Bodzaszörp 64 csillagozás

Mesék nagymamákról és nagypapákról
Finy Petra: Bodzaszörp

Vannak bizonyos színek, illatok, hangok, melyeket a nagyszüleinkhez kapcsolunk. A cseresznye pirosa, a bodza illata, vagy a lágy dúdolás, amivel a mama álomba ringat. A nagyszülők olyan szeretetet tudnak adni, melyet senki más, mégis talán méltatlanul kevés történet szól…

Manó Könyvek, Budapest, 2020
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038795 · Illusztrálta: Bogdán Viki

meseanyu P>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Roppant helyes könyv, szívmelengető történetekkel, tanulságokkal, humorral, sokszor líraian szép nyelvezettel, csodás hangulatokkal. Az illusztrációk is vidámak, kedvesek, és még a papírja is olyan kellemes tapintású, nagyon egyben van az egész kötet.

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Finy Petra új mesekönyvében tizenöt mai mesét olvashatunk a nagyszülők és az unokák meghitt, különleges kapcsolatáról. Minden mese gyönyörű, bensőséges és elgondolkodtató, humoros kis életpillanatot mutat be szórakoztató formában. Kedvenceim a címadó történet mellett a Tavasz-applikáció, a Rakéták márpedig vannak…,

Katalin_V_Tóth>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

A klasszikus mesekönyveket idézte ez a csodaszép kötet. Finy Petra gyönyörű meséi mellett szép illusztrációk keltik életre a szívhez szóló meséket, melyek a nagyszülőkről, nagyszülő-unoka kapcsolatokról szólnak.

luthienlovemagic IP>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

A Bodzaszörp című mesekönyv az első olvasmányom Finy Petrától. Szemeztem már egy-két művével, de eddig még nem éreztem motivációt az olvasásukhoz. Aztán megláttam a kötet a borítóját a bájos rajzaival, majd elolvastam kötet alcímét, Mesék nagymamákról és nagypapákról, és rögtön elkapott az érzés, hogy nekem ezt el kell olvasnom.

A történetek az érzelmek és a szeretet kertjébe vezetnek… olvasható a fülszöveg záró mondatában, ami tökéletesen összefoglalja a kötet esszenciáját. A Bodzaszörpben tizenöt mai, modern mese olvasható a nagyszülők és unokáik bensőséges, kivételes kapcsolatáról. Mindegyikben közös, hogy csak úgy árad belőlük a szeretet, szabadon és végtelenül. Ott van a nagymama almás pitéjében vagy egy másik bodzaszörpjében, netán a nagypapa dühlevezetési tanácsaiban vagy egy másik hanggyűjtésében. Emellett zömében vidám történetek, de még a kesernyésebb színezetűekről is elmondható, hogy átszűrődik a sorokon a pozitív életérzés, ahogy a nagyszülők bátorítják, vagy éppen utat mutatnak az unokáiknak, hitet adnak nekik. Megmutatják, hogy a gyerekek hogyan álljanak ki magukért, és azt is, hogy bármi történjék, de kövessék az álmaikat akkor is, ha a környezetük el akarja tántorítani őket. Ez a tizenöt apró pillanat betekintést enged az élet hétköznapi csodáiba, melyek néha csodálatosak tudnak lenni, mint például a kávéfőzőből lett „rakéta”.

Nem egy mese a saját nagymamámat juttatta az eszembe, aki tepsiszám sütötte a zserbót vagy főzte a ribizli- és meggyszörpöt. Továbbá mesélt, mesélt és mesélt mindenféléről, de leginkább az életéről. De fára is mászott, vagy épp bukfencezett, még hetvenhez közeledve is. Ilyenkor pont olyan huncut fény csillant a szemében, mint egy pajkos gyereknek. Ezek a mesék pedig pont az enyémhez hasonló csintalan nagymamákat és a minden huncutságra kapható nagypapákat mutatják be, akiknek aktív jelenléte fontos az unokáik életében. Mindegyik történet szívmelengetően gyönyörű, meghitt pillanatokról mesél, amiket Finy Petra humoros, szórakoztató formában tár az olvasó elé. Kedvenceim a Tavasz-applikáció, az Álombirkózás, az Álomkunyhó, a Bátorságkarkötő, az Égjáró, az A szeretet térképe és a címadó, a Bodzaszörp. De akár mindegyiket felsorolhatnám, mert egytől-egyig magával ragadó történetek, melyeket öröm olvasni.

A teljes kritika az alábbi linken olvasható:

icu79>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Ezek a mesék csodálatosak! Mindegyik az unokák és a nagyszülők közötti kapcsolatról szól, és arról, hogy a nagymamák és nagypapák mindenre találnak megoldást, mindig megtudják vigasztalni az unokákat, és sokszor egészen egyszerű módon, szeretettel tudják segíteni az unokáik életét. A könyvben található történetek, problémák valóságosak, de átszövi őket a varázslat. Ehhez jön még hozzá a bájos illusztráció, ami teljessé teszi ezt csodás könyvet!

krlany I>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Kedves, bájos történetek mindent megoldó szuperhős nagymamákról és nagypapákról, csak picit egysíkúan. Minden nagymama problémamegoldó képletében sütemény van, minden nagypapa remekül barkácsol, olyan nincs, hogy ilyet nem tud, nem akar, vagy ép teljesen más dimenzióban él. Olyan sincs, hogy valakinek nincs két nagyszüleje, de olyan sincs, hogy a probléma nem oldódna meg, bár tesznek érte. Aztán olyan sincs, hogy a probléma nehezen oldódik meg, többszöri nekifutásra. Itt mindig, minden csettintésre megy… pedig az életben mindenért megküzdünk…
Szóval nekem egy kicsit túl idealizált. Viszont a címadó Bodzaszörp és az Álomkunyhó című történetek tényleg nagyon ott vannak.

