Széllelbélelt ​mesekönyv 20 csillagozás

Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Fésűs Éva egy csodálatos világba röpít minket, oda ahol nemcsak a vihar erős, hanem az is, aki muzsikál, simogat, ringat. Tizenegy történet a szelek szárnyán, ahol főhősünk, a lótifuti Szélfiúcska, aki hulló bükkfalevelek sóhajából született, és aki nem való másra, mint védett kertek alján ingecskeszárogatásra, megtanít minket mi a különbség cimbora és barát között, és arra is, hogy a boldogság olyan rejtélyes valami, amit sem kölcsönadni, sem osztogatni nem lehet. A történetekből megtudhatjuk még, hogyan készül a kenyér, hogy a bagoly nem éjszaka hanem nappal alszik, hogy mit eszik a béka, és hogy mi terem a kertben. Egri Mónika szemet gyönyörködtető rajzai, a Szélfiúcska szélzsákba bújtatott alakja, nagyszerűen tárja elénk ezt a csodaszép világot.

Arcus, Vác, 2023
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155402357 · Illusztrálta: Egri Mónika
Arcus, Verőce, 2013
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638886187 · Illusztrálta: Egri Mónika

olvasóbarát>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Annyira kedves kis kötet, igazi lélekmelengető, Egri Mónika rajzai tökéletesen illenek hozzá, remekül kiegészítik a szöveget. A Szélfiúcska kalandjain tanul meg minden fontos dolgot, amit egy komoly, segítségre mindig kész szélnek tudnia kell. Gyenge és kicsi, de helyén van az esze. Megismerkedhetünk a rakoncátlan szélgyerekekkel, a felhőbáránnyal, a levelibékával, Lótifuti még a Balatont is meglátogatja, egyre ügyesebb, okosabb és erősebb lesz.

dianna76 P>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Csöppnyit kevésbé tetszett, mint az előzőleg olvasott Fésűs Éva mesekönyv.
Igazából azt sem tudtam eldönteni, hogy szeressem-e Szélfiúcskát, vagy ne. Aranyos volt, de sok galibát okozott. Persze ez mind a tudatlanságának, hiszékenységének, azaz a kölyökségének köszönhető. A segíteni akarós mese nagyon tetszett, jót szórakoztam a vicces jeleneteken.
A szerző nagyon jól adagolja a mesékkel a gyerekeknek az ismereteket a természetről, legyen szó állatról vagy növényről. Megismerhetik miből, s hogyan lesz a kenyér, vagy a széna. Ismerkedhetnek kicsit a zöldségekkel is. Nem mondom, hogy fergeteges nagy és részletes ismereteket ad a könyv, de adagol dolgokat, s ez nekem tetszett.
Szerintem jó ötlet volt a szél megszemélyesítése, főleg egy szellőcskéé, egy gyermeké. A könyv végére pedig Szélfiúcska éretté válik, s végre nem rosszakat, hanem jókat cselekszik. Az ilyen kis zsenge, cirógató, lágy szellőcskéket – melyek hűsítik a nyári forróságot, segítik megszáradni a ruhákat, szállítják a virágporokat (éljen az antihisztamin!!), lengetik a búzakalászokat – én is szeretem.
Az illusztrációk kedvesek voltak, tetszettek. Azt hiszem hosszabbítom a könyvtári kölcsönzést, mert el kell ezt is még egyszer olvasni.

Sicc>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

„Fésűsen” tündéri könyv. Olyan szép a nyelvezete, a hasonlatai, minden. Így kell tanítani.
És az illusztrációkat is annyira szeretem!

Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Szerintem a fülszöveg tökéletesen leírja ennek a könyvnek a történéseit, hangulatát, tanulságait, én nem is tudok mit hozzáhebegni.
Széljegyzetként csak annyit tennék hozzá, hogy főleg az óvodás korúaknak ajánlom, sok új dolgot megismerhetnek a természet rendjéből, de a hangulata miatt idősebbek is elkezdhetik.

kaede>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Örömmel jelentem, hogy ami Az ötpettyes katicából hiányzott nekem, azt itt megleltem. Még mindig nem tudom nevén nevezni, de Szélfiúcska történetei fantasztikusan csomagolva nyújtanak minden történettel egy-egy kincset a gyermekeknek. Nagyon-nagyon tetszett, hogy nem szájbarágós-tanulságos, hanem gondolkodós-beszélgetős tanulságos történetek ezek, szóval nem úgy akarja az arcunkba tolni az írónő a belső értékeket, tanulságokat, hogy 72-es piros betűmérettel villogva ordítja, hanem finoman, gyönyörű mondatokba bújtatva, az egész történettel ráhangolódva teszi ezt.
Most már értem, hogy miért ez a nagy népszerűség, most már inkább azon csodálkozom, hogyhogy nem ért el minket korábban a Fésűs Éva-láz. De ami késik, nem múlik. ;)

Millázs>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Gyönyörű, fantáziadús, kedves, „lecsendesülős” mesék az eleven és bátor Szélfiúcskáról.

