A ​második világháború katonai története 6 csillagozás

Földi Pál: A második világháború katonai története Földi Pál: A második világháború katonai története Földi Pál: A második világháború katonai története

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Anno, Budapest, 2003
puhatáblás
Anno, Debrecen, 2002
Anno, Budapest, 2001
248 oldal · puhatáblás

tengshilun I>!
Földi Pál: A második világháború katonai története

Háromkötetes mű a pokolról, a világégésről, mely felülmúlta az első nagy vérengzést is.
Tinédzserkorom hajnalán volt 2-3 éves időszak, amikor katona akartam lenni (igaz, később, jött, mint másnál, de ez komolyabb is volt, mint holmi gyerekszívű fellángolás), és rajongtam a rettenthetetlen harcosokért, melyek közül is az ókori perzsa, makedón, a római, a mongol, a japán, és a német hadsereg voltak kedvenceim. A német Wehrmachtról, a második világháború fegyelmezett, kegyetlen seregéről Földi Pál munkái ébresztettek bennem tiszteletet, aki katonaként objektíven mérte fel a németek harci szellemét, teljesítményét, és a német hadvezetés már-már földöntúli sikereit. Elfogulatlanul ír ebben a könyvében is a Wehrmacht harcairól, de a náci vezetés alatt és annak befolyására elkövetett kegyetlenkedésekről is, melyeket a német sereg (főleg a kudarc utolsó időszakában) elkövetett. A szovjet Vörös Hadsereggel karöltve ez a két alakult iszonyatos tetteket hajtott végre, gyakran egymás kegyetlenségeire licitálva. Ezt akkor 14 éves fejjel még nem értem fel, és csak a komor, de büszke tábornokokat, hősi halált halt katonákat, és a diadalt láttam. Aztán felnőttem.
Ajánlom mindenkinek, aki többet akar megtudni a második világháború katonai részéről, akit érdekel a hadtörténet, és más, könnyebb olvasmányok helyett szeret véres csatákról olvasni. Mert itt aztán van bőven.

Balogh Zsolt – Ferwagner Ákos – Miszlay Zsolt – Prantner Zoltán – Szirtes Krisztián – Zámodits Attila: Villámháború
Kurt Rieder: A II. világháború repülőgépei
Somogyi Győző: Hungarian Soldiers in the World Wars 1914–1918, 1939–1945 / A világháborúk magyar katonái 1914–1918, 1939–1945
Robert Kershaw: Harckocsizók
Ungváry Krisztián: Budapest ostroma