Reggeli ​prédikációk II. 1 csillagozás

2013. szeptember – 2014. március
Ferenc pápa – Antonio Spadaro: Reggeli prédikációk II.

Ferenc pápa már a megválasztását követő napokban egyértelművé tette, hogy kiemelten fontos feladatának tekinti a hívőkkel való szoros, mindennapos kapcsolat kialakítását. Ezt a célt szolgálják a reggelente a hívők naponta változó kis csoportjának a Szent Márta-ház kápolnájában tartott pápai szentmisék és homíliák, melyeknek rövid összefoglalóját néhány óra múlva közzé is teszik – először a Vatikáni Rádióban és annak honlapján, majd más médiumokban is.
A jelen kötetben, amelyet megintcsak a patinás jezsuita folyóirat, a La Civiltá Cattolica főszerkesztője állított össze, a 2013 szeptembere és 2014 márciusa közötti időszakban elhangzott pápai szentbeszédek kaptak helyet. Ezek fontosságát Ferenc pápa így fogalmazta meg: „A prédikáció nem lehet langyos, mert a prédikáció – engedjétek meg, hogy ezt mondjam – mindig arcul üt: olyan pofon, amely felráz és előrelendít minket.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reggeli prédikációk

Helikon, Budapest, 2018
322 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632278742 · Fordította: Tőzsér Endre

Himitsu P>!
Ferenc pápa – Antonio Spadaro: Reggeli prédikációk II.

Számomra miniistentiszteletek voltak, nagyon szép üzenetekkel, elejétől a végéig olvasmányosan megírva. Csak azért tartott ennyi ideig elolvasni, mert tartogatni akartam a végtelenségig…:-) De úgy nehéz épülni, úgyhogy ma gyorsan befejeztem. Sok erőt adott. Hamarosan érkezik hozzám az első kötet, mert annak is a polcomon a helye. Szeretettel ajánlom!♡ Bibliamagyarázatok, erkölcsi tanítások, minden benne van.
Lelki feltöltődés lvl 2000. :-)