Schuld ​und Sühne 1 csillagozás

Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: Schuld und Sühne Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: Schuld und Sühne

Der erste und vielleicht vollkommenste der fünf großen philosophischen Roman-Tragödien Dostojewskis. „Schuld und Sühne” ist zugleich ein Kriminalroman von atemberaubender Spannung.

Eredeti cím: Преступление и Наказание

704 oldal · Fordította: Hans Moser

eufrozina
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: Schuld und Sühne

Drága Rodja Romanowitsch!
Te más vagy. Realista. De nem az a fajta, akit ha lehet, messzire elkerülök. Ráadásul orosz is vagy. Ezért hiába vártam, hogy azt tedd, ami a Te helyzetedben ésszerű lett volna. Hányszor merült fel bennem, hogy evvel a vaskos, 581 grammos könyvvel csapjalak agyon (bűnös gondolat), ha véletlenül előbújnál belőle (szerencséd, hogy nem mágikus realista vagy). Mégis mennyire izgultam, hogy sikerüljön kivitelezned a terved és megúsznod az egészet (újabb bűnös gondolatok), holott mindvégig tudtam, nem Hollywoodban, hanem Szentpétervárott kísérlek el kerülőutaidon. Lelked és elméd útvesztőjében sikerült úgy eltévednem, hogy a végkifejlet ismerete ellenére is váratlanul ért történeted majdnem minden mozzanata. Örülök, hogy találkoztam Veled. Bár soha nem foglak megszeretni, elfeledni sem tudlak soha – remélem.