Ártatlan? 50 csillagozás

Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Egy ​férfi börtönbüntetés helyett új fogakat kap karácsonyra. Egy fiút majdnem halálra kínoznak az illuminátusok társasága nevében. Egy fúvószenekarban játszó kilenc derék polgár tönkreteszi egy lány életét, és egyiküknek sem kell megbűnhődnie… Ferdinand von Schirach 1994 óta védőügyvédként dolgozik Berlinben. Védelmük ellátására iparmágnások, hírességek és az alvilág tagjai kérik fel, de egészen átlagos emberek is. Magyar nyelven a „Bűnös?” 11 meglepő bűnügyi eset címen megjelent bemutatkozó könyvével 2009-ben egy csapásra Európa-szerte ismert író lett, 2011-ben az amerikai közönség is felfedezte. Történetei szikár líraiságukról, filmszerűen felvillanó jeleneteikről ismertek – és nem utolsó- sorban arról, hogy egytől-egyig valós esetek ihlették őket. Első kötetének egyik történetéből film is készült Németországban, melyet 2012-ben mutatnak be.

Ferdinand von Schirach keze alatt irodalommá lesz a büntetőeljárás. Csendesen, de határozottan teszi fel a kérdéseit jóról és… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dokumentum-krimi Partvonal

Bélabá>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Amikor az ügyvéd tollat ragad, ott olyan bűnügyek is előkerülnek, amit egy átlagember csak a tévében lát, krimikben. Ferdinand von Schirach, berlini sztárügyvéd valós eseteken alapuló elbeszéléseket írt meg, tömören, a lényeget elmesélve. Maguk a „novellácskák” nem vetekszenek klasszikus krimi szerzőkkel, talán még egy jobb írói vénával rendelkező olvasó is tudna hasonló színvonalon írni. Emiatt nem tudok maximumot adni. Ellenben a történetek közt van kegyetlen, megdöbbentő, véres, felháborító, megrázó. Vagyis tiszta élet mindegyik… A legjobb és egyben legkegyetlenebb A kulcs c. írás volt orosz drogdílerekről. Több esetnél az mentette meg az elkövetőt, hogy nem volt beszámítható elmeállapotú… Egyes novellákhoz erős idegek kellenek, aki félős, kézbe se vegye a könyvet.
4 csillagra osztályozom (4,2 pont) részint az átlagos stílus miatt, másfelől meg a sok borzalmat sem könnyű méltányolni. Olvasom tovább a Partvonal kiadó sorozatba tartozó könyveit, mert érdekes írások.

agi89>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Számomra nem olyan érdekfeszítő eseteket dolgoz fel ez a könyvecske, mint a Bűnös?. Ráadásul sokkal rövidebbek a történetek.
De ezektől függetlenül is jó volt.
Továbbra is ajánlom.

Ikarosz>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Kicsit összeszedettebb volt az előző kötetnél, elgondolkodtatóbbak voltak az esetek is, bár itt több olyan volt, amikor a rosszfiúk megúszták. Még mindig nagyon szétszórtak a történetek, bár itt már több a személyes vonás, a szerző megjelenik, mint szereplő.
Lehet, jobban járt volna, ha a két kötetet egybe veszi, és valami módon összeköti, valami összekötő sztori, valami bölcsesség, valami tanulság.

kivimango>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Nagyon kellemes stílusban meséli el a történeteket az író. A könyv koncepciója, hogy felvázol eseteket, amelyek végén jogosan merül fel a kérdés az olvasóban, hogy ki ártatlan, ki nem. Minden eset kicsit más és kicsit más gondolatokat ébreszt. És ez probléma nélkül működik. Kár, hogy ilyen rövid, mert amúgy minden megvan benne, ami kell.
Részletesebben: https://mizuvelem.blog.hu/2018/09/25/ferdinandvonschira…

csengeri_zsofia >!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Szeretem ezeket a néhol hihetetlen, néhol abszurd néhol pedig borzalmas történeteket, sorsokat.
Biztos, hogy elolvasom még a szerző további könyveit is, mert egyelőre úgy tűnik van még a tarsolyban egy-két meghökkentő ügy.
Ahhoz képest, hogy dokumentarista gyűjtemény, nagyon is olvasmányosak az esetek, és nekem kifejezetten tetszik az írói/fordítói stílus.

FuszFanni>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Szeretnék, de nem tudok róla semmi mást, újat mondani, mint a legújabb kötetről. Csupán annyi a különbség, hogy itt már tudtam, mire számíthatok, míg a Büntetés esetében nem.

4* magyarázat: sok történet nekem túlzottan in medias res volt, vagy idő közben vált kuszává, és több oldal kellett, mire körvonalazódott, hogy pontosan miről is van szó. De az is lehet, hogy csak túl fáradt voltam ezeknél a fejezeteknél.. :)

Nagy_Barna>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Nagyon szeretem Ferdinand von Schirach írási stílusát. Egyszerre lényegretörő – gyakran a történet közepébe vág, és a cselekmény azon részeit le sem írja, amit mindenki ki tud maga is következtetni – ugyanakkor egyes részleteket kiemelve nagyon szemléletesen ír le dolgokat. Egyes mondatai igazi műalkotások. Lenyűgöz, hogy pár mondattal hogyan tudja leírni egy ember teljes életét, beállítottságát. A történetek nem rosszak, sokszor elgondolkodtatóak vagy elborzasztóak – de önmagában azok nem lettek volna érdekesek, ha nem ilyen nagyszerű tálalásban olvasom őket. A könyv méltó folytatása előző könyvének, a „Bűnös?”-nek.

Nóra_Alpekné_Barna P>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Nekem az előző kötethez hasonlóan ez is tetszett. Az ügyvédből lett író stílusa megnyerő: tárgyilagos, mégis érdekfeszítő. Nem minden történet kötött le, de rövidségük ellenére a többség igencsak adott okot a filozofálgatásra. Bűnös? Ártatlan? Von Schirach meghagyja nekünk a választ.

BoneB P>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Nagyon érdekes könyv, meglepő, hogy mennyire másként hangzik egy-egy mondat, attól függően, hogy a gyilkos vagy az ártatlan védelmére szolgál.
A legmeglepőbb a könyvben az utolsó pár mondat volt, szívesen olvastam volna tovább, hogy ebből, hogy jött ki az ügyvéd.

Momóka>!
Ferdinand von Schirach: Ártatlan?

Nem olyan erős kötet, mint az első. Ráadásul a másik oldalról teszi fel a kérdést. Míg az első kötetben főképp olyan történetek szerepelnek, amelyekben az elítélt jó okkal cselekedett, így enyhe ítéletben részesült, esetleg felfüggesztettben, addig itt túlnyomóan olyan történetek szerepelnek, amelyekben a tettesek megúszták a dolgot, és nem mindig jogosan. Emiatt nyomasztóbb ez a kötet, mint az előző. Ettől függetlenül ebben is vannak szívszorító és érdekes történetek, mindenképp érdemes elolvasni.
Amiért levontam, az egyrészt a történetek annyira nem tetszettek, néhol kicsit erőltetettnek éreztem ezt a kiadást, de főleg az utolsó történet miatt, ami konkrétan tele volt szerkesztési hibával, meg amúgy is… Olyan, mintha egy csattanó akart volna lenni. Nálam nem csattant. Mindenesetre, aki az elsőt olvasta, ne hagyja ki ezt a kötetet se, pár óra alatt elolvasható.

pitypang14>!

… addig azt hitte, hogy a világot az ő számára teremtették;