Egy ​kiállítás képei 1 csillagozás

Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Festészet és zene karöltve jár Mogyeszt Petrovics Muszorgszkij Egy kiállítás képei című zeneművében, melyet barátja, Viktor Hartmann festő ihletett. Misztikus történetek és orosz népmesei elemek keverednek a vidám, kedves jelenetek közé. Megjelenik benne maga a zeneszerző is, ahogy sétatémák alatt dúdolva kering a képek között. Az azóta is töretlen népszerűségnek örvendő zenéhez Fodor Veronika írt mesét, megjelenítve benne a korszak Szentpétervárjának sokszínűségét.

A könyvben található CD a mű Maurice Ravel nagyzenekarra hangszerelt feldolgozását tartalmazza.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Holnap, Budapest, 2017
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491645 · Illusztrálta: Szimonidesz Kovács Hajnalka

Hintafa P
Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Péter és a farkas után szorongó szívvel vettem kézbe, de bíztam Fodor Veronikában -és nem hiába. Sokkal olvasmányosabb, izgalmasabb történet kerekedett ki belőle. Azt sajnos nem állíthatóm, hogy ennél több varázslatot ne bírt volna el a történet,de most mit elégedetlenkedjek?! Végül volt benne annyi fikció, amitől gördülékenyebb lesz a sztori, a gyerekek számára is élvezhetőbb, érdekesebb, mint az előző rész. Sajnos keveset volt a kezünkben, pedig szívesen lapozgattam volna a gyerekeimmel, míg a zenét hallgatjuk, hátha akkor nagyobb lelkesedést mutatnak. Az illusztrációk ugyanolyan gyönyörűek, mint a sorozat többi részében, dehát ezzel soha nem is volt gond.