Hasadó ​anyag 32 csillagozás

Fodor Ákos: Hasadó anyag

Ugyanaz a nóta szól mindannyiunkon – de hányféleképpen, istenem! A megszólalásunk pillanatától kedve fogyó egyetlen élet játszik rajtunk, zseniálisan alkalmazkodva a szüntelenül közelgő hibátlan intéseihez. Ki magas, ki mély, ki közepes, ki színpad-nyilvános, ki csók-intim, ki pokolkeserves, ki röf-böf-buggó-mulatságos, ki csekélyke, ki fület-falat-repesztő hangon csendíti, füttyögi, hörgi, mormolja, nyeríti, dadogja, dörgi, motyogja, zizegi, sikoltja, suttogja: csodálatos, csodálatos, csodálatos.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Magvető, Budapest, 1982
102 oldal · ISBN: 963271704X

AniTiger MP>!
Fodor Ákos: Hasadó anyag

Kedvenc kötetem, sok régről ismerttel, amiket mindig öröm újraolvasni.
Alig hiszem el, hogy nem lesz már több…

Kedvencem:

itt ülök én és
gondolataim se száll-
nak sehová se

ggizi P>!
Fodor Ákos: Hasadó anyag

Ez a kötet most nem fogott meg annyira túl sokrétű volta miatt.
De az egyik kedvenc:

METAOPTIKA (II)

Nagyon figyelj, mert a világot
teszed is azzá, aminek látod.

(12.o.)

lollippi I>!

Nem egyszer, hanem százszor
Nem egyet, hanem százat
olvasnám
idézném

szabina_b_90>!
Fodor Ákos: Hasadó anyag

A saját írásait szerettem, de a fordítások nem jöttek be. Egyébként szeretem(szerettem) a stílusát, az elgondolkodtató írásait.

EVOLUCIÓ

ugyanazt írom
mindig más mindig másért
olvassa másnak.

"minden napodon hozz rendbe valamit.
Magadat ne hagyd elgazosodni."

Rozgonyi_Ildi>!
Fodor Ákos: Hasadó anyag

Nagyon szerettem, jó lenne újra és újra elolvasni, csak szinte beszerezhetetlen.

Mátrixi>!
Fodor Ákos: Hasadó anyag

Egykorvolt középiskolásként (jujsok éve) bóklásztam a Simonban (valaha szép fényű könyvesház) inkább a közeg miatt, mint határozott elképzeléssel, tudtam, bátran hagyatkozhatom a radaromra, be fogja mérni azt a könyvet, amelyik nekem való.
És lőn

Fodor Ákos: Hasadó anyag

Összességében nem nyűgözött le kifejezetten, viszont volt, ami nagyon tetszett belőle. Nem ez lesz az utolsó Fodor Ákosom, az fix.

Mandragoria>!
Fodor Ákos: Hasadó anyag

Nagy örömmel kezdtem el olvasni, jó érzés volt kézbe fogni ezeket a rövidebb-hosszabb szösszeneteket, hiszen már elég régóta ismerem Fodor Ákos munkásságát (haikuit, ahogy mondják), de egy helyen még nem volt szerencsém találkozni ennyivel.
Sok ismerős volt és még mindig lenyűgözött, de annyira kevés! Alig egy óra alatt végig is olvastam, ráadásul néhányat még többször is és hangosan.
Viszont nem tetszettek benne a dalszövegek és az előjáték, egyszerűen nem passzolt bele a rövid, tényszerűen és fellebbezhetetlenül kijelentett axióma-gyűjteménybe! Alig bírtam elolvasni őket, persze voltak abban is részletek (inkább csak a Mandragóránál), amelyeken jót derültem. De Fodor Ákostól én nem ezt vártam.
Másrészt, akárki, akármit mond és meg lehet kövezni érte, de a legtöbb haikunak felcímkézett verse nem is haiku, mert a legtöbből a legalapvetőbb elem hiányzik: a természeti kép. Persze manapság már más értelmet nyert a modern európai haiku, tudom!

Mindettől függetlenül sorra fogom venni a többi kötetét is, mert a gondolataival mindig hatalmába kerít, a legegyszerűbb tényeket közli oly módon, hogy csak akkor eszmélek rá, hogy mit mondott, amikor már továbbfűzöm és átvezetem a sorokat a saját életemre is, és azt kérdezem suttogva: Miért kell ilyeneket leírni, hiszen ezt mindenkinek tudnia kéne! Vagy mégsem fogja föl a lényeget mindenki? Nem… Szomorú, de sajnos tényleg nincs tisztában azzal a többség, hogy

"mindünk anyaga

A víz nem szomjas.

Bármihez érek:
te zendülsz. Nyelved lettem,
harangom lettél.

22. oldal, Katarzis-érem (írás ?)

Psyche>!

lett arcom: két tenyered
zárójelében!)

Dün SP>!

ELŐBB ÉS UTÓBB

"- Tudod, fiam, az ember hiába vigyáz, hiába
     zár mindent. Előbb-utóbb minden elkallódik."
    (Kosztolányi: Fánika)

hűlt helyén holmi