Az ​ezüst hegedű 56 csillagozás

Fésűs Éva: Az ezüst hegedű Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

A népszerű írónő évek óta rendkívül közkedvelt mesekönyve 65 kis történetet tartalmaz, 3-8 éves gyerekek számára. A mesék hősei a gyerekek szívéhez közel álló állatok: a mókus, a tücsök, a nyúl, a róka stb. Fésűs Éva tanulságos történetei észrevétlenül nevelik az Olvasót.

Eredeti megjelenés éve: 1987

Szent István Társulat, Budapest, 2013
236 oldal · ISBN: 9789633615744 · Illusztrálta: Csomor Katalin
Szent István Társulat, Budapest, 2001
Szent István Társulat, Budapest, 1997
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633608872 · Illusztrálta: Csomor Katalin

Bibi_3 P
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

A legcsodálatosabb mesekönyv, amivel valaha találkoztam.
Sokáig nem volt nálunk és amikor most elővettem, hogy olvassunk belőle, a Pepi olyan extázisba jött, hogy öröm volt nézni. :D Pedig fél év kihagyás volt és ez az Ő kis 2 évében azért ez elég sok. Viszont egy kis csoda volt, amit produkált *-*.

Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Rövid, könnyen érthető, szerethető „tanmesék”, kedvesek, sok bennük a kapcsolódási lehetőség a természettel, az állatokkal, növényekkel, Meseerdőn, meseréten játszódik a legtöbb történet. Majd Mesék Pöttömkéről következnek, végül Az üveghegyen is túl mesefolyama, sok királlyal, királykisasszonnyal és tehetséges alattvalókkal. Csomor Katalin remek rajzai egészítik ki, teszik teljessé az élményt.

anni_olvas P
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Külalakjában is nagyon finom és kedves, a rajzok Csomor Katalin keze munkáját dicsérik, ám a belbecs még annál is kiemelkedőbb! Gyönyörű, ám gyermekek számára is jól érthető, választékos nyelvezetben megírt, kedves, pozitív kicsengésű mesék olvashatóak a könyvben, mely három nagyobb részre osztható: 1. állatmesék hazánkban is megtalálható erdei állatokkal 2. Mesék Pöttömkéről 3. Az Üveghegyen is túl – gyönyörű mesék királyokról, királykisasszonyokról. Számomra, mint szülő számára azért tetszettek ezek a mesék különösen, mert nagy finomsággal és kedvességgel vannak megírva, minden erőszakot, durvaságot mellőznek, mégis jól elkülöníthető a történetekben a „jó” és a „rossz”, ám van lehetőség kijavítani a hibákat, van lehetőség megjavulni, ha pedig ez mégsem megy, akkor a jó megkapja megérdemelt jutalmát, a rossz pedig méltó büntetését. Mégis ártatlanabb hangvételűek, mint akár a Grimm-mesék.
Nálunk bekerült a kedvenc, milliószor újraolvasandó könyvek közé.
Az ajánlások szerint 3-8 éves gyermekek számára íródott, ám a történetek hossza miatt inkább 4 éves kortól ajánlanám.

Mazsola_78
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Teljesen odáig voltam ezért a könyvért. Főleg az állatmesékért.
Cukik, édesek, tanulságosak, de mégsem szájbarágósak. Ami külön öröm volt számomra, az az egyedisége. A végén található királylányos mesék hiába tartalmaztak népmese elemeket, mégis újdonság volt mind, nem azzal az érzéssel olvastam őket, hogy ezt már hallottam korábban.
Pöttömkéről írt pár történet kevésbé tetszett (de ez inkább annak köszönhető, hogy a többihez képest voltak szerintem gyengébbek).
És visszatérnék a könyv elején található sok-sok állatmeséhez. Egyszerűen imádtam őket. Szívet melengetőek, meghatóak vagy éppen viccesek.
Alig várom, hogy legyen kinek majd felolvasni őket. De addig is biztos, hogy kézbe fogom venni még és ha nem is egy az egyben végigolvasni, de csemegézni fogok a jobbnál jobb történetek közül.

Arym P
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Nagyon szerettem ezt a mesekönyvet. Emlékszem, hogy először csak kölcsönbe kaptuk ( vagy könyvtárból kihoztuk), anyu pedig beleszeretett a könyvbe és annyit mesélt belőle míg kb kívülről tudtuk a történeteket. Az én személyes kedvencem A büszke tölgyfa meséje (de nagyon nehéz volt választani a sok szép mese közül), anyunak pedig Az ezüst hegedű.
A borító is gyönyörű, egy nap ebből szeretnék majd én is mesélni a gyerekeimnek. :)

dianna76 P
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Fésűs Évával, vagyis a meséivel, felnőtt fejjel ismerkedtem meg. Ez a gyűjtemény épp olyan kedves történeteket tartalmazott, mint az eddigi olvasott mesekönyvei. Az állatmesék különösen közel kerültek a szívemhez, és annyira bájos volt egyik-másik. Ráadásul akadt bennük mondani való is, amiből a gyerekek életre való fontos dolgokat tanulhatnak. Újdonság volt számomra a tündérmese, népmese és Pöttömke történetei. Utóbbi kisfiú meséit nagyon szerettem. Hihetetlen, hogy mennyire sokoldalú Fésűs Éva a meséket illetően. A tündéres-manós mesék valamiért nem tetszettek, viszont a népmeséket örömmel olvastam. A mókus meséknél zavart a rímesség. Ezt a fajta dolgot, hogy a prózai szövegnek rímet adunk, nem szeretem. Szabályosan irritált olvasás közben, főleg, ha a mondat közepére esett a rímesség. A színes, és az egyszerű-élethű illusztrációk egyaránt tetszettek.

