A ​csodálatos nyúlcipő 16 csillagozás

Fésűs Éva: A csodálatos nyúlcipő

Küszöbön a futóbajnokság a Jószagú réten. Ezen dől el, hogy az idén ki a gyorsabb: a nyúl-e, vagy a róka, mert azután az lesz az úr. Mindenki abban bízik, hogy Kajszabajszi, a nyulak aranylábú futóbajnoka ezúttal is legyőzi a rókát, mert olyan csodálatos nyúlcipője van, ami még sosem hagyta cserben. Most is szinte biztosra vehető a győzelme, hacsak valami váratlan esemény közbe nem jön, vagy nem okoz veszedelmes galibát egy haszontalan nyúlgyerek. Az ilyesmi pedig bármikor megtörténhetik…

Eredeti megjelenés éve: 1998

Szent Gellért, Budapest, 1998
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639094668 · Illusztrálta: Fábián Zita

Uzsonna >!
Fésűs Éva: A csodálatos nyúlcipő

Kedves történet nyuszikról és valami csodálatos dologról. Hogy mi az, a történet végén kiderül! :-)
A hosszabb történetet bíró kezdő olvasóknak (is) ajánlom nagybetűs, de igényes szövegét.

Heni_s_BookBar>!
Fésűs Éva: A csodálatos nyúlcipő

Nagyon tetszett! Szerintem ilyen egy igazán jó mesekönyv! Lekötött és a szereplők is érdekesek voltak. Egy kicsit sajnálom szegény rókákat, hogy szinte minden történetben ők a rossz fiúk, de ettől függetlenül azt kell mondanom, hogy biztosan máskor is elfogom majd olvasni ezt a kis mesekönyvet. A vége pedig nem is lehetett volna aranyosabb. :)

Breena>!
Fésűs Éva: A csodálatos nyúlcipő

Eddig ez a kedvenc meseregényem az írónőtől. Ha jobban belegondolok, akkor az összes meseregény közül a Nagy Kedvenc.
Rövid fejezetek, lényegretörő cselekmény. Ugyanakkor vannak homályos részek, amire az olvasónak kell rájönnie, hogy értse a történetet. A cselekmény izgalmas, mégsem veszít ezzel a könyv a gyönyörű leírásokból.
A szereplők igazi karaktetek, pedig pusztán 2-3 napra csöppenünk az életükbe és nem kapunk részletes személyleírást vagy háttérinformációt.
A vége kifejezetten tetszett, ez a függővég a vers élményekhez hasonlítható. Mindenki azt képzelhet folytatásnak, amit szeretne anélkül, hogy bármit "ráerőszakolna"az író.
Kedvenc. Ajánlom ;)

eeszter>!
Fésűs Éva: A csodálatos nyúlcipő

Nagyon aranyos és kedves történet, amit bármikor szívesen adnék a lányom kezébe.

Annamarie P>!
Fésűs Éva: A csodálatos nyúlcipő

A már megszokott Fésűs Éva stílusban, bűbájos történet ez alkalommal a nyuszik életéből.