Pöttömke 10 csillagozás

Fésűs Éva: Pöttömke Fésűs Éva: Pöttömke

Pöttömke akkora, mint egy lábujjhegyen álló katicabogár és nagyon nem szeret unatkozni. Így aztán nagyon örül, hogy a Százszorszép óvodában, ahová jár, jelmezbált rendeznek és ő kapja a hóember szerepét. Egy másik alkalommal pedig bábszínházat játszanak, és egyébként is, itt olyan jó meséket lehet hallani.
Fésűs Éva meséiben a jó és rossz tulajdonságok egymástól élesen elhatárolva kelnek életre, így teszik egyértelművé a helyes értékrendet. Ezekben a történetekben is megfogalmazódik a szerző legmélyebb üzenete: „A jóért, a boldogságért küzdeni kell!”

Szent István Társulat, Budapest, 2022
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636120016 · Illusztrálta: Rékassy Eszter
Kossuth / Mojzer, Budapest, 2021
ISBN: 9789635442812 · Felolvasta: Bozó Andrea

krlany I>!
Fésűs Éva: Pöttömke

Pöttömke egy négyéves, kiscsoportos ovis rosszcsont. A történetei pedig tanmesék, nem a szó klasszikus értelmében, de azért mindegyikből lehet tanulni valami olyat, ami épp jól jön egy óvodásnak. Pöttömkében a jó szándék ott van, de azért balul sülnek el a dolgai, ezért épp tanulja az átgondoltságot, a felelősségvállalást, a következményekkel való számolást. Mindemellett én imádom az eleven és „rossz” kölyköket. Tudnak élni.:)

Juca P>!
Fésűs Éva: Pöttömke

Pöttömke egy csintalan kisfiú, aki folyton valami csibészségen töri a fejét, és bajba keveredik. Azért szegény cicát sajnáltam, amikor Pöttömke megtudta az óvó nénitől, hogy a cicamosdás nem igazi mosdás. Jaj! :D
Minden fejezetben megtanul valamit Pöttömke, mint például, hogy ne hencegjen, ne csúfolódjon, vagy ne fürdessen macskát.
Lassan haladtam a könyvvel, mert nem annyira kötött le, annak ellenére, hogy tanulságosak a történetek benne.
Inkább nagycsoportosoknak való mesekönyv, elég sok benne a szöveg, kevés az illusztráció.

Zenkő>!
Fésűs Éva: Pöttömke

Pöttömke minden egyes kalandja megtanít valamire, milyen az amikor nem adjuk oda másnak a játékunk, a csúfolodás következményeire. Ő soha nem akar rosszat, de valahogyan mindig bajba kerül vagy nem éppen úgy sikerülnek a dolgai ahogyan szeretné.

PöttyösPanni>!

Szállni magasra