Fadrusz 1 csillagozás

Forgács Péter: Fadrusz

„Dani vagyok. Takács Dani. Pozsonyi srác, tizenkét éves. Nem vagyok kockafej, se okostojás, de azért jól tanulok. Szeretem az állatokat, van egy hörcsögöm, Snuki és két aranyhalam: Rembrandt és Picasso. Rajtuk kívül ott vannak még a barátaim, na és persze a családom. Szörnyű gáz egy család vagyunk! Külön-külön még csak-csak, na de együtt!”
Így indul a történet, amelyben Danit egy erdélyi kirándulás alkalmával annyira lenyűgözi Mátyás király hatalmas lovasszobra, hogy hazatérve rögtön nyomozásba kezd, vajon ki is volt Fadrusz János, a szobor alkotója. Barátjával, Karimmal nyomába erednek a világhírű művésznek. Felfedezőútjuk során kerékpárral járják be a várost, és felkutatják a pozsonyi születésű szobrász kalandos életének legfontosabb helyszíneit.
Hamar kiderül, hogy Fadrusz élete nem nevezhető éppen hétköznapinak, csupa rejtély és titok. Ezért a fiúk által írt Fadrusz-dosszié valóban izgalmas olvasmány, felnőttnek és gyereknek egyaránt.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pozsonyi mesék Pozsonyi Kifli Polgári Társulás

56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788089927050 · Illusztrálta: Szabó Réka

Gabriella_Balkó>!
Forgács Péter: Fadrusz

Ennek a könyvnek remek a felépítése, a stílusa, az illusztrálása, egyszerűen nagyon jó mód megismertetni a tinikkel egy híres személyt! Már maga, hogy a főhős tinédzser, közelebb hozza a fiatal olvasóknak az egész történetet, ahogy Dani a barátjával, Karimmal együtt kutat Fadrusz János után, és a könyv lapjain megjelenik a magyar történelem egy része.

56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788089927050 · Illusztrálta: Szabó Réka