Wittmann ​tigrisei a második világháborúban 2 csillagozás

Földi Pál: Wittmann tigrisei a második világháborúban

Könyvünk ​bemutatja a „legyőzhetetlennek” tartott Tigris (Királytigris) páncélosok harcát a második világháború különböző frontjain.
1943-ban nagyjelentőségű kruszki csatában mutatkoztak be, hogy aztán félelmet és tiszteletet parancsolnak Normandiában, az Ardennekben és Magyarországon, ahol 1945 március-áprilisában vívták hattyúdalukat.
Ezeket, az izgalmas és véres harcokat a világháború leghíresebb páncélos ásza, Michael Wittann pályafutásán keresztül láttatjuk. Ez a már életében legendává vált Waffen-SS tiszt, nem kevesebb, mint 138 ellenséges páncélost és 132 páncéltörő löveget semmisített meg.
Kétségtelen, hogy a könyvünkben szereplő Waffen-SS nehézpáncélos egység kiemelkedő harckészségéről és emberfeletti teljesítményéről tett tanúbizonyságot keleten és nyugaton egyaránt.
Harcaikat, szinte hihetetlen eredményességüket megismerve óhatatlanul felmerül a kérdés: ezen katonák vajon hősök voltak? A maguk kis elszigetelt világában talán igen, de a nagy… (tovább)

Anno, Budapest, 2007

ThePaleEmpress P>!
Földi Pál: Wittmann tigrisei a második világháborúban

Nehezebben haladtam vele, mint szerettem volna, de ennek ellenére is tetszett. Már az is jó volt, hogy nem volt tele helyesírási hibákkal. A címhez hűen, néha ide-oda ugrált a témák között, hol Michael Wittmann-ról, hol pedig a páncélosokról volt szó. Az ász halála után pedig Joachim Peiper vette át a stafétabotot, illetve az, hogy hol is harcolt a háború utolsó hónapjaiban. Biztos, hogy elő fogom még venni és elolvasom.

Balogh Zsolt – Ferwagner Ákos – Miszlay Zsolt – Prantner Zoltán – Szirtes Krisztián – Zámodits Attila: Villámháború
Németh István (szerk.): 20. századi egyetemes történet II. – Európán kívüli országok
Karl-Dietrich Wolff: A III. Birodalom páncélos hadműveletei
Horváth Csaba: Bombázások és rombolások a második világháborúban