Múló ​idő 5 csillagozás

Ferger Annamária: Múló idő

A tizennyolc darab novellát tartalmazó kötet rövid történeteket mesél el fájdalomról, csalódásról, és a mindent elsöprő szeretetről, szerelemről. Minden sor mély érzelmet, tanulságot hordoz magában, egyszerű, hétköznapi pillanatokat ragad ki az életből. A gyűjtemény színes hangulatú, egyszerű események csokra, olyan veszteségekről, amelyet minden ember átélhet, és ez által rá is találhat önmagára.

Ferger Annamária: Múló idő

Imádom. Csodálatos történteket lehet olvasni ebben a novellában, amik egyre jobbak, és jobbak lettek. Igaz egy kicsit sokáig tartott a végére érnem, de így is nagyon élveztem az olvasást. Mostanában egy kicsit elszoktam az ebook olvasásoktól, és kicsit lassan haladtam vele. Ezek a novellák gyönyörűek, és sok féle érzelem megmutatkozik benne, romantika, érzelem, szomorúság, bánat, harag, düh, és még sorolhatnám, amik szebbé teszik. Én imádom az írónő írási stílusát. :-) A borító is nagyon tetszik, jól el lett találva, illik a novellákhoz. :-) @Ferger_Annamária nagyon szépen köszönöm, hogy elolvashattam, és csak így tovább. :-)

gazibla P
Ferger Annamária: Múló idő

Az elején nem gondoltam volna, hogy ennyire fog tetszeni, mert ez a műfaj elég távol áll tőlem, nagyon ritkán szoktam olvasni romantikus történeteket, novellákat pedig még kevesebbet. De nem bántam meg hogy végül elolvastam. Volt benne legalább 4-5-6 olyan történet ami nagyon tetszett. :) Kinek ajánlom ezt a kötetet? Főleg női olvasóknak, mert a legtöbb kis történet női sorsokról, női elmélkedésről szól és női szemszögből íródott. Ami még igazán tetszett benne, hogy a történeteken át érezhető az írónő személyes kötődése a novellákhoz. :) Köszönöm @Ferger_Annamária, hogy elolvashattam ezt a kötetet. :) A borító is zseniális lett. :) :)

Isabel_Rose I
Ferger Annamária: Múló idő

Nem egyszerű értékelnem a kötetet, mivel barátok vagyunk az írónővel, gondolom, nem baj, ha ezt elárulom. De pont ezért tennék egy pár észrevételt. :)
A borító nagyon mutatós de a fehér betűk számomra nehezen látszódtak. Igen, tudom, nagyítsam ki….Viszont egy könyvnék fontos hogy az író és a cím jól olvasható legyen, kiüssön.
A történetek érzelmekkel teltek ez tény. Mindegyiknél érződött a nő és a szép gondolatok átadására való törekvés.
Nem fogok kertelni mostanában kissé érzéketlenebb lettem személyes okokból és néha már egy kicsit sok volt ez a nagyon gondolkodós vonal. Tudom, hogy az írónő sok személyes érzést vitt bele és jól meg is ragadta ezeket, csak nekem volt egy picit sok most….Ez nem feltétlen az ő hibája, csak én vagyok nagyon rossz passzban.
A novellák darabszáma és a szerkesztettsége viszont nagyon szép. Az sem újdonság számomra, hogy az írónő tud írni. :) Mivel tudom, hogy mikkel készül a jövőben, kíváncsian várom a további könyveit. :)

Törpillaa

A boldogságom kezdete csak egy karnyújtásnyira van tőlem, és balgaság lenne tőlem, ha nem indulnék el felé.

Törpillaa

Bárcsak olyan láthatatlan lennék, mint amilyennek képzelem magam.

Törpillaa

Hiszen te olyan vagy, mint egy őrangyal. Csak ahelyett, hogy másokat mentenél meg, most magadat kell megmentened.

Törpillaa

– Csak bátran ki kell mondani. Nem szabad félni a válaszoktól.

Törpillaa

Inkább attól, hogy milyen erőt hordoz magában. Mert egy szóval bármire képesek vagyunk. Pusztítani és építeni egyaránt. A kérdés csak az, hogy mi mire használjuk őket.

Törpillaa

Talán csak a büszkeség szólt belőlem, és nem akartam, hogy mindenki gyengének tituláljon.

Törpillaa

Lassú változás ment végbe az életemben, néha talán fájdalmas is, de a vége a lényeg, ami gyönyörű – hisz ezért harcoltam. Mert mindenki azért harcol, hogy a végén jó legyen.