Mesebeszéd 18 csillagozás

A harangvirág csengettyűje és más történetek
Fésűs Éva: Mesebeszéd

Fésűs Éva nem csupán gyönyörű meséket, hanem a gyermekek lelkéhez szóló tanulságos történeteket ír. Figyelmességről, szeretetről, lemondásról, gondoskodásról, szófogadásról, elmúlásról és újjászületésről beszél humorral, könnyedén, gyermeknyelven.

„Óvodásokhoz és kisiskolásokhoz szóló kötet, ami fontos szerepet tölthet be a nyelvi és az irodalmi ízlésformálásban.”
Sass Borbála – gyermekkönyvtáros

Eredeti megjelenés éve: 2012

Arcus, Budapest, 2012
48 oldal · ISBN: 9789638886163 · Illusztrálta: Egri Mónika

KingucK P

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Nagyon kedves természetközeli mesék.

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Nagyon bájos mesekönyv és csodásak az illusztrációk! Fésűs Éva és Egri Mónika számomra zseniális párost alkotnak!:)
Úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű tanulságos mesékre (ilyen gyönyörű nyelvezettel) nagy szükségük van gyerekeknek. És még a felnőttek is elgyönyörködhetnek benne.:)

dianna76 P

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Miért csak most leltem rá erre a mesekönyvre? Most, amikor már nem lehet beszerezni!
Szerettem belőle minden mesét, bár nem egyformán. A napraforgós a vadkörtefás az őzikés a aki szeretne a Mikulás szánhúzója lenni – álltak legközelebb a szívemhez. De az igazi kedvenc, az talán A rakoncátlan lángocska volt.
Az őzike nevét: Bandi – kicsit furcsálltam, szerintem nem igazán illik egy hatalmas szemű őzike fiúhoz. A vadkörtefa történetének elején lévő visszatérő párbeszédszöveget nagyon szerettem:
" – Mit hoztál? Mit hoztál? …
– Gyimetgyomot, vackormagot!
– Vidd innen, vidd innen!"
A Télkirálynő meséről eszembe jutott a Hókirálynő. Az Esőmese pedig egy láncmese volt, csak egy kicsit más stílusban. Nekem ez nagyon bejött, s szerintem szép is volt a mondanivalója. A Hóemberke pedig gyakorlatilag a Pinokkió átformálva. A hasonlóságtól függetlenül ez is tetszett.
A szöveg mellett az illusztrációkról is csak jót írhatok. A tulipánt öntöző kislány nem éppen kislányformájú, de nekem így is aranyos volt. A süncsalád legkisebbik tagja pedig abban a gumibugyiban… Én legalábbis annak tituláltam.
Ezt a mesekönyvet tuti újraolvasom.

Arcus, Budapest, 2012
48 oldal · ISBN: 9789638886163 · Illusztrálta: Egri Mónika
Henrietta_Dalma_

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Az unokahúgomnak olvastam fel. Csupan két hónapos, de nagy szemmekkel figyelt engem, miközben meséltem neki. Tuti tetszett neki. :)
Nagyon szép mesék találhatóak meg benne, gyönyörű rajzokkal.
5 csillag. :)

Gabye

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Bűbájos mesekönyv igazán szép rajzokkal. Fésűs Éva nagyon szépen és jót ír, igazán igényes nyelvezettel. Nekem öröm volt olvasni, szeretem, ha egy mesének tanulsága van..És külön tetszett, hogy valahogy mintha egy évet zárna be a könyv, kezdve a téllel, majd a tavasz, nyár, ősz és megint a tél. A történetek és a színvilág is ezt sugallja. Kedvencem a vackorfa története.
Nekem bejövős, meglátjuk az aprónép mit szól hozzá.

