Hírközléselmélet 0 csillagozás

Ferenczy Pál: Hírközléselmélet

A ​hírközléselmélet a híradástechnika és az elektronika napjainkban egyre rohamosabban fejlődő, szélesedő tudományága. Alapvető problémája az, mi módon továbbítható információ egy átviteli csatornán keresztül.
E hasonló című tankönyv bevezető módon tárgyalja a hírközléselmélet legfontosabb kérdéseit. Ismertnek csupán a felsőfokú matematikai és fizikai ismereteket tételezi fel, ezenkívül minden szakmai fogalmat, megoldást részletesen magyarázva vezet be.
A könyv két fő részre osztható. Az első rész a jelek leírásának formáit, a velük való számolás módjait írja le. Itt kapott helyet az információelméleti alapokkal foglalkozó fejezet is, amely a többivel együtt mintegy alapját képezi a második résznek.
A második rész témája a legfontosabb modulációs rendszerek alapelve, modellje, felépítésének ismertetése. A vivőhullám szerinti csoportosításban a szinuszos vivőt használó amplitúdó- és szögmodulációs rendszerek után az impulzusvivőjű modulációs rendszerek bemutatására… (tovább)

Tankönyvkiadó, Budapest, 1974

Tisza Miklós (szerk.): Anyagvizsgálat
Halász Tibor: Fizika 9 – Mozgások – energiaváltozások
Hack Frigyes – Fülöp Ferenc – Kugler Sándorné – Radnai Gyula – Urbán János – Szabados László – Nemerkényi Antal – Balázs Lóránt – Büki András: Négyjegyű függvénytáblázatok, összefüggések és adatok
Hans Ferdinand Grave: Nemvillamos mennyiségek villamos mérése
Szirtes Tamás: Dimenzióanalízis és alkalmazott modellelmélet