörű.

szmelus P>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

It's a very kindly short story. I remember the film, when I was a young girl. But I haven't read this Book Hungarian. Sok this year I bought so I'll read soon.

Boglarina>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

A történet miatt vettem meg pár éve, de későn eszméltem rá, hogy az 1-es fokozat nagyon kezdőknek való, így a szókincsemet különösebben nem gazdagította, de jó volt felidézni a történetet, amit kicsiként filmben láttam, és nagyon tetszett (mert a babák, ha nem látjuk, életre kelnek).:)

nienor82>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Egyik kedvenc történetem, az eredetit is olvastam. Kár, hogy a valóságban is megtörténnek hasonló esetek (természetesen az sosem kár, ha végül jóra fordul a dolog).

f_Anna>!
Frances Hodgson Burnett: A Little Princess (Oxford Bookworms)

Ez most egy jó kis délután kezdete volt! Könyv, főzés és idegennyelv. :)