Egy ​kiállítás képei 5 csillagozás

Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Festészet és zene karöltve jár Mogyeszt Petrovics Muszorgszkij Egy kiállítás képei című zeneművében, melyet barátja, Viktor Hartmann festő ihletett. Misztikus történetek és orosz népmesei elemek keverednek a vidám, kedves jelenetek közé. Megjelenik benne maga a zeneszerző is, ahogy sétatémák alatt dúdolva kering a képek között. Az azóta is töretlen népszerűségnek örvendő zenéhez Fodor Veronika írt mesét, megjelenítve benne a korszak Szentpétervárjának sokszínűségét.

A könyvben található CD a mű Maurice Ravel nagyzenekarra hangszerelt feldolgozását tartalmazza.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Holnap, Budapest, 2017
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491645 · Illusztrálta: Szimonidesz Kovács Hajnalka

meseanyu MP
Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Sokat hallgattuk annak idején az Egy kiállítás képeit általánosban ének órán, szép emlékeim vannak róla, olyankor mindig szabad volt rajzolgatni, álmodozni, pihizni. Ezért is vártam ezt a könyvet, meg Fodor Veronika miatt, és persze az illusztrátor Szimonidesz Kovács Hajnalka munkáit is szeretem. Ez utóbbiban nem is volt hiba, gyönyörű ez a könyv. A szöveg is nagyon igényes nyelvezetű, hangulatos, viszont a történetek elég gyengécskék, nem túl izgalmasak, és nem is gyerekeknek valók. Többet ki lehetett volna ebből hozni.

Hintafa P
Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Péter és a farkas után szorongó szívvel vettem kézbe, de bíztam Fodor Veronikában -és nem hiába. Sokkal olvasmányosabb, izgalmasabb történet kerekedett ki belőle. Azt sajnos nem állíthatóm, hogy ennél több varázslatot ne bírt volna el a történet,de most mit elégedetlenkedjek?! Végül volt benne annyi fikció, amitől gördülékenyebb lesz a sztori, a gyerekek számára is élvezhetőbb, érdekesebb, mint az előző rész. Sajnos keveset volt a kezünkben, pedig szívesen lapozgattam volna a gyerekeimmel, míg a zenét hallgatjuk, hátha akkor nagyobb lelkesedést mutatnak. Az illusztrációk ugyanolyan gyönyörűek, mint a sorozat többi részében, dehát ezzel soha nem is volt gond.

blueisthenewpink SP
Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Az ötlet nagyon jó: mesésen megismertetni a gyerekekkel ilyen alapműveket, mint az Egy kiállítás képei. A szöveg viszont nem gyerekszintű. Most azt hagyjuk, hogy hányszor akadt bele a nyelvem a nevekbe, mert a szóhasználat azon kívül is bonyolult, követhetetlen. Persze helyenként a zene is nyomasztó, a három- és a hétéves is feladta hamar, nem akarták folytatni. Azt pedig még egész jól vették, hogy spoiler.

Jó lett volna az eredeti képeket is mellérakni, de alig van olyan, ami még ma is elérhető. Mindenesetre hallgassátok, főleg A kijevi nagykaput, mert k. jó! (https://youtu.be/Itdm46ZVLfA)

Fapicula
Fodor Veronika: Egy kiállítás képei

Nagyon megörültem ennek a könyvnek, mert ígéretesnek tűnt. Ám olvasás közben már nem tetszett annyira. Zavaros volt és szerintem hathatósabb háttér-információkat igényelne az olvasás megkezdése előtt. Ezért nem tudom, mennyire adnám gyerek kezébe. Maximum kiskamaszéba. A CD melléklet nem rossz ötlet, az illusztráció különleges, de sajnos mégis azt kell mondanom, hogy nem lett szerelem, sőt… Pedig még a könyvtáros is kétszer visszanyúlt hozzá, mert Ő sem találkozott még a kötettel, és szerintem bizgatta a fantáziáját.