Megúszós ​kaják 41 csillagozás

Fördős Zé: Megúszós kaják

Ezt a könyvet, azt hiszem, pont nektek raktam össze. Nektek, akik szerettek főzni és keresitek az újabb és újabb inspirációkat, de nem tudtok minden alkalommal órákat tölteni a konyhában. Szívesen lepnétek meg valami jó ötlettel a családot, de nem akartok mindig különleges alapanyagokra vadászni. Nektek, akik nem elkummantani akarjátok a főzést, csak meg akarjátok úszni a nagy rumlit, a várakozást, a bonyolultabb lépéseket, az extra hozzávalókat, és a sok mosogatást. Mert még szeretnétek játszani egyet a gyerekkel. Vagy kinyitni egy üveg bort, leülni nyugisan és megnézni egy filmet. Vagy társasozni a haverokkal. A könyvben 84 kipróbált, pik-pak összedobható és mégis isteni finom étel receptje található, mindegyikkel megúszható a nagy felfordulás és learatható minden babér. Főzzetek sokszor, de ne sokáig! És persze, azért még mindig PACAL FOREVER, gyerekek!

Lunchbox, 2017

meseanyu P>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Első átlapozás után olyan érzésem volt, hogy nem lesz ez jó nekem semmire, de aztán még egyszer átbogarásztam, és észrevettem jó pár érdekességet, ötletet, amit használni tudok és fogok is szerintem. A képek is nagyon szépek, és az egész könyv megjelenése vonzó, laza. Egyetemistáknak, főzni tanulóknak különösen jó lehet, a régi motorosok viszont azért először lapozzanak bele, hogy lássák, nekik mit tud nyújtani.

Baráth_Zsuzsanna P>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Elvből nem veszek a kezembe celebszakácskönyvet (drága gasztromán életem drága perceit nem pazarlom tökéletesen átlagos receptekre, csak azért, mert olyan valaki mosolyog a címlapon, akit elég gyakran előfordul a médiában), Fördős Zét viszont bírom (pontosabban a Street Kitchent, egyéb tévéshow-kat, amelyekben szerepet vállalt, nem nézek), úgyhogy ezt a darabot beszereztem. Nem bántam meg, mert pontosan azt hozta, amit a címben ígért, vagyis viharsebesen összeállítható ételeket, amelyekben van egy pici csavar, ami miatt nem érezzük úgy, hogy már megint csak tucatkaját sikerült összedobnunk vacsira/ebédre időhiány miatt. Nem a konyhaművészet csúcsa, viszont praktikus darab, bármikor elő lehet kapni, ha valami gyorsat és finomat akarunk alkotni magunknak vagy a családnak. Szeretem, ha valaki önazonos, ezért nagyon tetszett, hogy a könyvbe is sikerült átmenteni azt a laza stílust, amely Zé védjegye, nagyon fel tud dobni egy-egy rövidebb poénos bevezető egy talán nem annyira érdekes receptet. A könyv hanulata is nagyon Zés lett, minden elismerésem a fotósé, a borító is nagyon jól el lett találva, természetesen a fényképek gyönyörűek és ínycsiklandozóak. Az ár nem annyira baráti (5.990 Ft), de ugye a nevet meg kell fizetni, és jön a karácsony, egyszer az évben rá lehet szánni ennyi pénzt Zére. Aki ismeri a szerző stílusát, tudja, mire számíthat, aki nem, nos, nyugodtan tehet vele egy próbát, mert gyors és egyszerű recepteket talál benne, amolyan rockandroll üzemmódban tálalva, amelyekkel hétköznapra valók ugyan, mégsem unalmasak.
A teljes kritika itt olvasható:

spinakker>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Rögtön a címe miatt jár a 4 csillag levonás. „Megúszós”? Az mi? Mit úszok meg? Az biztos, hogy nem a főzés gyötrelmét, mert az embernek nem szokott teljesen (de igazán teljesen) felszerelt konyhája, meg előre bekészített mindene lenni, hogy tényleg percek alatt összedobjon valamit.* „Ütős cucc”?? Olyan a díleremnek van.
Viszont tényleg egyszerű és jó receptek vannak benne, könnyen beszerezhető hozzávalókkal. A Street Kitchen web- és YouTube oldalát pedig régóta követtem, így gondolkodás nélkül megvettem a könyvet.
Az egyetlen kifogásom, hogy a receptek néha olyan slendriánul vannak leírva, mint amilyen az ő stílusa. Pl. a hozzávalók listájában van valami, ami a receptben már nem szerepel, vagy az előkészületben nem szerepelnek olyan apróságok, hogy érdemes megpucolni és feldarabolni a hozzávalót. Nyilván nem nehéz kitalálni, mit kell csinálni, de kezdő szakácsoknak (akik gondolom a célközönség) beletörne a séfkésük – meg nekem, aki nem szokta előtte végigolvasni a receptet, hanem megyek lépésről lépésre, és amikor már fő minden, veszem észre, hogy amúgy a húsnak kellett volna fél óra előkészület.

