Az ​ötpettyes katica 27 csillagozás

Fésűs Éva: Az ötpettyes katica Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Fésűs Éva történetei mesés világba röpí­tenek, a magyar nyelv szépségét és sokszínűségét felhasználva. Nevelnek, nevettetnek, gondolkodtatnak, őszintén szólnak alapvető emberi tulajdonságokról és értékekről: segítőkészségről, barátságról, önmagunk helyes megítéléséről, mindezt humorral átitatva, könnyedén, gyermeknyelven. A mesékből kiderül, mi is az ajándék, hogy a szívből jövő jóságért nem kell fizetni, és hogy nincs igazi örömünk abban, amit csalással szerzünk meg. Egri Mónika csodálatos képi világot festett, melyek a gyermeki képzeletet kellőképpen inspirálják.

Kossuth / Mojzer, Budapest, 2018
ISBN: 9789630989084 · Felolvasta: Pogány Judit

Csoszi>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Kedves, aranyos állatmesék cuki rajzokkal.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Kihívás kapcsán került a kezembe Fésűs Éva mesekönyve, ami nagyon elnyerte a tetszésemet. Eddig nem olvastam még az írónőtől, de mindenképpen olvasni fogom a többi mesés kötetét is. Kedves, bájos, igazi gyermekmeséket tartalmaz ez a könyv … minden mese útmutató, mondanivalóval és tanulsággal szolgál, alapvető értékeket közvetít az egymásra figyelésről, a segítségnyújtásról, a barátságról, az önzetlenségről. A kis erdei állatok segítségével, az ő történeteik által tapasztalhatják meg az olvasók egy-egy hétköznapi szituáció „emberséges” megoldását. Az illusztrációk is szépek, nagyon jól megragadják a mesék lényegi mondanivalóját.

anni_olvas>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Egyik kedvenc mesekönyvünk. Imádom Fésüs Éva mesevilágát, fantáziáját, stílusát, és hozzátéve ezek az irtó aranyos, részletgazdag illusztrációk….! Nagyon ajánlott mesekönyvvé vált, biztos, hogy megveszem.

dianna76 P>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Nem szeretném túlömlengeni, de ez most ismét nagyon aranyos volt. Visszatértünk Egri Mónika illusztrátorhoz. De jó! Bűbájosak a rajzai, ahogy Fésűs Éva meséi is. Sok-sok állatmesét írt, mégsem unalmasak, és nem lerágott csontként hatnak a tanulságok, amik a történetek mögött vannak. Mesével tanítani a szépre és jóra a gyerekeket… Ez nagyszerű dolog!

dorkabuba>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

A csicseriborsós mesénél jöttem rá, hogy már vagy háromszor belekezdtem a hangoskönyvbe Pogány Judit felolvasásában, de sosem jutottam túl azon az egy mesén (ébren).
    Meglepő, hogy bár már lassan ~100 mesét olvastam Fésűs Évától, ebből a 10-ből csak egy volt ismétlés. Továbbra is nagyon aranyos-tannulságos-életszagú mesék, jórészt a természetből. Többnek is nagoyn hasonló volt a mondanivalója, valószínűleg ezért válogatták ket egy csokorba. Az már egy másik kérdés, hogy szerintem pont emiatt nem kellett volna egybe tenni őket.
    Egri Mónika rajzai továbbra is nagyon kis kedvesek, illenek a mesékhez.

repe993 P>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Eddig Fésűs Évától csak jót olvastunk. Talán most így meglett volna bennem a jó érzés, hacsak nem Pogány Judit tolmácsolásában tesszük magunkévá a történeteket. Sajnos, Pogány Judit hangja iszonyat módon irritál, egy pavlovi reflexnek köszönhetően off Ha meghallom a hangját, legszívesebben ólmot öntenék a fülembe, de bizonyos emlékeket nem lehet felülírni.
Ettől eltekinve, a történetek aranyosak voltak, a megszokott aprócska tanulságokkal és mondanivalóval, amolyan fejős évasak…

Sellita>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Fésűs Évában nem lehet csalódni. Meséi sok-sok boldog percet okoztak már a családnak. Ez a kis könyv is hasonló élményt nyújtott. Az állatmeséknek tanító szerepük van, és sokszor meg is nevettetnek. De az illusztrációi is. A kissé eltúlzó ábrázolás gyakran csalt mosolyt az arcomra.

berlin>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Lehet, hogy a gyerekeknek Fésűs Éva lesz az egyik kedvenc?

kaede>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Kedves kis mesék, állatszereplőkön keresztül mesél olyan helyzetekről, melyek legtöbbünkkel megestek gyerekkorunkban, és még tanulságosak is. Csodaszép mondatok, öröm olvasni, mégis, nekem valami hiányzik az öt csillaghoz, és azon gondolkodom mióta befejeztem, hogy mi lehet az..
Ó, és az illusztrációk szerintem nagyon bájosak, bár nem nagyon tudtam megkülönböztetni a vadmalacot az őztől.. :)

isahaak>!
Fésűs Éva: Az ötpettyes katica

Kedves és tanúlságos állatmesék. Gyerekkoromban kimaradt Fésűs Éva, de még most felnőtt fejjel olvasva is szórakoztatóak a meséi, az 5 évesem meg kifejezetten szereti őket.