Pál ​sokağı Çocukları 2 csillagozás

Ferenc Molnár: Pál sokağı Çocukları Ferenc Molnár: Pál sokağı Çocukları Ferenc Molnár: Pál sokağı Çocukları

Nemecsek, Boka ve Pál Sokağı’nın öbür çocukları 1907 yılında Budapeşte’nin yoksul Józsefváros semtinden yola çıktılar. Bugün artık bütün dünyada tanınıyorlar. Bugüne kadar her yaştan milyonlarca insan onların dokunaklı hikâyesini okudu; tıpkı Budapeşteli çocuklar gibi onlar da Boka’nın cesaretine hayran oldu, Nemecsek’in ürkek ama kararlı kahramanlığı karşısında gözyaşlarını tutamadı. Şimdi artık Pál Sokağı Çocukları’nın Arsa’sında kocaman çok katlı evler var. Ama ne gam: Dünyanın bütün çocukları

Pál Sokağı’ndandır!

Eredeti mű: Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Eredeti megjelenés éve: 1907

Yakamoz kıtap, İstanbul, 2010
156 oldal · ISBN: 9786053842873 · Fordította: Selim Yeniçeri

konnyufanni P
Ferenc Molnár: Pál sokağı Çocukları

Eredeti nyelven, magyarul imádom olvasni ezt a könyvet. mivel, nagyon szeretem a izgalmas történettel áldott könyveket
Miénk a Grunk c. dalt imádom. A karaktereket is imádom. A helyszínek nagyon jól megvannak írva, hogy könnyen el lehet képzelni az egész helyszínt az olvasó számára.
Egy szóval csodálatos ez a könyv.
Annyira büszke magyar vagyok, mert ezt a magyar könyvet is kiadták török nyelvűre is.
Annyira szép fordítás munkát végzett a török fordító. Nem volt sablonos. :)

szilva81
Ferenc Molnár: Pál sokağı Çocukları

A törtenet maga 5 csillagos. Ez ujraolvasas volt, regen ugye az altalanos iskolaban kötelezökent olvastam, fennmaradt a Pal utcaiak es a Vörösingesek összecsapasa, no meg a Gitt Egylet. Persze a kis Nemecsek Ernö szemelyere is emlekeztem, de felnöttkent olvasni teljesen mas. Hihetetlen a kiskölyök, mennyire teljes szivvel szereti a grundot, mondhatni a kis elete a grund volt, es bar a „nagyok” a termete miatt lenezik eleinte, ö bizonyul a legbatrabbnak közülük. A fiuk kifejlett empatiaval es igazsagerzettel rendelkeznek, sok tettük nagyon meghatott, mind a Pal utcaiaktol, mind a Vörösingesektöl, de a mecses a vegen tört el nalam, amikor is Nemecsek haldoklik.
A forditasra ket csillagot adnek, aki törökül olvasna, ne a Yakamoz Kiado könyvet valassza. Egyreszt a leiro reszek röviditett formaban jelennek meg, tehat böven nem tükörforditas, masreszt a forditonal kicsit összekavarodtak a dolgok, mert a keresztneveket olaszra forditotta, igy lett Ernesto Nemecsek, Franco Ats es Giovanni Boka, no meg a kutya Ettore Hektor helyett. Aztan egy olyan hiba is feltünt, hogy vasaroltak a fiuk es az ar török liraban lett megadva, holott a könyv elejen meg a krajcart krajcarnak irtak.

Szeretnem ezt az olvasast Apukamnak ajanlani sok szeretettel.