Lumen ​fidei 1 csillagozás

Ferenc pápa A hit világossága kezdetű enciklikája
Ferenc pápa: Lumen fidei

A Szentszék sajtótermében mutatták be július 5-én Ferenc pápa Lumen fidei (A hit világossága) kezdetű első enciklikáját, amely immáron magyarul is olvasható. A dokumentum valójában „négykezes” mű, ahogyan szellemesen maga Ferenc pápa jellemezte. A Lumen fidei négy részre oszlik, bevezetővel és végkövetkeztetéssel. Ferenc pápa megmagyarázza, hogy XVI. Benedek a szeretetről és a reményről szóló enciklikái után majdnem befejezte a hitről szóló körlevelét is. Ferenc pápa közvetlenül elődje kezéből vette át a szöveget március 23-án, Castel Gandolfo-i látogatása során, és később szerényen megjegyezte: csupán „előszót” ír hozzá.

Szent István Társulat, Budapest, 2013

h_orsi>!

… a teológiában nem pusztán szellemi erőfeszítésről van szó a kutatás és a megismerés érdekében, ahogy a természettudományoknál történik. Isten nem redukálható egy tudomány tárgyává. Ő Alany, aki megismerteti és személyes kapcsolatban tárja fel önmagát. Az igazi hit az észt arra indítja, hogy táruljon fel az Istentől érkező világosság előtt, hogy az igazság iránti szeretettől vezérelve mélyebben ismerhesse meg Istent.

Ferenc pápa: Lumen fidei Ferenc pápa A hit világossága kezdetű enciklikája