Egy ​év az erdőben 7 csillagozás

Finta Sándor: Egy év az erdőben

Az évszakok váltakozásával nyomom követhetjük az állatszereplők kalandjait, amely nemcsak azt a sok szépséget mutatja be, melyet az erdő magában rejt, hanem a társas kapcsolatok pozitív példáira is megtanít. Az állatok barátok, egymás segítik a bajban. Aki egy igazán szép mesét szeretne a gyermekének este felolvasni, nyugodt szívvel emelheti le a polcról ezt a könyvet.

Szülőföld, Szombathely, 2016
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155600272 · Illusztrálta: Radnainé Bauer Erzsi

tschilla>!
Finta Sándor: Egy év az erdőben

Tegnap, mikor a gyerekkönyvek között válogattam a Libriben, hirtelen megakadt a szemem ennek a könyvnek a csodálatos borítóján, és egy pillanatra szó szerint a lélegzetem is elakadt. A sok színes, hiperszuper, hangokat kiadó, kihajtható, multifunkcionális könyv között szinte simogatta a lelkem ennek a könyvnek a letisztult, békebeli hangulata. Értetlenül néztem egy pár pillanatig, hogy ez hogy kerülhetett ide, annyira elütött a többi kiadványtól. Maguk a versek, amik a könyvben vannak, teljesen átlagosak, tényleg semmi különös, de ezek a rajzok olyan csodaszépek, hogy muszáj volt megvennem a könyvet. A kisfiamat persze nem igazán nyűgözte le, és ez meg sem lepett, azt hiszem, nem is neki vásároltam meg:) . A rajzok 1942-43-ban születtek, ahogy láttam, szóval az a „békebeli” hangulat, az csak valami illúzió, de hát végülis miért ne lehetne háború alatt is ilyen csodákat rajzolni. Akkor kell igazán. Öröm, hogy újra kiadnak ilyen szépségeket.

Szávitrí P>!
Finta Sándor: Egy év az erdőben

Ez egy igazi békebeli leporelló. Szépen kidolgozott képekkel, minden oldalon egy-egy hónapot bemutató verssel.
Azt azért muszáj megjegyeznem, hogy Szent Iván napja nem augusztusban van.

Katona_Zsuzsanna>!
Finta Sándor: Egy év az erdőben

Nagyon aranyos képek vannak benne. Emlékeztet azokra a könyvekre, amiket Anyósom szokott elővenni a fiók mélyéről, hogy abból tanult olvasni.

Dolostiel>!
Finta Sándor: Egy év az erdőben

Ez a könyv tündérien aranyos.
A rajzok pedig az igazi régi stílusúak, amik egy boldog gyermekkort idéznek egy olyan korban, ahol még semmitől sem kell félni, ahol a családban csak boldogság és szeretet vár a kicsikre.
A versek a hónapokról kedvesek, és nagyon szerethetőek. Jó szívvel ajánlom ezt a könyvet a piciknek!

Gáborr_Nagy>!
Finta Sándor: Egy év az erdőben

Ez de jó könyv! Leporelló, elég döcögős kis versekkel, minden hónapról 8 sor. De a képek! Valami fantasztikusak, a háború előtti bájos képeslapok vagy a játékmúzeumok világát idézi, gyönyörű, igazi matt barna tónusok, békebeli hangulat, nem a mai harsányság. Nagy öröm volt. Elolvasni két perc, végignézni két óra.Jó, hogy ilyet is kiadnak újra.