Balatoni ​nyomozás 5 csillagozás

Fiala Borcsa: Balatoni nyomozás

Egy régi faládikóban rejtőző térkép…
Egy titkosírással írt üzenet…
Egy tetovált nagymama, aki kiszuperált cirkuszi kocsival járja a Balaton-felvidéket…

Ki ne vágyna egy duplán rejtélyes nyárra?

Krisztinek és Hubának különféle kódokat és találós kérdéseket kell megfejtenie, hogy rábukkanjon a kincsre. De eközben egy valódi bűnszövetkezet is dolgozik a Balaton-partján: pénztárcák és ékszerek tűnnek el mindenhonnan…
Vajon milyen kincs várja Krisztiéket az út végén? És sikerül-e közben leleplezniük a tolvajokat is?
Nyomozz Te is velünk! Bejárjuk többek közt Révfülöpöt, a Folly Arborétumot és Hegyestűt, megkeressük a mindszentkállai titkos lépcsőt és bekukkantunk Csobánc várába is…

Kolibri, Budapest, 2019
Kolibri, Budapest, 2019

Habók P
Fiala Borcsa: Balatoni nyomozás

Nagyon kellemes olvasmány,- bár Kriszti cserfessége néha tényleg sok. Minden tiszteletem Töpszli nénié (azt hiszem, sok gyerek szeretne ilyen hiperszuper nagymamát). Élveztem a kutatást, nagyon jó feladatok voltak (bár az a sajtos-tejfölös lángos… az lehet, hogy nem kellett volna…). Megszerettem a könyv humorát, többször is fölnevettem rajta. És rengeteg mindent megtudhatunk a Balaton környékéről anélkül, hogy unalmas vagy tudálékos lenne. (Már van is ötletem a következő kiránduláshoz.) A kincs pedig – nos, az valóban egy Kincs!

Fiala Borcsa: Balatoni nyomozás

„De kérem szépen, nincsen semmi baj, az ember ne adja fel olyan gyorsan a reményt!”

Biztos vagyok benne, hogyha legközelebb a Balatonon nyaralok, ez a könyv jön velem, és én is be fogom járni Révfülöpöt, felfedezem Hegyestűt, és magam is megkeresem a Mindszentkállai titkos lépcsőt.
Köszönöm az írónőnek a könyv miatt átélt balatoni nyaralást, igazán felébresztette bennem a kalandvágyat. Bár valószínű, hogyha néhány évvel korábban olvasom, jobban beszippant.
Ifjú olvasóknak, vagy ifjúsági könyveket olvasni szeretőknek egyaránt jó választás.
Ha egy aranyos nyári történetre vágysz, ez a te könyved.

Blogbejegyzés interjúval: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2019/07/fiala-borcs…

Vörös_Brigitta
Fiala Borcsa: Balatoni nyomozás

Tetszett, mert Balaton és sok információt ad át, de mégsem szájbarágósan, hanem élvezhető stílusban.
2 észrevétel:
1. A főszereplő neve. Ha valaki sokat fecseg, nem értem miért kapja a hiszti jelzőt. Locsi-fecsi inkább.
2. Egy térkép a belső borítóra jól jönne, tájékozódásképpen.

Habók P

Na, de eleget karattyoltam itt maguknak, Töpszlikém, isten ments, hogy elvegyem a kedvüket az evéstől, még csak az kéne! Reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj, mint egy császár, és vacsorázz, mint egy fejedelem, az én apukám mindig ezt mondta!

Mit keres egy vizsla a fán?

K_A_Hikari

– Az emberek szeretik a régi dolgokat, főleg azokat, amiknek történetük van.

K_A_Hikari

Töpszli néni sok mindennek tudott ellenállni az életben, csak az unokája lécciléccizésének nem. Három perc kérlelés és öt perc alkudozás után – mert bizony antikváriusnál, török meg arab piacon, illetve az anyukáddal egyezkedve kutya kötelességed hosszan alkudozni – Kriszti a kígyós ládika büszkeségtől duzzadó keblű tulajdonosa lett.

K_A_Hikari

Nem, kérem, itt kell lennie valami trükknek, valami csavarnak, fortélynak, cselnek, furfangnak! Itt egészen biztos valami izgalmas titok lappang, ezt a zsigereiben érezte!

K_A_Hikari

Mert néha bizony nem kell sok ahhoz, hogy összeolvadjon két baráti szív, elég egy kis kánikula, egy kincsestérkép, no meg egy fagylalttól maszatos ábrázat.

K_A_Hikari

– Tudod édes öregem, gyakran nem is a cél, hanem az oda vezető út a fontos. Vagy legalábbis az a szórakoztató, gondolj csak bele.

K_A_Hikari

Micsoda fantasztikus felfedezés! Minő vulkánszerűen kirobbanó boldogság!

K_A_Hikari

Mégis, mi üthetett a nagymamájába, hogy egy sima vajas-sajtos-majonézes-salátás-uborkás-paradicsom-retkes-tonhalas-búzacsírás-magoskenyeres szendviccsel akarja kiszúrni a szemét? Hol van ebből a hús?!