Teljesítményszabályozó ​áramkörök 0 csillagozás

Ferenczi Ödön: Teljesítményszabályozó áramkörök

A könyv felépítésének legfőbb irányelve az volt, hogy az anyag olyan sorrendben kerüljön tárgyalásra, amelyben minden következő lépés az előzőekben megszerzett ismeretekre támaszkodhat. Ennek értelmében a könyv tankönyvként is használható. Tekintettel arra, hogy ezidáig még nem dolgozták ki e terület terminológiáját, ezért néhány szakkifejezést a rokon szakterületekről vettem át.

A teljesítményszabályozók felhasználási területe igen széles körű. Alkalmazásukra egymástól nagyon távolálló szakterületeken egyaránt előfordulhatnak példák. Az áramló energia értékének ugyanis változtathatnak (vezérelhetőnek), ill. szabályozhatónak (stabilizálhatnak) kell lennie mind a híradástechnikai, mind az elektronikai és ipari elektronikai készülékek fogyasztóinál egyaránt. Mivel a teljesítményszabályozás témaköre több határterületet érint, így a könyv szinte minden elektrotechnikával, elektronikával foglalkozó szakember (mérnök, műszerész és amatőr) számára hasznos lehet.

Műszaki, Budapest, 1981
250 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631038602 · Illusztrálta: Fischborn Lajosné

Gallai Sándor: Az analóg áramköri tervezés alapjai
Balázs László: Automatika
Frigyes István – Szabó Zoltán – Ványai Péter: Digitális mikrohullámú átviteltechnika
Fodor György: Villamos hálózatok
Szalay Miklós: Elektronikai készülékek huzalozása
Csáki Frigyes – Barki Kálmán – Ganszky Károly – Ipsits Imre: Ipari elektronika
Varga Lajos: A rádióépítés alapjai
Kocsis Miklós: Félvezetős impulzustechnika
Helmut Moczala: Törpe villamos motorok és alkalmazásaik
Hajdu Bálint – Tatár József (szerk.): Elektronikus áramkörök és ipari elektronika