Fischer Ferenc (szerk.) · Majoros István (szerk.) · Vonyó József (szerk.)

Magyarország ​a (nagy)hatalmak erőterében 0 csillagozás

Tanulmányok Ormos Mária 70. születésnapjára
Fischer Ferenc – Majoros István – Vonyó József (szerk.): Magyarország a (nagy)hatalmak erőterében

Ormos ​Mária történész

1953-ban szerezte meg történelem-magyar szakos diplomáját a debreceni egyetem bölcsészkarán. Oktatói pályája a debreceni, illetve a szegedi egyetem történelem tanszékein az ötvenes években kényszerűen röviden végződött. Történész karrierje több éves kitérő után 1963-tól az MTA Történettudományi Intézetében bontakozott ki. Ettől kezdődően folyamatosan publikált hazai és külföldi levéltári forrásokon nyugvó 20. századi magyar és egyetemes történeti témákból. 1968-ban kandidátusi, 1980-ban akadémiai doktori címet szerzett. 1984-ben Padovától Trianonig című művéért Akadémiai Díjban, Mussolini című könyvéért 1987-ben Kiadói Díjban részesült, s ez évben választották az MTA levelező tagjai sorába is. 1984 óta a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem főállású professzora. Ugyanebben az évben három éves, majd 1987-től öt éves rektori megbízatást kapott. Egyetemirányító, történeti intézetet és bölcsészkart szervező tevékenysége mellett kutatói munkáját továbbra… (tovább)

University Press, Pécs, 2000

Thomka Beáta (szerk.): Narratívák 4.
Baráth Magdolna – Molnár Antal (szerk.): A történettudomány szolgálatában
Bilkei Irén (szerk.): Zalai évszázadok
Bathó Edit (szerk.): Jászkunsági évszázadok – Jászkunság kutatása, 2014
Strassenreiter Erzsébet – Sipos Péter: Rajk László
Domokos György – Armando Nuzzo – Mátyus Norbert (szerk.): Vestigia
Almási Tibor – Révész Éva – Szabados György (szerk.): „Fons, skepsis, lex”
Boldizsár Iván (szerk.): Az ellentétek párbeszéde
Kovács Zoltán – Püski Levente (szerk.): Emlékkönyv L. Nagy Zsuzsa 80. születésnapjára
Kincses Katalin Mária (szerk.): A magyar hadtörténetírás története és aktuális kérdései