Budapest 5 csillagozás

Városkalauz kicsiknek, nagyoknak és még nagyobbaknak
Foki Péter: Budapest

Miért némák a Lánchíd oroszlánjai? Hol található a főváros egyetlen időgépe? Kik és miért hagyták itt az óriáskereket? Melyik budapesti szobornak van New York-i barátnője? Ha kíváncsi vagy, többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatsz ebből a rendhagyó városkalauzból. Foki Péter szórakoztató történeteit Dusik Móni rajzai kísérik.

32 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150039060 · Illusztrálta: Dusik Móni

Honey_Fly P>!

Foki Péter: Budapest Városkalauz kicsiknek, nagyoknak és még nagyobbaknak

A szöveg nekem kicsit túl lazázós, de a 7+ korosztálynak biztosan bejön és az információ is benne van. Kötelezők röviden, szóval bőven van még tovább, de a felszínt megkapirgálni jó. Az illusztrációk nagyon tetszenek.

dorkabuba>!

Foki Péter: Budapest Városkalauz kicsiknek, nagyoknak és még nagyobbaknak

A szándék szép és jó, a megvalósítás kicsit döcög. Valami hiányzott belőle.
    A térkép az elején valójában nem térkép, csak sematikus, kiegyenesített valami, ahol az irányok azért nagyjából stimmelnek. És ez teljesen rendben is van. A nevezetességek teljesen önkényesek, viszont elég jól lefedik a várost véleményem szerint. A mende-mondák egy része már létezett, másokat valószínűleg maga a szerző talált ki. Utóbbiak nem minden esetben műkökdnek, de azért töbnyire aranyosak.
    Az illusztrációk azon túl, hogy nem is igazán tetszettek, azt sem értettem mindig, hogy miért azt ábrázolják, amit.

Összességében ha már valami Buapestről szóló útikönyvszerűséet szeretnénk, Tittel Kinga könyveit javasolnám. Eredendően is átfogóbb és útikönyvebb, ami tudom, hogy ennek a kis szösszenetnek nem is volt célja. De egy nem sok mindenre jó szösszenet maradt így belőle.

peterszebeni I>!

Foki Péter: Budapest Városkalauz kicsiknek, nagyoknak és még nagyobbaknak

Mivel ismerős első könyve, így nem valószínű, hogy tudok róla elfogulatlanul írni, de szerintem egy nagyon gyönyörű kötet, az illusztrációk szépek, a szöveg szórakoztató, humoros, így szívesen olvastam.
Csak azt sajnáltam, hogy nagyon gyorsan a végére értem. :)

Honey_Fly P>!

Az épületnek egyetlen állandó lakója van, aki… ööö… igazából nem más, mint egy ezeréves kéz. De annak legalább elég híres, ugyanis az ország első királyának, Szent Istvánnak a jobb keze. A Szent Jobbot évente egyszer körbeviszik a városon, hogy a lakosság meggyőződhessen arról, szépen vágják-e a körmét.

20. Oldal

Kapcsolódó szócikkek: Szent Jobb