Bencuska

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Egyszer volt egy interjú Fésüs Éva nénivel a Kapos tv-n /földim ő is kaposvári/.Sok mindenről beszélt köztük arról is, hogy beperelt egy német gyerekújságot, ahol egy az egybe lehozták a meséjét más író nevével.Na ugye,hogy utánozhatatlan.Nincs még egy hozzá hasonló meseíró,aki így tud megszemélyesíteni növényeket ,tárgyakat, állatokat.Annyira ismeri a természetet,mint egy „erdei tündér”. Imádjuk!!!

Bíborszél

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Végre egy irodalmilag értékes, de emellett kisgyermeknek és szülőnek egyaránt érdekes mesekönyv, na és persze tanmese is, az igazán kellemes fajtából. (Másik nagy kedvencünk Fésűs Évától éppen ezért a Csupafül történetei.) Az illusztráció egyszerűen fenomenális. A mese közben állandóan megálltunk és hosszasan „elemeztük” a képeket a legapróbb részletekig. Én fantáziátlan felnőtt el nem tudtam eddig képzelni, hogyan lehet egy fát csavaró vihart, egy rakoncátlan lángyereket megrajzolni. Higgyétek el, lehet, nem is akárhogy. A kisebbik Molyomnak annyira tetszett, hogy ma elvitte az iskolába,m mert úgy érezte, meg kell mutatnia a tanítónéniknek.

Vörös_Brigitta

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

Megint csak azt tudom írni, amit a többi Fésűs Éva mesekönyvnél is: szívet melengető, gyönyörű mesék. Ilyet kéne sokat olvasni minden kigyereknek (nem Disney-t, én azt lehetőség szerint kerülöm is), és felnőttnek is. Szép a nyelvezete, a stílusa, a történetek is bájosak. Hétköznapi dolgokról is lehet csodásan beszélni, nem feltétlenül szájbarágósan.

Jeffi SP

Fésűs Éva: Mesebeszéd A harangvirág csengettyűje és más történetek

A rajzok még mindig szépek és illenek a történetekhez. Kevésbé tetszett mint a Kukkantó manós könyv. Itt néha olyan érzésem volt, mintha nem lenne egyértelmű annak aki olvassa, ezért kicsit jobban magyarázós lett a szöveg. Ennek ellenére, aranyos és bájos könyvecske. A kedvencem a Mikulás apó őzikéje volt, meg a Vadkörtefás. Legkevésbé a Rakoncátlan lángocska és az engedetlen napraforgós tetszett. Valahogy azoknál nem éreztem amit a többinél :(

Zsuzsanna_Sinka

Gyönyörű!
A rajzok, a szavak, és a mondanivaló, minden. :)

Sicc

Akinek meselátó szeme van, meg is leshetné a kályharácson át, amint bő, piros szoknyában üldögél a fahasábokon és dohogva, pattogva próbálja ráncba szedni izgő-mozgó lánggyerekeit.

39. oldal - A rakoncátlan lángocska (Arcus, 2012)

Sicc

A hegyek mögött már reggel óta nyugtalankodott egy izgága vihar. Most elővágtatott, felhőinge duzzadozott, villámos ostort pattogtatott.
– Uccu világ, verekedni akarok!

21. oldal - Mese egy vadkörtefáról (Arcus, 2012)

Sicc

Ősz van. Locsipocsi eső kotyog, fecseg szünet nélkül az ablak alatt. Pletykázik a mindig szomjas, öblös torkú csatornával, az meg tüstént továbblocsog mindent a vízgyűjtő dézsának. A kövér dézsa egy percig sem bír semmit magában tartani, mert lyukas, ezért aztán csobogva, csörgedezve adja tovább az eső meséit a kerti útnak, amitől valamennyi olyan kacskaringós lesz, hogy se vége, se hossza.

25. oldal - Eső mese (Arcus, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: ősz
Sicc

Rálehelt a tó tükrére, szapora kézzel kibontogatta szürke felhőzsákjaiból a lenge hózáporokat vagy a lassan hulló, földre omló pihefátylakat. Szélrokkája már éjjel is pörgött, úgy ontotta szakadatlanul a hóesés sűrű, fehér fonalát.

5. oldal - Télkirálynő (Arcus, 2012)