Bouquin>!

Sziasztok!
Szeretném felhívni a figyelmet, hogy a Széllelbélelt mesekönyvet ismét kiadta az Arcus kiadó! A könyv kisebb méretű! A könyvet eddig csak fb oldalukon láttam, a kiadónak kell írni emailt, ha valaki meg szeretné vásárolni.

berlin>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Nem ez lesz a kedvenc Fésűs Évától, de ebben a könyvben is vannak bársonnyal bélelt, szívet melengető mesék…

csigahaju>!
Fésűs Éva: Széllelbélelt mesekönyv

Kedves kis mesék, aranyos illusztráció (ami felhívta a figyelmünk, így ki is kölcsönöztük a könyvtárból) , igazi Fésűs Éva.

Uzsonna >!

Pirosat kacagtak az út menti pipacsok, kéket mosolyogtak az árokszéli szarkalábak.

11. oldal, A mező és a Szélfiúcska

Kapcsolódó szócikkek: pipacs · szarkaláb
Uzsonna >!

Szélfiúcska kiszaladt a rétre. Pici volt, vidám, bokrok ölén ringatott, csupa pitypangpehely és virágpormaszat. Erős testvérei mellett neki még csak az volt a dolga, hogy a mezők haját fésülgesse.

11. oldal, A mező és a Szélfiúcska

ha meg akarsz fogni,
szárnyatlan elszállok!

37. oldal, Szélfiúcska mindenkinél okosabb

Uzsonna >!

Legszebb volt mégis a Tavasz tündér mosolya.
    – Éppen ilyen dudorászó szellőcskét kerestem – mondta. – Légy az én hírnököm, szaladj mindenütt előttem, és súgd a fülébe mindenkinek, aki nem hiszi, hogy nemcsak a vihar erős, hanem az is, aki muzsikál, simogat, ringat…

Uzsonna >!

A kis szélfiú azóta is a tavasz hírnöke. Ő hozza el az első virágillatot a városokba. Ha találkoztok vele, biztosan megsimogatja a hajatokat.

Uzsonna >!

Egyszer történt, hogy elaludtak a szelek.
Előző éjjel förgetegben voltak, nagyot táncoltak, kavarogtak. Egy öreg viharszelet búcsúztattak, aki nyugdíjba ment, mert már nem tudott esőt hozni, még nyugat felől sem, pedig onnan könnyű, mert ott mindig kószál esőfelhő.

14. oldal, Szélfiúcska kitesz magáért

Uzsonna >!

A faágon csillogott, villogott a jégcsapsor, és a szellő legfinomabb érintésére kristályhangon zenélni kezdett. A Szélfiúcska borzongva, remegve próbálgatta az ezüstös erdei hangszert, azután egyre bátrabban futtatta rajta az ujjait, egyre ügyesebben ütögette őket. A fehérbe dermedt erdő ágai között csengeni-bongani kezdett a szépséges muzsika, mintha hótündérek ezüsthegedűn és fagymanócskák üvegsípokon játszottak volna. Attól kezdve vidám lett a didergő madarak élete. A cimbalmozó Szélfiúcska egyre szebben muzsikált nekik. Alvó mókus, alvó medve nem is sejtette mitől álmodik szépet, mert még az odú mélyére is bekúszott a kedves dallam.

8. oldal, A Szélfiúcska

Uzsonna >!

… a boldogság olyan rejtélyes valami, amit sem kölcsönadni, sem osztogatni nem lehet.

60. oldal, Szélfiúcska rózsaillatot csen

Uzsonna >!

No hiszen, erre még jobban elszégyellte magát a kicsi szél, és el akart illanni, de hipp-hopp! … innen is, onnan is kéklő ibolyák álltak az útjába:
     – Vidd el az illatunkat! … Vidd el a sóhajunkat!

olvasóbarát>!

– Nem lábujjhegyen kell osonni, fiacskám – oktatta az öreg téli szél. – Nézd a bátyáidat, milyen bátran száguldanak! Tanulj tőlük, hogy megerősödj!
Azok bizony nem is vártak tovább. Nekiiramodtak a mezőnek, sivítva kergetőztek, azután beszöktek a városba, utcahosszat hancúrozni megmutatni, hogy milyen legények! Jól megrázták az ajtókat, ablakokat és beledudáltak a kéménylyukakba. Mindegyik vitte valamire. Az egyikből felleghajtó lett, a másikból hófúvó, a harmadikból kalapkergető, a negyedikből híres forgószél – csak a kicsi szélfiú táncolt ide-oda búsan és tanácstalanul, mert még egy kislány arcát sem tudta pirosra csípni. Szégyenében elbújt az alvó erdőszélen.