Összehasonlító ​jogtörténet 1 csillagozás

Földi András – Kelemen Miklós – Kisteleki Károly – Márkus Eszter – Rigó Balázs – Siklósi Iván: Összehasonlító jogtörténet

A ​jogtörténészek régóta keresik az összehasonlító (más felfogást tükröző elnevezéssel: „egyetemes”, illetőleg "általános") jogtörténet bemutatásának legmegfelelőbb formáját. Aligha kétséges, hogy sem a klasszikus hazai tankönyvek (Wenzel Gusztáv, Hajnik Imre), sem az 1990 előtt keletkezett tananyagok nem képezhetik napjainkban e tárgy oktatásának alapját. Az ELTE-n 2010-ben elfogadott új jogász tanterv előírja, hogy az egyetemes jogtörténetet mint összehasonlító intézmény- és dogmatörténetet kell tanítani, mert ez a korszerű megközelítés szolgálja leginkább a jogászi műveltség történeti megalapozását.
A szerzők e cél jegyében készítették el immár második, átdolgozott kiadásban megjelenő tankönyvüket, amely a közjogtól a büntetőjogon át a magánjog felé haladva mutatja be a nagy jogrendszerek történetét. A dogmatörténeti aspektus elsőbbsége mellett újdonság az is, hogy a magánjogtörténet igen részletesen, a kereskedelmi jog történetére is kiterjedően nyer bemutatást.
A… (tovább)

>!
ELTE Eötvös, Budapest, 2020
684 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634890133
>!
ELTE Eötvös, Budapest, 2016
>!
ELTE Eötvös, Budapest, 2014
678 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633122068

1 további kiadás


Most olvassa 1


Hasonló könyvek címkék alapján

Brósz Róbert – Pólay Elemér: Római jog
Patyi András: A magyar közigazgatási bíráskodás elmélete és története
Horváth Pál – Kajtár István – Nagy Lászlóné – Révész T. Mihály – Stipta István – Zlinszky János: Általános jogtörténet I.
Erdő Péter: Az egyházjog forrásai
Mezey Barna (szerk.): Magyar alkotmánytörténet
Belovics Ervin: Büntetőjog I.
Vékás Lajos: Magyar polgári jog – Öröklési jog
Szalai András (szerk.): A közigazgatás tudománya és gyakorlata
Kerekné Jakó Nóra – Mikes Lili – Szabó Zsolt: Alkotmányjog
Pokol Béla: Középkori és újkori jogtudomány