Dzsungel ​a szívben (Kitakart Psyché 3.) 8 csillagozás

Lányok és anyák antológiája
Forgács Zsuzsa Bruria (szerk.): Dzsungel a szívben

Nagy örömmel tudatjuk olvasóinkkal, hogy háromévi szívós munkával megszületett ikerköteteinkben mintegy félszáz szerző – írónők, költőnők, színésznők, énekesnők, festőnők, rendezőnők és képzőművészek – 66 írása mutatja be, hogyan is látják korunk lányai apáikat és anyáikat.
Dzsungel a szívben – A szív kutyája, a Kitakart Psyché sorozat 3. és 4. kötete a nagy sikerű Szomjas oázis és Éjszakai állatkert folytatásaként jelenik meg.
Kedves olvasó, kóstolj bele korunk legfontosabb történeteibe, melyeket irodalmunk legérdekesebb szerzői hoztak világra! Ikerköteteink a magyar irodalom első átfogó antológiái a lányok és anyák, lányok és apák kapcsolatáról.

Eredeti megjelenés éve: 2010

A művek szerzői: Rapai Ágnes, Kiss Judit Ágnes, Lovas Ildikó, Drozdik Orsolya, Kiss Noémi, Ladik Katalin, Forgács Zsuzsa Bruria, Radics Viktória, Kapecz Zsuzsa, Tóth Krisztina, Niran Judit, Ivacs Ágnes, Bán Zsófia, Selyem Zsuzsa, Lángh Júlia, Fekete Ibolya, Takács Zsuzsa, Bak Zsuzsanna, Nagy Ildikó Noémi, Csobánka Zsuzsa, Karafiáth Orsolya, Nagy Gabriella, Bárdos Deák Ágnes, Palya Bea, Ágens, Szemethy Orsolya

Jaffa, Budapest, 2010

MariannaMJ>!
Forgács Zsuzsa Bruria (szerk.): Dzsungel a szívben

Szerettem olvasni. Azzal együtt is, hogy némely novella nagyon döcögősre sikeredett, amolyan szárnypróbálgatásnak tűnik. Összességében elvarázsolt, tényleg mintha dzsungelbe vitt volna, mint az indák, kacskaringóztak a történetek – a végére megkülönböztethetetlenül, mintha csak egyetlen történet volna, történet a Nőről.

magyar_karoly>!

Bihari Ágnes: A vágy el nem érhető tárgya
Nagy Gabriella: Legyél erős, legyél nagyon erős

Bárdos Deák Ágnes: Lassú, rázós, anyázós
Arany Malac: The winner takes it all
Kiss Marian: rendet kell csinálni, mert rendnek kell lennie
Ágens: Ölelni tanítom anyát
Babydriver: Nincs többé magány
Szemethy Orsolya: Virágcsokor egy sírra

Corinna>!

Vagy adjuk el a házat és költözzünk Tahitire, ahol az egészségügy éppúgy romokban hever, de egész évben teremnek a fák, langyos a tenger és kedvesek a helybeliek.

272. oldal, Babydriver

tshehip>!

Milyen jó apádnak. Ő elválhat tőlem. Én nem tudok magamtól elválni.

175. oldal - Nagy Ildikó Noémi: Orális higiénia (Jaffa, 2010)

tshehip>!

Emberek! A legjobb amit ebben a fokozottan szívszorító és tűzveszélyes világban tehettek, hogy soha nem fordítjátok félre a tekinteteteket.

277. oldal - Babydriver: Nincs többé magány (Jaffa, 2010)

Corinna>!

Nehezen írok most. Kimentem a partra sétálni, és összetalálkoztam egy hatvanéves barátnőmmel, mondom neki, mivel bajlódom.
Oh, yes, mothers… Az enyém nemrég halt meg, kilencvenöt éves volt. Hihetetlen, hogy anyánk mennyire bennünk van. Mikor elment, éreztem a testemben, alig tudtam mozogni, mintha szinte mindenhol, a bőröm alatt is ő lett volna.

236. oldal, Palya Bea: Most már lehet

tshehip>!

Az igazi élet ott kezdődik, ahol a part szakad.

272. oldal - Babydriver: Nincs többé magány (Jaffa, 2010)

tshehip>!

Fiam, ha egy szigetre kerülsz, és egyedül vagy, akkor tudnod kell, hogyan építs házat, hogyan termeld meg az élelmedet, és hogy maradjál azon az intellektuális szinten, ami minden embernek joga és kötelessége.

30. oldal - Drozdik Orsolya: Dália, töpörtyű és zserbó (Jaffa, 2010)

tshehip>!

És amikor idén először megláttam a virágzó aranyesőt, belém hasított, hogy lesz majd olyan, amikor anya nem lesz. Akkor értettem meg, ez a bokor miután elvirít is él, egész nyáron verebek csivitelnek benne. Ha anya elmegy, még mindig lehetek én az a bokor, tele madarakkal az ágain.

191. oldal - Csobánka Zsuzsa: Flipper (Jaffa, 2010)

tshehip>!

Anya pedig félt, rettenetesen félt, de végre ott állt anyjával kettesben a szomorúfűz alatt – aki most csak az övé volt, senki másé, az ő kezét szorította, és őt védelmezte a vihar elől. Akkor találta meg először anyját, bár soha nem veszítette el. Világégésben születettek módjára tűzben találta meg, vagy úgy ismert rá a tűzre, mint végső melegségben mindent odaadó és bármit felemésztő anyára.

110. oldal - Ivacs Ágnes: Változó fényviszonyok (Jaffa, 2010)

tshehip>!

– Mire számít a doktor úr?
– Mindnyájan Isten kezében vagyunk – felelte Rafael doktor,és rámosolygott.
– És nem történhet velünk más, minthogy az egyik tenyeréből átkerülünk a másik tenyerébe…

15. oldal - Kiss Judit Ágnes: Áldozócsütörtök (Jaffa, 2010)

Kitakart Psyché sorozat · Összehasonlítás