Pomádé ​király új ruhája 7 csillagozás

Fodor Veronika: Pomádé király új ruhája

Nagy a sürgés-forgás Pomádiában, mindenki a király névnapjára készül. Ekkor toppan be a forgatagba két titokzatos szélhámos, akik szabónak adják ki magukat, és egy csodálatos új ruhát terveznének a hiú uralkodónak. A pompázatos ruhakölteményt állításuk szerint viszont csak azok láthatják, akik arra érdemesnek bizonyulnak.

A Pomádé király új ruhája című meseoperát Ránki György írta meg Hans Christian Andersen meséje alapján. A zeneműből most ismét gyermekirodalmi gyöngyszem lett, Fodor Veronika a tőle megszokott minőségben adaptálta gyermekek számára az operát. A humoros történet Szeidl Andrea rajzain elevenedik meg előttünk, a CD-mellékleten pedig Ránki György művének legszebb dallamai kísérik az olvasót Pomádia földjére.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesék az Operából Holnap

Holnap, Budapest, 2019
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633492567 · Illusztrálta: Szeidl Andrea

Tarja_Kauppinen IP>!
Fodor Veronika: Pomádé király új ruhája

A klasszikus történet picit új köntösben. Nem tudom, más gyerek hogy van vele, de a mieinknek igencsak bejönnek az ilyen régi dolgok, hogy király, vár, stb., Visegrádon is teljes volt az eksztázis, be is kellett szereznünk legott egy fakardot a szuvenírárusoknál, melyről még aznap kiderült, hogy nagyobb átéléssel előadott közelharcra nem alkalmas – ez azonban már egy másik történet.

Szemüveget a korrektornak! Vagy talán bizony csak kivezényelték azokat a vesszőket közmunkában kendert tilolni? Akárhogy is, hiányuk szemet szúrt.

Néhol lehetne nagyobb is a kontraszt a lapok alapszíne és a betűk között, de ez legyen a legnagyobb bajunk. Megunhatatlan, örök sztori, nem zavaróan felturbózva, modernizálva egy picit.

És még zenei melléklet is van hozzá.

meseanyu P>!
Fodor Veronika: Pomádé király új ruhája

Sajnos ez is csak jó közepes volt. Mondjuk szerintem ez a történet a tanulságon kívül, ami nagyszerű, egyébként sem túl szórakoztató, és ebből az alapanyagból sajnos Fodor Veronika se tudott sokat kihozni. A képek nem rosszak, ízlésesek, de szintén nem hagytak mély nyomot bennem.

krlany I>!
Fodor Veronika: Pomádé király új ruhája

Az Andersen mesét olvastam, bábszínházban is láttam, de ezt a gyermekoperát nem ismertem. Éppen ezért izgatottan nyitottam ki a könyvet. De az az igazság, hogy nem lettem okosabb. Az nem jött át, hogy ez mitől Ránki-átdolgozás. Jó lett volna, ha a könyv és a CD között van kapcsolat, de nem találtam összefüggést. A CD-n van Skót tánc, Arab tánc, Kínai tánc track, de a könyvben utalás sincs arra, ezek mik lehetnek (kereskedőkhöz kapcsolódnak? bálra hívott vendégekhez?). Van egy Rozika dala, de nincs szó a könyvben Rozikáról. Ki lehet ő?
Fodor Veronika meséje rendben van, aki nem ismeri a történetet, kap egy mesét. De aki több változatát is ismeri – és ezek akár gyerekek is lehetnek, hiszen az Andersen meséket lehet olvasni, van belőle youtube-on rajzfilm, van élőszereplős film is, és hát miért ne láthatták volna ők is bábszínházban, mint én –, az nem tudja összekapcsolni a gyermekopera történetével, muzsikájával, a kapcsolódási pontok hiányoznak.

Breena>!
Fodor Veronika: Pomádé király új ruhája

Nagyon szívesen megnézném színpadi előadásban. :)
Ismét szép kivitelezés, szép képek, jó szöveg.
A történetet szerintem mindenki ismeri, ami a hiúságról és a hiszékenységről szól (szerintem).
Ezt a művet ajánlják a legelső megnézett színpadi műnek, mert a gyerekek nagyon viccesnek találják a móresre tanított királyt.
Azonban még mindig kissé körülményes a kicsiknek, a szándék viszont, hogy megismerjék és megkedveljék a gyerekek a darabot, nagyszerű.