Álmok ​könyve 2 csillagozás

Fedezzük fel tudatalatti vágyainkat!
Fiona Zucker – Jonny Zucker: Álmok könyve

Fedezzük fel álmaink valódi jelentését ennek a gyönyörűen illusztrált, könnyedén használható álmoskönyvnek a segítségével.

Megismerhetjük az álomértelmezések eredetét, pszichológiai hagyományait és olyan híres álomelemzők elméleteit, mint Sigmund Freud és Carl Jung.

Megtudhatjuk, milyen lélektani és fiziológiai tényezők indokolják,
hogy szükségünk van alvásra és álmokra.

Tanácsokat kapunk arra vonatkozóan, miként vezessünk álomnaplót, és hogyan irányítsuk elménket, hogy világos, tisztán értelmezhető álmokat lássunk.

Eredeti cím: Dream Decoder

Eredeti megjelenés éve: 2000

GABO, Budapest, 2008
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636891558 · Fordította: Meskó Krisztina

Catherinne >!
Fiona Zucker – Jonny Zucker: Álmok könyve

Fiona Zucker – Jonny Zucker: Álmok könyve Fedezzük fel tudatalatti vágyainkat!

Hónapok óta az éjjeliszekrényemen van a könyv, és már tucatszor használtam, néha csak puszta kíváncsiságból. Most vettem először úgy a kezembe, hogy átolvasom az egészet. A könyv elején részletesen bemutatja az álmokkal, álmok vizsgálatával kapcsolatos korábbi próbálkozásokat, kutatásokat. A könyv végén pedig számtalan egyéb trükköt tartalmaz, valamint a kincs a végén: tárgymutató, másodpercek alatt kikereshető könnyen minden információ. Összességében én imádom, használom, és bátran ajánlom bárkinek!

Barbella>!

Álomkontroll
A maláj dzsungelben élő szenoi nép sajátos álommagyarázó módszert fejlesztett ki. Szerintük lehetséges az álmokat irányítani és pozitív módon befolyásolni, méghozzá álmodás közben. Ha például fenyegető veszélyről álmodnak, azonnal le kell számolniuk vele. Ha álmukban valami jó dolog történik, azt el kell fogadniuk, és közel kell kerülniük hozzá; ha gonosz dolgot mondanak nekik, arra nem szabad odafigyelniük. A szenoi álommagyarázatok tehát összefüggésben állnak az álmodó érzelmi fejlődésével. Ha valaki megtanulja, hogyan kell kezelni az álombéli félelmeit, ez sokat segíthet neki az igazi félelmek leküzdésében; ha álmába el tudja fogadni az örömet, éber állapotban is pozitívabb lesz az élethez való hozzáállása. Ezért az álomlátás kétirányú folyamat: nemcsak az éber érzelmeink befolyásolják az álmainkat, hanem ennek a fordítottja is megtörténhet.

12. - 13. oldal

Fiona Zucker – Jonny Zucker: Álmok könyve Fedezzük fel tudatalatti vágyainkat!

Kapcsolódó szócikkek: álom · szenoi · tudatos álom