Én ​vagyok a farkas 3 csillagozás

Florence Jenner-Metz: Én vagyok a farkas

Florence ​Jenner-Metz újraértelmezte a gyermekriogató, aljas farkas képét. Átiratában a legtöbb gyermek magára ismerhet a vérmes ragadozóban, aki falánkságában, mértéket nem ismerve habzsolja az édességet. Lehetne éppen didaktikus is, ha csak azt nézzük, hogy farkasunk ennek ellenére roppantul ügyel a fogazatára és kellőképpen karban is tartja azt. Mégsem az, mert a zseniális humor – ami érzésem szerint jórészt Lackfi János fordításának érdeme – elveszi a történet didaktikus élét. Az „Én vagyok a farkas” című könyv megjelenésével egy időben, Lackfi János az Anyanyelvi Pályázat első díját is elnyerte. Ezen pedig egy cseppet sem csodálkozunk, ha olyasmikkel örvendeztet meg a fordító, mint hogy: a farkas farka „surrog-burrog”, vagy hogy mást ne mondjak: a fogát „esztelen reszteli”. Lackfi János nyelvjátékának hála, az amúgy nem túl erősre sikeredett történet is működőképessé vált. Az illusztrációt kollázs technikával készítette a szerző. Papír, textil, gomb, néhány használati tárgy,… (tovább)

Csimota, Budapest, 2009
24 oldal · ISBN: 9789639768331 · Fordította: Lackfi János · Illusztrálta: Florence Jenner-Metz

szibolya>!
Florence Jenner-Metz: Én vagyok a farkas

A kollázstechnika, amiben mindenfélét felhasznál az illusztrátor, érdekes és izgalmas, de helyenként kicsit bizarr, ahogy a farkasnak csak egy-egy testrészét, elemét emeli ki, pl. csak a lábai szerepelnek egy fél oldalon.
A történet meg kicsit fura.

Snora>!
Florence Jenner-Metz: Én vagyok a farkas

Egyszeri olvasas, szerencsere konyvtari kolcsonzes. Probal vicces lenni, inkabb az illusztracio erdekesebb.