Ének ​az óvodában 27 csillagozás

Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Forrai Katalin könyve az alapfokú ének-zeneoktatás nélkülözhetetlen segédeszköze, amely a zenei kultúra továbbadásában, a magyar népzenekincs megismertetésében, a zenei készségek fejlesztésében nyújt szakmai, módszertani segítséget. A szinte teljes óvodai dalanyagot felölelő zenei példatár az otthoni és óvodai énekléshez, játékhoz, zenehallgatáshoz kínál 330 régi és új mondókát, dalt és énekesjátékot. A kötetet, amelyet minden zenét kedvelő, gyerekekkel foglalkozó felnőttnek, iskoláknak, óvodáknak és könyvtáraknak ajánlunk, Rogán Miklós szemléltető ábrái és rajzai díszítik.

Eredeti megjelenés éve: 1974

Móra, Budapest, 2016
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634154563 · Illusztrálta: Rogán Miklós

Fanni_214>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Kötelező tankönyv a főiskolán. Ez máris leviszi az eszmei értékét. Legalábbis, én soha nem vettem le a polcról boldogan.

LadyM>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Tökéletes alapmű, minden benne van, aminek benne kell lennie.

Eli>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Szuper! Idén kezdtem az Óvodapedagógusképzést (nem Óvónő :-D ), így egyre több hasonlót fogok a közel és távoli jövőben…Könnyebb a gyermekeimnek énekelni, mondókákat felmondani így! ;)Jó kis válogatás, és ha csak a bevezetőt elolvassa valaki, rádöbben, mennyire fontos is az ének a gyerekeknek.

Sophiechan>!

Tökéletes!

Hiába nem mai könyv, minden benne van, ami kellhet. :) Nagyon jó az alapja, és a szakrész összefoglalva is örök érvényűnek mondható.
Ezen felül a mondóka-ének gyűjtemény csak hab a tortán. :)

szanes1>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Nagyon jó alap mű, hosszú elméleti bevezetéssel és gazdag ének- és mondóka gyűjteménnyel.

Pennmenelien P>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Ez az, ami szerintem nemcsak az óvónőknek, hanem anyukáknak, nagymamáknak, gyógypedagógusoknak és minden olyan embernek nagy segítséget jelent, aki gyerekekkel dolgozik. A gyerekek imádják a zenét, a ritmust, élvezik a zenés foglalkozásokat és egy dal, mondóka kiváló unaloműző a pl. a nagy nyári melegben vagy egy hosszú autóút alkalmával (én már metróban is mondókáztam síró gyereknek és azonnal kacagásra váltott, mindenki nagy örömére :)). Tényleg rengeteg dal van benne és még ha kottát nem is tud olvasni az ember, elkezdi a szöveget olvasni és biztos beugrik a dallam az emlékeiből vagy rákeres a neten meghallgatja és már tudja is. Csak ajánlani tudom! Nemcsak ovis könyvtárba, de minden gyermekes otthonba legyen belőle egy példány!

zzzizzzi>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Kötelező olvasmány minden Óvónő számára. Ebből tanultam a főiskolán ès èvekig ebből dolgoztam. Rájöttem azonban, hogy hiába használom, nap, mint nap, mèg sosem ültem neki, ès olvastam el az elejètől a vègèig. Most megtettem. Túl sok újdonságot nem találtam benne, de èlveztem az olvasását ès az összes dalt elènekeltem. Nagyon ráèrek… Tudom… Tudom. :D

DJutti>!
Forrai Katalin (szerk.): Ének az óvodában

Az új, bővített kiadása van meg.
Mind elméleti, mind gyakorlati szempontból egy kiváló könyv.:)
Szuper, hogy rendszerezve is vannak a dalok, mondókák a könyv végén.

tshehip>!

A gyermeknek még nincs elég tapasztalata és önálló ítélőképessége ahhoz, hogy szelektáljon. Szereti, amit ismer, amihez élmény fűzi. Nem helyes még arra hivatkozni, hogy valami azért értékes és jó, mert a gyermeknek tetszik.

20. oldal, 2. fejezet - A zenei nevelés helye az esztétikai nevelésben

tshehip>!

A technika és az általuk közvetített ismeretek megtanulásának túlhangsúlyozása káros versenyszellemet okozhat: az emberi kapcsolatok lazulását, a művészi alkotások megbecsülésének és élvezetének csökkenését, a színes képzelet és érzelmek elhalványulását is előidézheti.

28. oldal, 3. fejezet - A zenei nevelés az óvodai programban (Móra, 2017)

zzzizzzi>!

A jó játék alapja, hogy az óvónő is szeressen játszani. Maga is élvezze a képzelethelyzetet, úgy vegyen részt benne, mint a gyerekek, vállaljon szerepet, legyen oldott és vidám. Az lesz a legnagyobb öröm az óvónő számára, amikor a nagyok már nélküle is tudnak játszani, maguk is igénylik, kezdeményezik a dalosjátékokat.