Tapsikáné ​fülönfüggője 7 csillagozás

Fésűs Éva: Tapsikáné fülönfüggője Fésűs Éva: Tapsikáné fülönfüggője

Ki hinné, hogy egy magányos, remegő szívű nyuszianyónak kincset érő fülönfüggője van, aminek az árából gondtalanná tehetné öreg napjait, és nem kellene többé a Hanyatthomlok utcán közlekednie?…
És ki hinné, hogy egy rátarti, harapós borzgyereknek, aki mindig egyedül játszik, akadhatnak jó pajtásai, ha ő úgy akarja…?
Igaz, hogy azután saját hibájukból bajból bajba jutnak, de végül a veszekedős borz, a buta kis pele meg a maszatos vadmalac mégis képesek lesznek valami nagyszerű dolgot cselekedni.
Aki nem hiszi, kövesse nyomon Tapsikáné fülönfüggőjének kalandos útját!

Eredeti megjelenés éve: 2000

Szent Gellért, Budapest, 2000
156 oldal · ISBN: 9636960879 · Illusztrálta: Fábián Zita

Adryenne1991
Fésűs Éva: Tapsikáné fülönfüggője

Sűrűbben kellene gyerekkönyveket olvasnom. Nagyon tetszett. Izgalmas, aranyos kis történet.
A fél csillag levonás a nyakatekertsége miatt járt. A természeti képek olyan bonyolultan voltak megfogalmazva, hogy sokszor nekem is minden idegszálammal oda kellett koncentrálni, hogy megértsem, hogy az előző negyed oldal csak arról szólt, hogy fúj a szél.

katen P
Fésűs Éva: Tapsikáné fülönfüggője

Tündéri kis mesekönyv! A főbb szereplők nevei, nézzétek csak: Borz Berci, Neszepisze és MOGYORÓS PELE MUCI! :) haláli. És nem csak szórakoztató, hanem kimondottan izgalmas a történet is, nagyon ajánlom olvasásra!

Joditti P
Fésűs Éva: Tapsikáné fülönfüggője

Már a borítója is nagyon tetszett a fülbevalós nyúllal, de a történet még jobb volt. Nagyon cukik voltak benne a rajzok és a szereplők nevei (pl.Neszepisze), a történet pedig nagyon jó és vicces volt. Aranyos kis könyv.

Joditti P

– Nem minden a pénz! – sóhajtott Pele Muci. – Én azt a díszoklevelet sokkal, de sokkal jobbansajnálom.
– Ugyan már! – legyintett a kismalac. – Mire mennénk vele? És az is lehet, hogy peronoszpórás.
– Micsoda?
– Hát a díszoklevél.
– Te buta! A peronoszpóra a szőlőlevélen fordul elő, a díszoklevélen nem lehet.
– Miért ne lehetne? Levél az levél! – jelentette ki fölényesen Neszepisze. – Nem érdemes búsolnod miatta!