Pöttömke 3 csillagozás

Fésűs Éva: Pöttömke Fésűs Éva: Pöttömke

Pöttömke akkora, mint egy lábujjhegyen álló katicabogár és nagyon nem szeret unatkozni. Így aztán nagyon örül, hogy a Százszorszép óvodában, ahová jár, jelmezbált rendeznek és ő kapja a hóember szerepét. Egy másik alkalommal pedig bábszínházat játszanak, és egyébként is, itt olyan jó meséket lehet hallani.
Fésűs Éva meséiben a jó és rossz tulajdonságok egymástól élesen elhatárolva kelnek életre, így teszik egyértelművé a helyes értékrendet. Ezekben a történetekben is megfogalmazódik a szerző legmélyebb üzenete: „A jóért, a boldogságért küzdeni kell!”

Szent István Társulat, Budapest, 2022
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636120016 · Illusztrálta: Rékassy Eszter
Kossuth / Mojzer, Budapest, 2021
ISBN: 9789635442812 · Felolvasta: Bozó Andrea

Juca P>!
Fésűs Éva: Pöttömke

Pöttömke egy csintalan kisfiú, aki folyton valami csibészségen töri a fejét, és bajba keveredik. Azért szegény cicát sajnáltam, amikor Pöttömke megtudta az óvó nénitől, hogy a cicamosdás nem igazi mosdás. Jaj! :D
Minden fejezetben megtanul valamit Pöttömke, mint például, hogy ne hencegjen, ne csúfolódjon, vagy ne fürdessen macskát.
Lassan haladtam a könyvvel, mert nem annyira kötött le, annak ellenére, hogy tanulságosak a történetek benne.
Inkább nagycsoportosoknak való mesekönyv, elég sok benne a szöveg, kevés az illusztráció.