Firenze ​és Siena 1 csillagozás

Firenze és Siena

Fedezzük fel, mi mindennel vár Firenze! Könyvünkben megismerkedhetünk a kihagyhatatlan látnivalókkal, a legendás város történelmével és lakóival is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nyitott Szemmel városkalauz Kossuth

Kossuth, Budapest, 2016

fulbea P>!
Firenze és Siena

Angol kiadvány Firenzéről és Siena városáról. Sok-sok fotó színesíti ezt az útikönyvek, ami részletesen megmutatja a város látnivalói. Az első fejezetben a város történetét olvashatjuk, majd a hétköznapokat, ízeket divatot, képzőművészetet mutatja be. Ezután következik a részletes útikalauz. A belvárosból kifelé haladva veszi sorra a látnivalókat.

Részletes, sok utalás van a művészekre, történelemre. Bár sok a képi illusztráció, néhány helyen a lefotózott turista helyett jobban örültem volna a szövegben említett értékes freskónak, vagy templomnak. Voltak a szövegben hibák is, nyelvhelyességi, illetve betűhibák.
Az eredeti kiadás 2011-es, a magyar 2016. A használható tippek mellett nagyon sok a gasztronómiai ajánlás, melyik étteremben, kávézóban mit érdemes megkóstolni és mennyiért.
Mivel 10 éves adatok, erre nagy figyelmet nem fordítottam, kivéve ha nagyobb múltú volt a vendéglátóhely.