Pest ​építészete a két világháború között 2 csillagozás

Ferkai András: Pest építészete a két világháború között

A két világháború közötti építészet a huszadik század lezárultával végérvényesen történelemmé vált. Több mint ötven év távlatából immár indulatok, elfogultságok nélkül szemlélhetjük a korszak teljesítményét. Az épülettípusok, a beépítési formák, az egyes társadalmi rétegek elvárásai, életformája és reprezentációjuk módjai, az elmúlt század megannyi izgalmas kérdése és az azokra adható válaszok sokfélesége teszi érdekessé ezt a topográfiát, mely az 1995-ben megjelent Buda építészete a két világháború között című kötet folytatása. Szerzői a háború előtti Pest nyolc kerületének nagyszámú épületéből válogatták ki a hatszáz épületet és együttest. A leírásokat mintegy nyolcszáz, túlnyomórészt egykorú fénykép és rajz kíséri. A könyvet haszonnal forgathatják építészek, művészettörténészek, helytörténészek, a házak mai és egykori lakói, mindazok, akiket lakóhelyük története érdekel.

526 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630047535 · Fordította: Radnóti Márta

Bolla Zoltán: Budapest Art Deco
Budapest térkép
Révész Tamás – Bächer Iván: Budapest
Németh Andrea: Budapest fényei / Abendlichter von Budapest / The lights of Budapest / Luci di Budapest
Marosi László: Az én Budapestem / Mein Budapest / The Budapest I Love / Il mio Budapest / Мой Будапешт
Bolla Dezső – Kasza Sándor: Csepel – XXI. kerület
Makovecz Anna – Jánosi János (szerk.): Makovecz – …összekötni az eget és a földet… / …uniting heaven and earth… / …den Himmel und die Erde verbinden…
Marosi László: Budai Vár / Buda Castle / Château de Buda / Castello di Buda / Budaer Burg
Faludi Ildikó: A Gödöllői Királyi Kastélymúzeum / Das Königliche Schlossmuseum von Gödöllő / The Museum of the Royal Palace at Gödöllő / Le Musée du château royal de Gödöllő
Török József – Legeza László: A magyar egyház évezrede