27. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján

Lehet 111 csillagozás

Fodor Ákos: Lehet Fodor Ákos: Lehet

Nem ​adok neki néhány napot, és nem fogok emlékezni arra, milyen volt, amikor ez a könyv még nem jelent meg.

Tényleg: el lehet képzelni a világot a Varázsfuvola nélkül? A Brandenburgi versenyek nélkül? A Hermelines hölgy vagy a Primavera nélkül? Mi maradna, ha eltüntetnénk Michelangelo Dávidját (és mindent, ami vele kapcsolatos, ami rá vonatkozik, amit valaha gondoltam róla)? Világ volna az még egyáltalán?

A felszínen alkalmasint igen. Hiszen éltek emberek azelőtt is, hogy – például – Rossini megírta A tolvaj szarka nyitányát, és nem hiszem, hogy kevésbé lettek volna boldogok.

Mi azonban kétségkívül szegényednénk örömben, ha mindezek egyszer csak nem léteznének többé. Bizonyos művek kitörölhetetlenül felrajzolták magukat a világ arcára, és attól fogva evidenciákká váltak. Tájékozódási pontok ezek, amelyekre föltekintve a sűrűben bolyongó ember megállapíthatja, mihez képest és mennyire tévedt el.

Fodor Ákos verseiből sok ilyen állócsillag került fel… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1995

Fabyen, 1995

AniTiger MP
Fodor Ákos: Lehet

Én nem tudok hosszan ömlengeni arról, hogy mennyire jók Fodor Ákos szösszenetei. Ha a böngésző előzményem beszélni tudna, elmesélné, hogy hetente-kéthetente rákeresek a „Fodor Ákos haiku” vagy „Fodor Ákos idézet” szavakra.

A kölcsönkapott könyveket nem egyszer olvastam el, hanem ez utóbbi hármat hetek óta fel-felütöm. Ideje visszaadni őket. Fantasztikusak.

EGY VÉGSŐ KÉRDÉS
Mért van az, hogy a
rosszra bőven jut szavunk;
a jóra: alig?

KATARYNA

LEHET

Hogy jó egyáltalában nem vagyok, csupán tehetségtelen-rossz, vagy gyáva-rossz, vagy rest a rosszra, hitetlen a rosszban?
Végül is lehet, hogy mindegy.
Hogy csak ennyi számít:
a bárány meg a rossz farkas közös mezőn időzget s nem történik gonosz tett.

Ajánlom..
Ha akarnám, se tudnám nem szeretni. ♡

Zálog
Fodor Ákos: Lehet

17szótagban megfogalmazni azt, amit más 800oldalban sem tud.

Lady_Hope I
Fodor Ákos: Lehet

Ha valaki csak egy kortárs verseskötetet olvas el életében, akkor legyen ez az az egy.

ViraMors P
Fodor Ákos: Lehet

Bajban vagyok az értékeléssel, mert – mint ahogy az korábban már elhangzott – nem vagyok az a verses típus, főleg a modern versekkel állok hadilábon.
Ennek ellenére Fodor Ákost a kedvenceim között tartom számon: a haikuit többségében nagyon szeretem, elgondolkodtatóan szép szösszenetkék. Ez a helyzet ennél a kötetnél is. a pár soros darabok és a haikuk nagyrészt kifejezetten tetszettek, azokra akár hat csillag is menne az ötből, a többivel viszont nem igazán tudok mit kezdeni.

Tudom. A hiba bennem van ^^;

Leltem viszont egy újabb kedvencet:

"SZEMELVÉNY A NAGY RECEPT-KÖNYVBŐL
A főzés egyik
titka, hogy ne gondolj a
mosogatásra."

Akár a mottóm is lehetne :D

Ibolya_Márkus
Fodor Ákos: Lehet

Nekem élmény volt ez a kötet, szerintem Fodor Ákos zseniális, biztos, hogy neki „valami máshogy volt bekötve a fejében”, és ez csodálatos.

bookworm1227
Fodor Ákos: Lehet

Hogy őszinte legyek, nekem a hosszabb versek nem igazán tetszettek, engem a rövidebbekkel fogott meg. Azokra ezerszer is öt csillagot adnék, de a többinek valahogy nem sikerült elérnie nálam ugyanazt a hatást.
Azért innen is akadt jó pár újabb kedvencem, nem tudok betelni velük.:) Még mindig ámulok, hogy pár szónak is mennyi jelentéssel bírhat. Alig várom, hogy olvashassak még.^^

Izolda P

SZERELEM
ahogy a szél meglebbenti a függönyt:
nem a függöny, nem a szél. A lebbenés

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Izolda P

SZEMELVÉNY A NAGY RECEPT-KÖNYVBŐL
A főzés egyik
titka, hogy ne gondolj a
mosogatásra.

Rea

METAOPTIKA

Nagyon figyelj, mert a világot
teszed is azzá, aminek látod.

Algernon +SP

DRÁMA

– Vallj színt! rivallják.
– Szivárvány… suttogom.

egy Tökéletes
Nap sem csak tökéletes
percekből épül

Bi_bi_bi

Pótolhatatlanok vagyunk, de nélkülözhetőek.

Utolsó mondat

BLOW UP

Valamit elfelejtünk,
elmulasztunk valamit,
elszalasztjuk, vagy elhalasztjuk.
És ez a majdnem-semmi attól fogva
jön, jön, nyomunkban van és egyszer csak
mérettelenné hatalmasodik, mint az éjszaka
csendjében egy padlóreccsenés.