*na jó, elolvasva itt más értékeléseket, bennem van a hiba, és vagy tényleg sokat vacakolok a konyhában, vagy türelmetlen vagyok, és azt már soknak tartom, ha nem olyan gyorsan készülök el, mint a nyilvánvalóan összevágott 10 perces videóban.

lilaköd>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Valóban megúszós ételrecepteket tartalmaz a könyv. Könnyen, gyorsan elkészíthető kaják, amelyekhez még csak véletlenül sem kell mesterszakácsnak lenni, hiszen egy rántottát vagy szendvicset bárki össze tud dobni. A csavar a hozzávalók pároztatásában van. Nem kell semmi extra cuccokra gondolni. Itt minden hozzávaló megtalálható bármelyik hűtőbe, kamrába, vagy a sarki fűszeresnél. Nem kell ráguglizni, hogy ez megmiafene??? És hollehetbeszerezni??? Zé stílusa pedig brutálisan átjön. :)

Nessie1226 P>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

A Megúszós kaják azért került annak idején a kívánságlistámra mert a Street Kitchen csapatát régóta követem és kedvelem, nagyon sok receptjüket kipróbáltam már, sok videójukat megnéztem, inspirálnak a mai napig, ám elsősorban a YouTube-on követtem a tartalmaikat, plusz egy-két magazin azért becsúszott a kosárba. :) Főzni és mostanában már sütni is nagyon szeretek, de ritkán használtam ilyen köteteket, ebben az esetben a gyorsabb megoldásra szavaztam és az interneten szeretek kutakodni, off de a könyvek iránti szerelem a szakácskönyvekre szintén kiterjedt. Ez a kiadvány nagyon igényes, szép képekkel, s valóban egyszerűen megvalósítható receptekkel, amelyekhez nincs szükség hatalmas konyhai rutinra vagy bonyolult alapanyagokra. Bár a mostani helyzet miatt pont van időm hosszabban pepecselni a konyhában és élvezem is, mégis a legjobbkor kaptam ajándékba a kötetet, ugyanis kezdtem már az ötletekből nagyon kifogyni, így élvezet volt válogatni és új recepteket kipróbálni. Szerencsére vacsora és reggeli tippeket is kínál, több melegszendvics-variációt is kipróbáltunk, de a kedvenceim talán a gyorsan összedobható tésztaételek voltak. A stílusa pedig olyan, amilyet Zétől már megszokhattunk, egy-két recept leírásán igazán jót mosolyogtam. Tervezem majd beszerezni az Olasz kajákat is, mert az olasz ételekért különösen rajongunk, ezen a vonalon pláne jó lenne valami újat kipróbálni. :)

Lobelin P>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Szép, igényes könyv, klassz receptekkel, és nagyon szép képekkel-) Szeretem Zé konyháját, a Street Kitchenről is sokszor főzök, és ebben is találtam jó néhány receptet, amit ki fogok próbálni-)

bevi>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Az eddigi legjobb és leghasználhatóbb szakácskönyv amit olvastam. A megúszós címet túlzásnak tartom, mert azért vannak benne melós kaják is (meg hogy lenne meg 20 perc alatt, amikor a recept is 20 perces sütést ír, közben meg forgasd is, plusz sokszor az előkészítés is több időt vesz igénybe, mint 20 perc). De ezt leszámítva, le a kalappal. Amit eddig próbáltam belőle, mind finom lett, sőt, úgy döntöttem, hogy az összes receptet kipróbálom a könyvből. A leírások és a képek is szuperek, beszerezhető alapanyagokkal, amikre nem megy rá az ember gatyája. Ajánlom.

Rencsu>!

Egy baja van a könyvnek. Nincs időm mindent kipróbálni. :D

Evelyn_Carnahan>!
Fördős Zé: Megúszós kaják

Tetszett! Fél csillag levonás csak azért, mert a recik nagy részét már ismertem!

Zimnaja IP>!

Az egylábasos pasták nagyon megosztó ételek, nagyobb feszültséget tudnak kiváltani, mint egy észak-koreai rakétakísérlet. Vannak, akik szerint ilyen étel nincs is, a tészta megszentségtelenítése és azonnal be kéne tiltani. Mások pedig imádják, ahogy a sok nyers hozzávaló mind egyszerre kezd készülni, nincs sorrend, nincs okoskodás, csak tökéletesre készült, krémes, al dente pasta, 10 perc alatt. Én ez utóbbi táborba tartozom, éljenek az egylábasos pasták! Akinek van más jó összeállítása, dobja át messengeren!

Zimnaja IP>!

Azt már tudjátok rólam, hogy imádok főzni, az egyik legnagyszerűbb, leglazább és legszórakoztatóbb dolognak tartom.

Kapcsolódó szócikkek: főzés