Ferenc ​pápa gondolatai 2 csillagozás

Bölcsességek az év minden napjára
Ferenc pápa: Ferenc pápa gondolatai

Hogy megértsük Ferenc pápa gondolatvilágát, kiválogattunk néhány idézetet írásaiból, melyek együttesen betekintést nyújtanak arra vonatkozólag, hogy mit várhatunk tőle, mint pápától.

Kiválasztott mondásait naptár formájába rendeztük a napi imádsághoz és elmélkedéshez, majd tanítói célzattal rendszereztük, hogy bevilágítsák napjainkat, és összekapcsolódjanak hitünk titkának élő rózsafüzérével.

Mindennap fogadjanak el belőle egy adagot, és ne sajnálják az időt arra, hogy megízleljenek minden szót. Minden napnak megvan a maga íze, a maga ritmusa. Talán olyan bölcsességkincseket fedeznek fel Ferenc pápa szavaiban, melyek megerősítik hitüket, fokozzák a reményt, és közelebb kerülnek általuk Istenhez és embertársaikhoz „nyílt elmével és hűséges szívvel”.

Ferenc pápa gondolatainak ezen apró „gyöngyszemeit”azonban a nem hívő ember számára is éppúgy ajánljuk, hiszen számukra is szellemi és erkölcsi útmutatást nyújthatnak mindennapi életükhöz.

Eredeti cím: A Year with Pope Francis

Eredeti megjelenés éve: 2013

Lazi, Szeged, 2014
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632672397 · Fordította: Kajsza Krisztina

Himitsu P>!
Ferenc pápa: Ferenc pápa gondolatai

Ferenc pápa: Ferenc pápa gondolatai Bölcsességek az év minden napjára

Mivel rövid idézetekből áll minden egyes fejezet, ezért nagyon gyorsan lehetett vele haladni. Sokat lehet belőle tanulni, szerettem olvasni.