Az ​orvosi élettan tankönyve 35 csillagozás

Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

A ​tankönyv első kiadását 1999-ben egy átdolgozott változat követte. Az angol nyelven megjelenő kiadással párhuzamosan készült a harmadik, átdolgozott és bővített kiadás. Két fejezet, az elektrokardiográfia és az energiaforgalom esetében változtak a szerzők (Kollai M. és Fonyó A.). Lényeges változásokon mentek át a jelátvitelről, a táplálékfelvétel szabályozásáról, a vérzéscsillapító mechanizmusokról, a vérkeringésről és a szívműködésről, a veseműködésről és az egyes belső elválasztású mirigyekről szóló fejezetek, de más fejezetekben is megjelentek az új kutatási eredmények. Az eddigieknél bővebben ismerteti a könyv a molekuláris biológia módszereivel nyert eredményeket és a genetikai hibák következtében megnyilvánuló funkcióváltozásokat. A tipográfiai változások valamennyi fejezetben az előzőeknél jobban emelik ki a tartalmat. Nagyobb hangsúlyt kaptak a klinikai utalások, amelyeket színes háttér jelez. Az előző kiadás ábrái (közel 500 ábra) számítógépes feldolgozásra kerültek. Új… (tovább)

Medicina, 2019
Medicina, Budapest, 2014
Medicina, Budapest, 2013

doresz93>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

Magam sem gondoltam, hogy így megszeretem az élettant majd, meg ezt a könyvet is. Bár lényegretörésben nem világbajnok, de én pont a mesélős terjengőssége miatt élveztem :))

Emese_Szalai>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

Hibáktól eltekintve nagyon hasznos könyv. Tényleg átfogó képet ad az élettani ismeretekről. Fél csillag levonás a hibákért (sok az ábrahiba, erre figyeljen, aki ebből tanul!), a másik fél csillag levonás a kacifántos megfogalmazásért vonódott le (eszméletlen mennyire tudja csűrni-csavarni a dolgokat! Persze, hogy mindenki sikítva fut a könyvtől, ha meghallja, hogy Fonyó! És akkor még a terjedelemről ne is beszéljünk!)

Schuler_Zsófia>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

Kiváló könyv, laikusoknak is ajánlom, szépen érthetően le van írva benne az emberi szervezet működése molekuláris szinttől a szervrendszerekig.

queen_of_meds>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

Szerettem ebből a könyvből tanulni, logikusan felépített, átlátható, és végre egy olyan könyv, ami 95%-ban tartalmazza a vizsgán visszakért anyagot.

Eszter_Kocsis_2>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

Eléggé részletesen benne van minden, amit sajnos meg kellett tanulnom biológia hallgatói létem miatt. A megfogalmazás sok helyen nagyon körülményes, van ahol kicsit értelmetlen is. Viszont az ábrák és a táblázatosak jók és lényegre törők.

lilijan>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

amit csak tudtam, ebből tanultam élettanra, igen részletes könyv.

_Vic_ P>!
Fonyó Attila: Az orvosi élettan tankönyve

Jól megszerkesztett, logikusan felépített könyv, hasznos ábrákkal, rajzokkal. Szerettem belőle tanulni.

zördög P>!

Nulla időpontben a membrán két oldala között nincs potenciálkülönbség.

55. oldal (Medicina, 2014)