Milu ​a lovagok között (Milu 4.) 21 csillagozás

Finy Petra: Milu a lovagok között

A Most én olvasok!-sorozat elindításával a Pagony régi vágya telje­sült: egy szisztematikusan felépített, pedagógusi szak­érte­lem­­mel megtámogatott kortárs, magyar „olvasni tanulok”-­sorozatot szerettünk volna létrehozni. A Pagony legkiválóbb szerzőit kéri fel a sorozatban való rész­vé­tel­re: minden szerző négy könyvet ír, négy különböző nehéz­ségi szinten. A történetek lazán összefüggnek egymással, de természetesen önállóan is olvashatók. Finy Petra köteteiben a főszereplőink továbbra is Milu, Kamilla, no meg Bátor és Buci, az időutazók! Jártak már Egyiptomban, Görögországban, az indiánok között – a negyedik kötetben a lovagok közé, Artúr király udvarába repíti őket az időfüst. Feladatuk nem kisebb, mint Ginevra királyné kiszabadítása Merficio fogságából.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Most én olvasok! Pagony

Pagony, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102045 · Illusztrálta: Pásztohy Panka

nicosia P>!
Finy Petra: Milu a lovagok között

Nekem az a sorozat eddigi legszebb kötete, de Pásztohy Panka illusztrációit amúgy is nagyon szeretem. Képzeletgazdag a történet, de szerintem a megértéshez szükségesek az előzményei is. A mese aranyos, és érdekes is, a nyelvezete viszont, helyenként túl választékos, legalábbis a hosszabb szövegértéssel bajlódó gyerekeknek, és sok benne a helyesírási hiba. Kevés a történelmi hűség, cserébe viszont érdekes a mese. A sárkányok kifejezetten aranyosak, és egyáltalán nem félelmetesek.

CsakSimánDorka>!
Finy Petra: Milu a lovagok között

Nem olvastam az eddigi kalandokat, mert a könyvtárban jelenleg ez volt bent, viszont a fiúknak nagyon tetszett, mert sárkány igen, rájuk is ragadt az én sárkányimádatomból, hiába, anyja fiai :D, lovagok és harc :D szóval nekik meg volt minden a könyvben, ami fontos. Az már csak hab volt a tortán, mikor meghallották, hogy még varázsolnak is benne, mert, hogy az mennyire menő…mert hogy így mondta a nagyobb fiam! Ja és a legjobb, mikor befejeztem az olvasást az volt azt első kérdése, hogy a mi cicánk és kutyánk nem sárkány, mert akkor ők s tudnának az időben utazni és felkeresni Merlint?! Szóval a fiúk körében nagy sikert aratott ez a kis könyvecske. A többi részét is biztos, hogy fogom keresni.

Millázs>!
Finy Petra: Milu a lovagok között

Hhú, 70%… na, azért nem annyira gáz a helyzet. Szerintem. Persze, sokaknak igazuk van (kevés történelmi ismeret, lehetett volna magyar vonatkozású inkább, pl. Nagy Lajossal), de itt az olvasás megszerettetése az elsődleges cél és arra megfelelőnek találom.
A sorozatból ez az első rész, ami kezembe került, így a házi kedvencekből átváltozó sárkányok és az időutazás kombinációja elégnek bizonyult, hogy elnyerje tetszésemet és „később jó lesz”-polcra tegyem.

siors>!
Finy Petra: Milu a lovagok között

Egy újabb kihívásra olvasott gyerekkönyv. Pásztohy Panka rajzai most is helyesek, kedvesek, de sajnos a történet nem varázsolt el igazán – pedig varázsló volt benne bőven. Persze felnőttként talán nehezebb ráhangolódni a történetre. Ami azonban zavart, hogy több elírás is van a kötetben, ami egy olvasóvá nevelő könyv esetén gondot jelenthet.

berlin>!
Finy Petra: Milu a lovagok között

Nem a legjobb része a sorozatnak, több elírást is tartalmaz és a történet sem magával ragadó.

Kis_Andrea>!
Finy Petra: Milu a lovagok között

Cuki rajzok, aranyos történet, tetszett a gyerekeknek. Egy olvasást mindenképp megér. Tetszett, hogy unisex történet volt. Több nyelvtani hiba is volt benne (rossz ragok), amire azért egy olvasni tanulóknak szóló könyvben igazán oda kéne figyelni!

nodael>!

A várnép keze helyenként koszos volt, ruhájuk rongyos.