Az ​Árpád-ház évszázadai (1038–1301) 2 csillagozás

Az első szent királytól az utolsó aranyágacskáig
Font Márta: Az Árpád-ház évszázadai (1038–1301) Font Márta: Az Árpád-ház évszázadai (1038–1301)

A Magyar História sorozat második kötete a Magyar Királyság első háromszáz évét öleli fel. Az Árpád-házi királyok korát bemutató történeti áttekintésben érzékeltesen rajzolódik ki az államalapítás időszakának konfliktusokkal terhes öröksége. A trónharcok árnyékában ugyanakkor egy katonailag és gazdaságilag is egyre stabilabb államalakulat jött létre a Kárpát-medencéban, amely számottevő katonai erejének és kiterjedt szövetségi hálójának köszönhetően politikai befolyását és területét is növelni tudta. A korszak végén bekövetkezett katasztrófa, a tatárjárás utáni évtizedek már a társadalom gyökeres átalakulását, a rendiség csíráinak megjelenését hozták. A sorozat kötetei sok-sok látványos illusztrációval, részletes térképekkel, magyarázatokkal, tematikus egységekkel és idővonallal teszik szemléletessé az egyes korszakokat.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Magyar história Kossuth

Kossuth, Budapest, 2019
Kossuth, Budapest, 2019

Nahar>!
Font Márta: Az Árpád-ház évszázadai (1038–1301)

Font Márta: Az Árpád-ház évszázadai (1038–1301) Az első szent királytól az utolsó aranyágacskáig

Kiváló munka Romsics Ignác szerkesztésében Font Márta tollából. Gazdagon illusztrált, részletes térképeket tartalmazó, tényszerű, hiteles de egyben rengeteg érdekességet is tartalmazó munka. A téma iránt érdeklődőknek, tanároknak, diákoknak órára készülődéshez erősen ajánlott.sok elterjedt népszerű történelmi tévhitettisztáz pl. III.Béla birtokadományozásai, Bánk bán szerepe a Gertrúd elleni merényletben

Noferure P>!
Font Márta: Az Árpád-ház évszázadai (1038–1301)

Ez a kötet egy nagyon alapos, remekül, érdekesen, színesen megszerkesztett munka az Árpád-korról. Nem olyan olvasmányos, könnyed, mint ahogy gondoltam, inkább egyetemi szintű a szöveg részletessége. Én tanárként jó hasznát vettem néhány fejezetnek (pl. a koronázási jelvények, tatárjárás eseményei), amikor tanítottam. Rengeteg érdekesség, kép, térkép van benne, és jó néhány tévhitet eloszlat, de volt, amiről részletesebben is olvastam volna. Számomra a családfák is nagyon hasznosak voltak.