Védőoltásokról ​a tények alapján 3 csillagozás

Ferenci Tamás: Védőoltásokról a tények alapján Ferenci Tamás: Védőoltásokról a tények alapján

A ​szerző klinikai biosztatisztikus, az Óbudai Egyetem Élettani Szabályozások Csoportjának tanársegédje. Mindennapi munkájában elsősorban a gyermekkori elhízás, az 1-es típusú cukorbetegség és más, gyermekkori autoimmun betegségek kapcsán végez kutatásokat, a védőoltásokkal érdeklődő kívülállóként kezdett foglalkozni.

Pontosan tíz éve nem jelent meg magyar nyelven a védőoltásokról szóló tudományos igényű könyv, olyan pedig, ami célirányosan a védőoltásokkal kapcsolatos legfontosabb aggodalmakkal foglalkozna, talán még soha.
E könyvben összefoglalom a védőoltásokkal kapcsolatos ismereteket olyan, gyakran nem csak hírekkel, de rémhírekkel terhelt kérdések kapcsán, mint a hatásosság vagy a biztonság. Mindenhol objektíven, tudományos módszertannal – a tények alapján.
Ajánlom orvosoknak, egészségügyi dolgozóknak a védőoltásokkal kapcsolatos tudásuk felfrissítéséhez, a laikusok tájékoztatásának megkönnyítéséhez és szülőknek, érdeklődőknek a témakörrel kapcsolatos… (tovább)

Medicina, Budapest, 2017
Medicina, Budapest, 2016
Medicina, Budapest, 2014

bfg3 P>!
Ferenci Tamás: Védőoltásokról a tények alapján

Blog formájában olvastam (és követem azóta is). Bár minél több ilyen születne, mielőtt a védőoltás-ellenes hisztéria nálunk is komoly problémává válik.

Szelén>!

Mindig meglepődök, amikor olyat olvasok „hogy minek kell ez ellen oltani, hiszen megbetegedés sem volt belőle hazánkban évek óta!” Ez olyan, mintha valaki kérdezné, hogy minek kell annyira őrizni a Fort Knoxot, hiszen még soha nem törtek be oda…

4. oldal, Beköszöntő

Kapcsolódó szócikkek: Fort Knox (Kentucky)
Szelén>!

… az igazság unalmas, hiszterizálni könnyebb mint hisztériát csillapítani.

5. oldal Beköszöntő

Kapcsolódó szócikkek: igazság