A ​nővérem nevében 77 csillagozás

Egy brutális gyilkosság nyomában
Flynn Berry: A nővérem nevében

Titkok, ​melyeket csak egy gyilkosság tisztázhat
Nora vonatra száll Londonban, hogy meglátogassa vidéken élő nővérét. De ezúttal nem várja őt az állomáson, ahogy eddig mindig. Így egyedül megy Rachel házához és mikor belép az ajtón, ráeszmél, hogy testvére gyilkosság áldozata lett.
A zaklatott Nora maga kezd a gyilkos utáni kutatásba. Rachelt korábban már megtámadták. A rendőrök akkori tehetetlensége és részvétlensége miatt, már nem tud hinni a nyomozókban. Egyre kísértik a gyilkosságot övező titkok, a szálak összekuszálódnak. Veszélybe kerül ő maga is és már nem is tudja, vadász-e vagy űzött vad. Ahogy félelmei rögeszmévé fejlődnek, megváltozik, rá sem lehet ismerni – ahogy arra a Rachelre sem, akit Nora nyomozása felderít.

Flynn Berry írása egy figyelemre méltó rajt, egy rendkívüli, új szerző első regénye. Egy a magával lélektani dráma a két nővér különleges kapcsolatáról, egymás iránti feltételek nélküli szeretetéről. Folyamatos meglepetésekkel festi meg a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Álomgyár, Budapest, 2018
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875441 · Fordította: Moldova Júlia
Álomgyár, Budapest, 2018

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Nagyon utálom, amikor egy-két ember miatt söpör végig az „elégedetlenséghullám” a molyok között…
***
Szerintem azok, akik elégedetten lepontozták, beszóltak az Edgar-díj zsűrijének és lekicsinyelték azokat, akiknek ez a könyv tetszett, nem ezt a regényt olvasták. Kizárt dolognak tartom. Vagy pedig hozzá vannak szokva az egyszerű, szájbarágós, E/3-as elbeszéléshez.
Ez a regény nagyon jó, alig bírtam letenni (és mégis rengetegszer le kellett tennem… ááá, de utálom ezt). Énregény a javából, és a feszültségkeltésben nagyon jó. De nem olcsó és nem hatásvadász spoiler, hanem egy belső szempontú, gyásztól tompa (de nem eltompult!) húg gondolatai. Nagyon-nagyon-nagyon jó, hogy nem helyezi át a fókuszt sehova, mindig Nora van középen, és nem fecsérel szót arra, hogy a nyomozók mit gondolnak, mit csinálnak… Annyi a fontos, amennyit Nora tud, és kész.
A veszteség felkavarja az emlékeket, és a jelen néha összecsúszik a múlttal, egy gondolatról vagy mozdulatról mindjárt a múlt jön elő, vagy az elorzott holnap, Cornwall és az élet. Szerintem ez nagyon is hiteles, sima halálesetkor is ez zajlik az emberben.
Tetszik nagyon (a)hogy a húg nyomozgatni kezd, gyanúsít, stb. És bár a regény középen a feszültség picit lanyhul, de nem tűnik el. Műkodteti az énelbeszélés, hogy az események „velem” történnek. A végén tulajdonképpen az el nem varrt szálak sem zavaróak, mert végtelenül életszerű, van, amit a valóságban sem tudunk meg soha… A megoldás szálának indítása kicsit meglepett. Talán túlságosan in medias res volt. De elsőkönyves szerzőnél ez nem akkora probléma.

Bt_Dóri P>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Egy kalandnak jó volt, de nem kaptam felejthetetlen élményt. Néhol zavaros volt, az idősíkok összekeveredtek, események átcsaptak egymásba. Az írói stílus jó, későbbiekben olvasnék tőle. Ezt a könyvét még egyszer sajnos nem vállalnám be.

kritta>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Méltán Edgar-díjas pszichológiai trhiller-ről van szó. Az író stílusa intelligens, az atmoszféra sötét, a levezetés elegáns. A krimi szál kevésbé erős, de a nővérek kapcsolata által egy érdekes szálat követhetünk nyomon. Remek bemutatkozó regény, amely tud hatni az érzelmekre és olvasásra ösztönöz, egészen az utolsó sorokig.

Részletes értékelésem:

genevieve>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

„Sosem fért a fejembe, miért nem állítanak csapdát gyakrabban a rendőrök. Nyilván ők is így gondolták.”

Izgalmas, fondorlatos pszichológiai thriller, ha kezedbe veszed bizony le nem teszed.

Elsőnek Norát ismerjük meg aki nővéréhez tart, akkor még nem sejti hogy ez lesz élete legborzalmasabb éjszakája. A hosszú leírások néhol nagyon nyomasztóak vagy éppen számomra túl soknak hatottak. De szükségesek, hogy Nora gondolatmenetét megérthessük.
A lány egyre mélyebbre ás nővére múltjában, válaszokat keresve kérdéseire. Olyan dolgokra is rájön amire egyáltalán nem kellene.

Már maga a történet és ahogy Flynn Berry beleszőtte a két testvér beszélgetéseit, mintha Rachel külső szemlélőként végig ott lett volna. Rengeteg közös pillanatot élhetünk át, nemcsak a szépeket, hanem a csúfosakat is.