Honey_Fly P>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Csodás világot tárnak elénk Finy Petra meséi és Bogdán Viki illusztrációi. Olyat, amiről mi is szívesen álmodozunk. Némelyik talán elmékeinkbe idézi gyerekkorunk nyarait a nagyszülőknél, vagy éppen szomorú mosolyt csal az arcunkra amiért nekünk nem voltak ilyen élményeink, nagyszüleink. Talán sosem létezett ilyen világ… Megint mások kapcsán elmorfondírozuk, mi vajon milyen nagyszülők leszünk? Közös a történetekben a szeretet, a béke, a biztonság érzete. Nekem nagyon jólesett olvasi a könyvet, olyan kellemesen melankolikus hangulatba kerültem tőle és legszívesebben az összes szívemnek kedves embert megölelném és elmondanám nekik, mennyire szeretem őket. De én elmúltam már negyven. A lassan nyolc éves lányom szívesen hallgatta ugyan a felolvasást, de közben tett-vett, fészkelődött, nem szellemült át úgy, ahogyan olvasás közben szokott, pedig szereti a lassú, olyan meséket amik nem hemzsegnek izgalmas jelenetektől. Nem tudtam igazán eldönteni, hogy melyik korosztálynak szólnak ezek a történetek, de úgy érzem, inkább felnőtteknek, mint gyerekeknek.

katen>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Bárcsak, bárcsak el lehetne intézni az iskolai bullying témát egyik napról a másikra annyival hogy az áldozat felvesz egy bátorságkarkötőt, és akkor onnantól kezdve már bátor is lesz és szembeszáll….
Nagyon csodaszépek ezek a mesék tényleg, minden probléma megoldódik, árad a szeretet és a kedvesség – de akárcsak Apufánál, most is azt éreztem végig, ezek a mesék nem gyerekeknek szólnak hanem felnőtteknek, az ő lelküket simogatja és ringatja ábrándba egy olyan világról, ahol jóságos nagymama és nagypapa minden gondot és bajt elűz.
Bogdán Viki illusztrációi álomszépek, öröm ilyen gyönyörű könyvet lapozgatni!

Az Álomkunyhó című mese viszont tényleg nagyon tetszett, és bár annyi közöm van a barkàcsoláshoz kb mint az agysebészethez, már azon töröm a fejem, hogy az új házunk kertjébe mindenképpen azonnal kell egy ilyen kunyhó!!! Nagypapa segíts!

dianna76 P>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Egyszerű, de szívmelengető történetek nagyszülőkről, unokákról, szeretetről. Mindez kedves hangnemben, egy-egy kiragadható mondattal, és mondanivalóval, valamint bájos illusztrációkkal.

Manó Könyvek, Budapest, 2020
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038795 · Illusztrálta: Bogdán Viki
Kri_Anikó P>!

Finy Petra: Bodzaszörp Mesék nagymamákról és nagypapákról

Szívemnek kedves történetek unokákról, nagyszülőkről, hisz szerencsés nagymamaként olvashattam. Gyönyörű az illusztráció is! Az esti kikapcsolódáshoz tökéletes volt.

robinson P>!

Nagymama büszke volt a kávéfőzőből lett rakétájára. Unokájára is, aki egy mosoly erejéig miniatűr felnőttből egy kicsit végre gyerek lett.

Nagypapa megfigyelő típus.

robinson P>!

A nagyapád nagy varázsló!

Ancsúr>!

Ha nagymamával beszélgetnek az almák, velem miért ne állhatna szóba egy sütemény?

Heni_s_BookBar>!

A kutyaszív már csak ilyen. Sok-sok elfogadás elfér benne.

39. oldal, Kutyaszív

Heni_s_BookBar>!

Azt is rögtön észrevette, hogy Kázmér tekintetében hirtelen különös fény gyúlt. Kíváncsi, vibráló és pajkos ragyogás, amilyen a gyerekek szemében szokott lenni. Akiket nemcsak a tanulás érdekel, meg a nagyon fontos és sürgős feladatok, hanem az apró kis örömök, kedves semmiségek, az értéktelenül drága pillanatok, az élet maga.

16. oldal, Rakéták márpedig vannak

Bianka_Kincsei>!

Kevés történet szól csak a nagymamákról és a nagypapákról. Pedig a tőlük kapott időtlen pillanatok annyira fontosak egy gyerek életében. Ahogy ők tudnak mosolyogni, úgy nem tud senki más. Amiről ők tudnak mesélni, arról nem tud senki más. Ahogy ők tudnak szeretni, azzal a sokat megélt szívvel és sokat látott lélekkel, nem tud senki más.

Bianka_Kincsei>!

– Tudod, miért olyan szépek? Azért, mert ezek a ráncok a szeretet térképének vonalai.

Heni_s_BookBar>!

Olyan megnyugtató, hogy nem kell tökéletesnek lenni ahhoz, hogy szeressenek -sóhajtott mosolyogva a kislány.
– Ezt nevezik feltétel nélküli szeretetnek – mosolyodott el most nagypapa.
– Csak a kutyák képesek rá – kezdett bele a nagymama.
– Meg a szülők és a nagyszülők – fejezte be nagypapa.

41. oldal, Kutyaszív

Joó_Katalin_Kata >!

– Ez egy csoda! – suttogta elérzékenyülten, amikor kiment hozzájuk, és ő is karba vette a pöttöm babát. – Az én kisbabám kisbabája! – tette hozzá csillogó szemekkel.