Fejezetek ​a DVSC és a Bocskay történetéből 5 csillagozás

A football-tértől a nemzeti bajnokságig
Filep Tibor: Fejezetek a DVSC és a Bocskay történetéből

Nemcsak ​krónikát írtam. Be szeretném mutatni a magyar futball világát, a társadalomban betöltött szerepét és annak változásait. Szükségesnek tartottam, hogy a „nagy játék” debreceni virtuózairól riportokat, portrékat írjak, mert így, csakis így lehet teljes a kép. De törekedtem arra is, hogy feleletet adjak arra a kérdésre, miért szalasztott el annyi kedvező lehetőséget a debreceni sportvezetés, miért tört meg az az egyenes ívű fejlődés, amely 1935-48 között jellemezte a debreceni futballt. Miért nem sikerült sok jó labdarúgóból sikeres csapatot összehozni. Végül miért is érte annyi keserű csalódás a labdarúgást nagyon szerető debrecenieket?
1902-tol a DVSC elődje, az Egyetértés megalakulásától követtem végig az eseményeket egészen a DVSC-DMTE 1979-es fúziójáig. Mert noha a DMVSC labdarúgó-sikereit a DVSC alapozta meg, úgy érzem, a város mai nagy egyesülete már nem a DVSC. Ajánlom mindazoknak ezt a könyvet, akik szerették és szeretik ezt a csodálatos játékot, a klubot, és… (tovább)

Csokonai, Debrecen, 1988
244 oldal

pwz ISP
Filep Tibor: Fejezetek a DVSC és a Bocskay történetéből

Filep Tibor: Fejezetek a DVSC és a Bocskay történetéből A football-tértől a nemzeti bajnokságig

A gyanútlan olvasó azt hihetné, hogy csak a fociról van szó egy fociról szóló könyvben! :D Pegig áááá, dehogy :D! Szeretem összehasonlítani a második vh előtt az MLSZ egyes kerületeiben, alszövetségeiben folyó munkát. Erre remekül megfelel egy-egy akkori élcsapat történetét bemutató mű. A DVSC a Keleti kerületet reprezentálta. Illetve ne feledjük a híres Bocskay FC-t! Erről, a miskoci Attila FC elleni meccsekről még nagyapám is mesélt! Jó olvasni, hogy honnan indult a mai „Loki”! :)

blianhun
Filep Tibor: Fejezetek a DVSC és a Bocskay történetéből

Még csak ezután jött a Garamvölgyi-éra, nem is beszélve a XXI. század sokszoros bajnokcsapatáról. Ettől függetlenül minden Debrecen-drukkernek kötelező olvasmány.

Lengyel Mihály – Péter Imre (szerk.): Földes félévszázados sporttörténete
Keczán Mariann (szerk.): Szabó Magda Debrecene
Bodnár Gyula (szerk.): Debrecen, a Hortobágy
Balogh István: A debreceni Nagytemplom
Kovács Attila – Czinege Róbert – Csohány Andrea – Szász Judit – Tóth Zsófia (szerk.): A debreceni villamos-közlekedés
Szőllősi Gyula (szerk.): Hajdú-Bihar műemlékei, irodalmi emlékhelyei és népművészete
Angyal László András: A Hajdú-Bihar megyei műemléki albizottság négy évtizede, 1958–1998
Kornya István: Debrecen, Hajdúszoboszló és a Hortobágy vidéke
Baranyi Béla – Dancs László (szerk.): Debrecen és térsége
Angyal László (szerk.): A műemlékvédelem negyedévszázada Hajdú-Bihar megyében, 1958–1983