Bejegyzés itt olvasható: https://gcksbookreviewblog.blogspot.com/2018/08/ertekel…

Alexandra_Gross>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Eddig még nem nagyon olvastam olyan könyvet ahol a főszereplő beszél hozzám és elmeséli a történetet, ez nagyon tetszett. Tetszett hogy nagyon aprólékosan és részletesen mesél. Hozzám szólt és úgy éreztem a végén, hogy ismerem Őt. A történet nem bonyolult de hál' égnek nem is könnyen megfejthető. Nincsenek benne nagy fordulatok, inkább csak izgalom és kíváncsiság.
Mindenképpen szerzek be az írótól még könyveket :)

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

„De még ennél is rosszabb: elvettek tőle mindent, elveszített mindent.”

Nora elvesztette a nővérét. Valaki megölte. Titkok, ármányok, halál és a múlt mely újra visszatér.Vajon Nora megtud birkozni azokkal a dolgokkal, amik kiderülnek és megtalálja nővére gyilkosát?

Páncélpillangó>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Flynn Berry könyvéhez nagy reményeket fűztem, de sajnos – számomra – nem hozta meg a várt olvasási élményt. Az elnyert Edgar-díj és a számtalan méltatás a könyv végében sem tudott meggyőzni ennek az ellenkezőjéről. Nem tartottam olvasmányosnak, kicsit nekem elvont is volt, de ennek ellenére végigolvastam, mert érdekelt, hogy végül ki ölte meg Rachelt és Fennót. A gyilkos kiléte meglepetés volt számomra, hiszen én másra gyanakodtam, végülis ez tetszett benne. Félrevezetőek voltak egyes szálak és Nora bizarr illetve egyre kiszámíthatatlanabb, ijesztően zavarodott viselkedése is inkább az iránta érzett gyanakvását kelti fel az olvasóban… De ha nem ő, akkor kinek állt szándékában megölni őket? És miért?
Derítsétek ki! :)

Barbár>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Biztató belépő a thrillerek világába. A történetet lezáró kettős csavart a legnagyobbak is megirigyelhetik.

szvandaaa>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Első könyves író műve… Hát, biztos velem van a baj, de nem tetszett. Erőltetett. Teljesen másfelé keresgél a főszereplő, még csak esélyünk sincs kitalálni a gyilkos személyét, mert az utolsó oldalon derül ki.
A főszereplő magával folytatott beszélgetései/ elmélkedései pedig betegek.
Az írónő minden olyat beleírt a könyvbe, amiről azt gondolta ütős… Testvéri féltékenység, megcsalás, morbid bűntett… De nem ezektől lesz jó egy könyv, hanem a hogyantól, ami itt ki se volt fejtve. Röviden: nem tetszett.

Marer>!

Flynn Berry: A nővérem nevében Egy brutális gyilkosság nyomában

Az értékelések alapján eléggé megosztó könyvről van szó, ezért is kíváncsi voltam, melyik tábort fogom gyarapítani. Mint kiderült, nem a rajongók táborát. Unalmas, csapongó, stílusa sem tetszett, mindezek ellenére hamar végeztem vele, nem kellett pihentetnem. Pozitívumként fel kell hozzam, nem jöttem rá, hogy ki a gyilkos és mi az indok. Ezért a három csillag.

Szelén>!

A szikla olyan csendes, hogy hallom a hó hangját, ahogy a jeges földre ér.

Szelén>!

A hívások után elmegyek a házához. Késő novemberi vasárnap délután van, páran elhajtanak mellettem, intézik a dolgaikat. El sem hiszem, hogy azt tervezem, túlélem Rachel halálát, hogy az életem tovább folyik nélküle. A házához vezető út, a fekete makadámszalag, ott nyúlik el előttem.

Dénes_Gabriella>!

Találomra pakolom a könyveket. A szerető. Baltazár. Lear király.

pattie23>!

– Nem tudom – feleli Martha, és én hallom a hangján, hogy sír, de leplezni próbálja. – Mondjuk, mert őrült. Eléggé olyannak tűnik, aki ekvesztette az eszét.

Dénes_Gabriella >!

A nyaralás alatt ő Clarice Lispectort olvasott, én John Fowlest meg a lépcső alatti szekrényben talált, nyirkos krimiket.

pattie23>!

Annyira elfáradtam. Ha a nyomozók most hívnának, és azt mondanák, hogy „Úgy gondoljuk, reménytelen, leálltunk a kereséssel”, azt hiszem, megkönnyebbülnék.

pattie23>!

Nem mondta el, hogy őrző-védő feladatokra kiképzett kutyát vett. Hagyta, hadd tegyek úgy, mintha túl lennénk rajta.

Dénes_Gabriella >!

Egy nő eltűnt East Ridingban.

pattie23>!

Ezért költöznek az emberek kisvárosokba, állapítom meg magamban. Hogy pletykáljanak és pénzt gyűjtsenek a hídra.

pattie23>!

Tudtuk, honnan ered a haragja, de ettől nem éreztünk együtt.