Szent István Társulat, Budapest, 2001
cashews

imádtam! de anyu jobban,
volt benne egy történet egy varázslatos könyvről aminek hiányzik az utolsó lapja, és láss csodát! nálunk is hiányzott ennek a könyvnek az utolsó lapja!!!!

Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Kedves mesék vannak benne, és nem túl hosszúak. Esti mesének tökéletesek tudnak lenni! Van ebben minden: erdei állatok, királylányok, meg egy kevés tündérke-manócska is. (A Mókus Péterről szóló meséket utáltam csak, de azokat nagyon, idegesítően rímbe vannak szedve.)

Lady_Hope I
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

Mai napig imádom ezeket a meséket. A Toppantó királykisasszony volt a kedvencem. Nagyon sajnáltam mert fájhatott neki azt a cipőt viselni… :(

Vörös_Brigitta
Fésűs Éva: Az ezüst hegedű

De jó volt olvasni ezt most. Olyan szép mesék, szívet melengetőek, megnyugtatóak. Még mikor 4 éve dolgoztam a gyerekkönyvtárban, akkor akadtam rá, de csak beleolvastam. Egy anyuka kérdezte 2 éve talán, hogy nincs-e meg véletlenül. Na hát azóta megvan, és remélem majd a kisfiamnak (3 éves), és a jelenleg még pocaklakómnak is tetszeni fog.

worsi ASP

Vasárnap éjjel macska járt a kertben. Ott maradtak a nyomai, mintha valaki kerítéstől kerítésig hosszú gyöngysort ejtett volna a hóba.

155. oldal (Kutya-macska barátság)

worsi ASP

Pirosat kacagtak az út menti pipacsok, kéket mosolyogtak az árokszéli szarkalábak.

39. oldal (A mező és a szélfiúcska)

worsi ASP

Kajlatapsi olyan lusta volt, mint az útszéli kő. Az sem mozdult, csak ha valaki odébb lökte.

106. oldal (Kajlatapsi)

olvasóbarát P

A napos, déli domboldalon már kinyitotta sok sárga ernyőjét a som, amikor Mókus Bence bácsi egy szép napon az odúablakon kinézett. Ó, mennyi szépet látott! A nedves ágakon ezernyi napsugárka táncolt! A parti füzeken sok kis bozontos barka bolyhosodott, mint megannyi icipici nyuszi farka! …
Kék ibolya és sárga kankalin virult a réten, meg a tavaszi vizek partjain. Vidáman hangicsáltak a hazatért madarak, s ahol a kis ösvény dombnak szaladt, ragyogó fénycsipkébe öltözött egy tüskés, vén bozót, mintha az erdő tündérkéi megnyitottak volna valami égi aranyzuhanyozót.

88. oldal, Mókus Péter kiskertje

Kapcsolódó szócikkek: ibolya · kankalin · somfa
worsi ASP

– (…) És most nem tudom, mit tegyek.
– Oszd meg velem.
– Mit?
– Hát a bánatodat. Akkor neked csak a fele marad.

70. oldal (Májusi mese)

worsi ASP

(…) ugyan ki veszi észre a mézillatú, madárfüttyös, tarkán kavargó tavaszi sokadalomban, hogy egy ibolyát baleset ért az erdőszélen?

133. oldal (Mese az ibolyáról meg még valamiről...)

Petrás_Anna

Volt egyszer egy nyulacska. Icipici, nagyfülű. Alig nyitotta ki a szemét, máris ezt hallotta:
– Félni kell! Félni kell! Mindenkitől félni kell!

77. oldal (A bátor nyulacska)

olvasóbarát P

Bizony, a meggondolatlan mackó négy korcsolyával a tányértalpain nekiment a síkos jégnek.
Jobbra lódult, balra lendült,
széles ívben körbeperdült,
egyik lába hátra húzott,
másik három félrecsúszott,
hosszan siklott, mindig arra,
amerre épp nem akarta!
A mókusok úgy kacagtak,
majd az ágról leszakadtak,
látva, hogy a mackót játszva
viszi a négy korcsolyácska!

18. oldal, A korcsolyázó mackó

worsi ASP

– Ó, nagyon jó szemem van! Ha akarod, megmondom, hogy száz lépésnyire innen otthon van-e a csigabiga!

118. oldal (Tündérmese)

Petrás_Anna